Skocz do zawartości

Kompletowanie zestawu.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę zamontować w moim samochodzie coś lepszego niż oryginalnie :) kompletuję sobie sprzęt.

Aktualnie posiadam:
 
2 Wzmacniacze:
 
Hifonics txi 3000
Hifonics txi 6400
 
4 głośniki :
 
Focal 690CA (oryginalnie były zamontowane głośniki 6x9)
 
Subwoofer :
 
Crunch GTS200
 
 
 
Do tego Kabel zasilający 35mm2 miedziany i powercap ESX Signum SE 1000C 1F
 
Czy to w miarę dobry zestaw? Zbieram go już jakiś czas. Szukałem dobrego, taniego sprzętu i kupowałem akurat
to co się trafiło :) Do tego chcę wyciszyć samochód matami i dokupić radio z androidem ponieważ w moim Dodge Caliber
nie ma wyjścia RCA a nie chcę tracić na jakości korzystając z konwertera.
 
Kolejne pytanie. Zdecydowałem, że chcę do przodu dodać zwrotnice i głośniki wysokotonowe w słupkach/trójkącie drzwi. Czy mogę 
wykorzystać te głośniki focala które posiadam i podzielić zwrotnicą wysokie tony na osobne piszczki a średnie tony na te głośniki 
dwudrożne? wiem, że powinienem użyć jednodrożnych do takiego czegoś.
Trafiła mi się kolejna okazja i mogę dostać 2 nowe głośniki wysokotonowe i 
zwrotnice o następujących oznaczeniach za bardzo dobre pieniądze.
 
ESX XE5.2C oraz ESX XE6.2C 
 
Czy moc tych komponentów będzie ze sobą współgrała? 
Pozdrawiam serdecznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty i wygłuszyć drzwi i co tam jeszcze tak ale Android żeby nie tracić na jakości? Jeśli nie musi być dotykowy wyświetlacz to rozejrzyj się za radiem z dsp . Głośniki wyglądają nieźle jak byś je aktywnie zasilił to by może coś z tego było. Wysokotonowych szukaj lepszych, możliwe ze będzie trzeba je nisko uciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zależy mi żeby korzystać z przycisków na kierownicy, żeby wszystko funkcjonowało. Więc nie mogę włożyć byle jakiego radia 2 DIN.

W oryginalnym radiu nie ma wyjścia Rca i musiałbym zastosować konwerter.

W radiu z androidem dedykowanym do tego samochodu jest wyjście rca.

Mam wybór jedynie pomiędzy tymi dwoma ponieważ w tym samochodzie innego nie można zastosować. Nie zależy mi na wyświetlaczu lecz na jakości dźwięku, która z tych opcji jest lepsza?

 

I jak wygląda sprawa z tymi dwudrożnymi?

Czy będzie to funkcjonowało? Czy jeśli podłączyłbym przez zwrotnicę tweeter i głośnik dwudrożny to ten "tweeter" w dwudrożnym zostałby wyłączony z działania? Dobrze myślę?

Przepraszam ale o audio nie mam jeszcze pojęcia, ale dużo czytam. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci, że poświęcasz czas na moje śmieszne pytania :) proszę jeszcze powiedz mi.

 

Jestem już zdecydowany na 1 DIN.

I teraz tutaj znowu muszę wybrać. Czy są jakieś dobre radia 1din z androidem? Mówię o tym bo głównie słucham muzyki z tidala.

Lub ewentualnie kupiłbym zwykle radio i podłączyłbym telefon przez aux/bluetooth puszczając muzykę z tidala. Czy któraś z tych dwóch opcji jest lepsza jeśli chodzi o jakość dźwięku, czy jest to porównywalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz iPhone to wyższe modele Alpine, Kenwood, Pioneer obsługują Spotify, Tidal po kablu USB, jeśli masz telefon z Androidem to już ciężko, obecnie chyba nic nie ma a z Androidem jest polecany Joying, niestety nie wiem jak z jakością sygnału i dsp, na plus Joyinga to wyjście cyfrowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację, panowie jesteście na samej górze jeśli chodzi o audio. Ja dopiero zaczynam. Myślę, że jak na budżetowe podejście do mojego pierwszego audio to nie ma tak źle. Jedno z czego nie jestem zadowolony to własnie subwoofer. Chyba kupię coś większego. A te radia, nadają się do czegoś? Na przód poczytam jeszcze o zwrotnicach i wysokotonowych na słupki, jak to się robi, żeby miało ręce i nogi. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie działać jak to sobie wyobrażasz tego nie wiem. Na pierwszy rzut oka to brakuje dwóch par rca.

Szczerze mówiąc najprostsze rozwiazanie grania po usb to iPhonie i np Alpine cde 193 bt. Jak byś zrezygnował z tylnych głośników i zaopatrzył się w lepszy subwoofer to może by i coś z tego bylo. Chyba ze bt lub aux było by wystarczające to i iphona nie trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 2 pary RCA - front i tył/sub bez DSP.

Ale jak z DSP, to 3 pary RCA.

Jak planujesz uzbroić słupki, to powinno posiadać DSP.

Niewiele dorzucisz do Kenwood/JVC, ciut więcej do Pioneer'a, więcej do Alpine.

 

Sub koniecznie.

Tym bardziej, że masz nieco mocy do wykorzystania.

 

Mając DSP, mam na myśli te w radiach, możesz zapomnieć o zwrotnicach.

W tańszych modelach radia (z DSP) nachylenie zbocza fltrów zwrotnic nie są zbyt duże i osiągają -12dB (w droższych wyższe rzędy zwrotnic), to i tak będziesz zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nieograniczony, ale powiedzmy, że do 100€. Zrobię tak jak polecacie, aktywny podział. Nie będę się bawił w jakieś półśrodki. Jak już ogarniemy tematy które do tej pory poruszyliśmy to podpowiecie mi co robimy z słupkami i sceną przednią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy :)

Nie lubię kupować nowych rzeczy. Szukam raczej używek na eBayu. Tych excursionów to malutko tu raczej. Większość to hifonics, Kicker, crunch, rockford, ground zero, Hertz, emphaser, jl audio. Można z tego coś wybrać? Tego hifonics titan tx12 mogę wyrwać za 50€ i teraz pytanie czy warto aż tak przepłacać za excursiona jak dla raczkującego w tym temacie, uczącego się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionner Z5200DAB - obsuguje Android Auto i po połączeniu przez kabel USB obsługuje spotify i Tidala ( obsługa z poziomu ekranu radia)  Serwis streamingowy rockradio.com też jest obsługiwane z poziomu android auto. 

 Do sterowania z kierownicy polecam interfejs Autoleads CP2- obsługa 4000 aut, cena około 200-250zł. Działa w moim V70Ii i  u bracisty z kenwoodem 5015 i fordem s-max. Można kupic centrumaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...