Skocz do zawartości

Stacja Android pobór prądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poraz pierwszy w tym gronie.

Zainstalowałem po raz pierwszy stację na Androidzie i zrodziła się wątpliwość. To radyjko się nie wyłącza, a tylko wygasza. Pytanie ile prądu coś takiego pobiera i czy jest to bezpieczne dla akumulatora przy dłuższych postojach?

Drugie pytanie skąd radio pobiera prąd? Z podtrzymania, czy napięcia po kluczyku? Czy napięcie po kluczyku w aucie ma jakieś ograniczenie prądowe? Myślałem, żeby zewrzeć przewody zasilające (żółty+czerwony) i oba podpiąć pod napięcie pojawiające się po kluczyku. W ten sposób radio całkiem by się wyłączało. Pytanie jak wyżej, czy tak można ze względu na wydajność prądową tegoż napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka, kup miernik (jednorazówkę) za 13 zł. Jest w nim amperomierz, ustaw na 10A  i włącz się nim zamiast bezpiecznika od radia. Będziesz miał jednoznaczną odpowiedź na temat poboru prądu. Dokładność miernika to sprawa wtórna - to nie apteka. 

 Jeżeli podepniesz żółty z czerwonym to moze sie okazać że po każdym wyłączeniu kluczyka będziesz miał reset ustawień i pamięci. 

 Trudno przewidzieć jaka jest maksymalna obciążalność napięcia po kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy następnym grzebaniu zmierzę ila amperków ciągnie w takim standby. Ale po odpowiedziach wnioskuję, że raczej nikt z rozładowaniem aku problemu nie miał.

 

Druga sprawa po chwili użytkowania. Czy to normalne, że na Android 10 nie działa aplikacja Tidal? Nie żebym sobie z tym nie poradził, bo odpaliłem Tidal na UAPP, ale dziwi mnie fakt, że apka nie działa. Mam tylko możliwość ustawienia jakości i guzik Play, którym noc nie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie ja też nie mam problemu. Android auto, to nie całkiem to samo co android na telefonie.

Taki problem miałem u siebie w BMW z Tidalem(android od maifrendów). Podobno ma tu rozdzielczość znacznie jak i dpi. Tylko przycisk play wyświetlało. By odpalić Tidala zainstalowałem USB Audio Player PRO.

 

Załatwiło mi to sprawę z tym Tidalem jak i parę innych problemów takich jak kolejność katalogów w aplikacji do odtwarzania muzyki. Lepiej sobie ten programik z przetwornikiem dac radzi tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...