Skocz do zawartości

januss73

Użytkownik
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez januss73

  1. Jeśli ma to być na biurko, czyli tzw bliskie pole nawet 1280 będą za duże. Radzę coś mniejszego z subwooferem. Jak masz gdzie proponuję przesłuchać TH Intone 2.1 mini/
  2. Coś mi się zdaje, że w ustawieniach factory sittings jest opcja aktywowania wejścia.
  3. Drzwi wyklejone, morele zamontowane. Wzmacniacz nie przypasował, bo jak się okazało miał jedynie wejścia wysokopoziomowe, a tekie rozwiązanie mnie nie interesuje. Czytałem tu na forum parę razy stwierdzenia, że dobre głośniki bez wzmacniacza nie zagrają lepiej niż seria. Otóż Morel Tempo 602 na chińskiej stacji vs seryjne blaupunkty to niebo a ziemia. Po podpięciu głośników i wypięciu centralnej szczekaczki wreszcie pojawiła się scena, no i przede wszystkim ten przyjemny basik. Na serii z basem podbitym na max nie było tego co tu przy ustawieniu na płasko. W następnej wonej chwili pewnie coś pomierzę i pobawię się korekcją i czasówkami.
  4. Nie pisałem, że mam zamiar kkleić wakaflex, tylko że wizualnie to pardzo podobny produkt. Kleić będę to co na zdjęciu. I tu pytanie, czy taka temperatura na zewnątrz jak teraz, czyl ca.+5st to nie za zimno na taką robótkę?
  5. Nie sądzę, żeby znalazł się ktoś kto testował oba te grajki. Osobiście z tych dwuch wybrałbym Blaupunkta, ale tylko ze względu na to, że to jakaś znana marka, a nie chińczyk no name. Chyba, że potrzebny ci CD, to wybór jest jeden.
  6. Stanęło na Morelach Tempo zakupionych w dość okazyjnej cenie. Do tego dojdzie jeszcze mini piecyk 4x45W KTP-445A zakupiony rzecz jasna za x% ceny rynkowej . Ciekaw jestem efektu. ps. kiedy zobaczyłem te maty, stwierdziłem, że coś podebnegu mógłbym mieć za darmo, tylko że to nie jako maty wygłuszające, a taśmy dekarskie. Grubość,ciężar i budowa mniej więcej podobne
  7. To zależy co rozumiesz przez wzmacniacz? W zasadzie to nie wzmacniacz dostanie mniejsze napięcie, a przetwornica. Przetwornica natomiast odpowiednio dla swojego PSRR na wyjściu zadane napięcie utrzyma, więc wzmacniacz będzie grał tak jak grał. Mnie bardziej natomiast ciekawi ilu użytkowników montujących takie instalacje zdaje sobie sprawę co to oznacza dla alternatora?
  8. Bardziej chodzi o spadek napięcia jak o przepalenie. Masz zapas w kablu, a masz też a alternatorze? Wszystko zależy od świadomości użytkownika. Generalnie nieświadomy nagłaśniający szybciej spali głośniki za słabym wzmacniaczem niż za mocnym.
  9. Pudło. Mibox S. Wielka jego zaleta, to Chromecast Build In,.. to jeden z niewielu sposobów na Tidal connect bez wydawania $$$.
  10. Może tak być jak piszesz. A wtej sytuacji w Mediaexpert też mają błędne dane. Jest jeszcze jedna opcja na bezprzewodowego optyka po wi-fi, która nie ogołoci portfela, ale nie jestem pewien czy powinienem się wygłupić z tą propozycją
  11. Po pierwsze zasilanie przetwornicy przetwornicą to kiepski pomysł. Po drugie wpięcie się w jeden aku 12V również. Po trzecie żeby nadwyrężyć 30A przetwornicę musiałbyś słuchać cały czas na granicy przesterowania wzmacniacza, a to nie byłoby ani przyjemne dla ucha, anie bezpieczne dla wzmacniacza, a zwłaszcza dla głośników. Wg mnie coś jest nie tak ze wzmacniaczem. Być może wzbudza się jakiś kanał, być może rozjechał się prąd spoczynkowy. Skoro masz miernik możesz spróbować zdjąć pokrywę wzmacniacza i pomierzyć prąd spoczynkowy, czyli miernikiem ustawionym na mV mierzysz napięcie przykładając sondy do obu wyprowadzeń rezystorów emiterowych (to te duże, zielone przy tranzystorach mocy).
  12. Wg tego co tu piszą też ma na wyjściu jack 3,5mm, tyle że ChA radzi sobie z tego co wiem do 96/24, a ieast aż do formatu CD 44,1/16 https://audiotop.pl/pl/p/Odtwarzacz-sieciowy-iEAST-AudioCast-M5/1597#
  13. Hmmm. Dwie pierwsze operacje są mi znane, z tą edycją plików może już być gorzej. Faktycznie jest. Zasugerowałem się obudową i wywnioskowałem, że USB jest tylko do zasilania. W takim razie to będzie pracować w tym samym trybie co PCM2704. No i musiałbyś się zopatrzyć w jakiś kabelek USB typu Y albo OTG z zasilaniem żeby to zewnętrznie zasilać, bo na telefonie pewnie długo by to nie pograło.
  14. Ładne pudełeczko, ale to ciągle BT, za którym osobiście nie przepadam. Bezprzewodowo wolałbym podpiąć chromecasta, a że jest niedostępny ewentualnie jego chiński zamiennik https://allegro.pl/oferta/ieast-m5-audiocast-odtwarzacz-sieciowy-multiroom-9433209104 albo wyższy model M20 jeśli komuś zależy na gęstrzych strumieniach/ Tylko głowy nie dam, że działa tak samo jak ChA, tzn obsłuży spotify/tidal connect. Trza by sprzedawcy pytać. No niby tak, ale są tam jakieś opcje do odhaczenia, żeby UAPP mógł przechwytywać strumień z innych aplikacji, a w takiej stacji Radio FM to właściwie aplikacja.
  15. Na pewno pierwszy asynchroniczny. Takiego właśnie używam. Nigdy nie bawiłem się w r2r, ale logicznie rozumując, po coś się te tęgie głowy pociły projektując te filtry, a tu przychodzi przysłowiowy Józio i mówi, że bez gra lepiej Słuszna uwaga. Tak przeglądnąłem na szybko co by się nadawało do karmienia procka i było dostępne i wielkiego wyboru nie ma. Bez zabawy dorabianie optyka jest takie coś: https://allegro.pl/oferta/dac-cmedia-cm6631a-ess-es9023-192khz-32bit-usb-i2s-7756390308 Najtańsza opcja w trybie synchronicznym (czyli teoretycznie gorszym ze względu na ten straszny jitter): https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-dac-pcm2704-usb-coaxial-s-pdif-10134090330 I pokazał się znów polski projekt, ale tu trzeba sobie dołożyć optyka, tak jak to pokazywał wcześniej @nakamichi. : https://allegro.pl/oferta/usb-audio-konwerter-usb-i2s-spdif-nie-amanero-10237965386 Oczywiście jak założyć innego rodzaju budżet znajdzie się więcej, ale kupować konwerter w cenie połowy procesora to byłby mezalians. Mam pytanie z innej beczki, ale też poniekąd związane. Pacjent: stacja na Android 10. Da się to jakoś zmusić, żeby wysłać po USB dźwięk z radia? Z playera to nie problem, ale z radia za cholere nie chce pójść. Niby w UAPP są jakieś opcje do ustawienia, żeby przejmował dźwięk z innych aplikacji, ale z radiem FM to nie chce działać.
  16. Dokładnie tego używam. Była też wersja z dodatkowymi zegarami. Tylko ta wklejka chyba się na wiele nie zda, bo się chłopakom te sprzęty rozeszły jak świeże bułeczki, a szkoda. Może wznowią produkcję. Jakość była polska a cena chińska. Sprzęt miał też jedną wielką zaletę, która może być przydatna w przyszłości, właśnie dla takich procesorów jak tytułowy. I schodzą ci te filtry? Na AS najpopularniejsze są NOSy. ;)
  17. Masz na myśli ten od kolegi 3Lite? Bzrdzo dobra konstrukcja i warta swojej ceny. Sam bym kupił, gdyby nie to że już posiadam, również forumowe rozwiązanie jarkac z przed lat na TAS1020. Obsługa tylko do 96kHz, i żadnego DSD ale mnie wystarcza bo muzyki w innych formatach jest i tak tyle co kot napłakał. Poza tym fajna konstrukcja bo na jednej płytce wszystkie możliwe wyjścia SPDIF optyczne i coaxial, i I2S. Akurat tzw sprzęty hi-endowe bywają najbardziej "psotne". To co je wyróżnia to głównie cena. Nie twierdze, że tak jest zawsze, ale to właśnie w w klockach za tys $ zdarzają się kolumny z impedancją schodzącą do 1ohma, wzmacniacze z źle dobranym transformatorem czy cd playery za 2000pln'ów przełożone do obudowy z innym logo i ceną razy 5. Nie jest do końca tak, że jakość czy budowa konwertera jest bez znaczenia. I nie chodzi tu tylko o bity. Np kiedy chcemy wypuścić sygnał z komputera i wpiąć się w DAC bezpośrednio po IIS. Używając najprostrzego rozwiązania USB do I2S będziemy zdani na galwaniczne połączenie DACa z zaśmieconym zasilaniem komputera, a to może się odbić na sygnale analogowym. Warto więc zadbać o izolację, a takie rozwiązanie kosztuje już więcej. W przypadku optyka, czy odizolowanego coaxiala ma to już mniejsze znaczenie. Poza tym jak już pisałem kupując drogie konwertery USB płacimy za mnogość formatów jakie obsługują, więc te wszystkie możliwości w przypadku procesora, który przyjmie po optyku góra 96kHz i tylko PCM idą w przysłowiowy gwizdek. Wyprodukowanie sprzętu z ograniczeniem do 16bit nie koniecznie musiałoby być tańsze. Co ciekawe w czasach kiedy produkowany był taki sprzęt królowały DAC'i R-2R. Legendarne odtwarzacze powstawały na takich kościach. Starczy sprawdzić ile trzeba dziś zapłacić za takie radyjko Alpine CDA 7990 Poza tym ludzie patrzą na cyferki, więc jakby ktoś wyprodukował procesor z ograniczeniem 16bit za wiele by tego nie sprzedał, nawet jakby sprzęt okazał się hi-endem.
  18. Sam używam takiego rozwiązania w domu. Albo wifi, albo usb do I2s. Po optyku wpinam tylko TV. Faktycznie jeśli tylko jest możliwość warto wykluczyć zbędną konwersję. Jeśli masz na myśli odtwarzany format to i tak powyżej 44.1/16 ciężko znależć jakąś muzykę. A czy warto bawić się w hires, to już zdania uczonych są podzielone. Dla mnie format CD również wystarcza. Nie wiem co masz na myśli z tym dublowaniem procesów?
  19. Tak na szybkiego. Rozepnij kabel jeszcze raz w tym miejscu, odizolowane żyły oskrob ostrym nożem i skręć porządnie jeszcze raz i sprawdź czy sub się wzbudza. Jak zaskoczy to najlepiej ten przewód zlutuj i porządnie zaizoluj.
  20. A my tu rozmawiamy o transporcie dla DAC, czy dla procesora, który jednak ma totalnie inną budowę, drogę sygnału i zadanie do wykonania jak DAC? W to akurat jestem w stanie uwierzyć. Trzeba tylko mieć świadomość, z czego takie różnice mogą wynikać. A już Inaczej/lepiej/gorzej to są absolutnie subiektywne sprawy. No i co ważniejsze, w kwestii procesora jest to bez znaczenia, skoro ten posiada tylko jedno wejście.
  21. To zabij mnie, ale nie mam pojęcia jak ty to porównałeś??? Zdarzało się, w specyficznych sytuacjach.
  22. Jestem cały czas za. Myślę, że najlepiej używajć określenia DAC, jako kompletne urządzenie, bo wtedy 100% userów będzie wiedzieć o co chodzi. Jeśli chcemy pisać o DAC jako chipie, można użyć określenie kość, IC, układ scalony. A to czy wspomniany PCM2704 jest konwerterem z DACiem jako dodatek, czy DACiem z konwerterem jako dodatek to już absolutnie jeden ciort. Układy scalone DACów mogą tolerować różne formaty wejściowe. IIS, TDM, LJ, RJ, DSD, są takie które mają wbudowany interface spdif, są takie z USB. W procesorach będą to w 99% kości które wykorzystują IIS, lub zintegrowane codeci, które obsłużą sygnał w obie strony ADC i DAC w celu umożliwienia podania na wejście sygnału analogowego. Może się też zdarzyć, że wszystko będzie w jednym chipie który zawierać będzie interface, SRC, DSP, a na wyjściu będzie gotowy sygnał PWM dla wzmacniacza cyfrowego. Nie mam twojego transportu, nie wiem do czego go podłączasz, nie wiem czy twój transport i procesor ma izolację galwaniczną na coax i AES, nie wiem jak skonstruowany jest twój procesor, nie wiem czy twój transport np po coaxialu i aes nie wypuszcza hires, a po optyku mniej i na końcu nie wiem czy faktycznie jest jakaś różnica więc....
  23. Jissss chłopie! Kto i gdzie twierdził, że "DAC bierze udział w tworzeniu sygnału cyfrowego"???? Przepraszam, ale nie będę prostować głupot, które sam wymyślasz.
  24. Możliwe, jestem tu nowy. Ale głupota jest głupotą, wszystko jedno kto ją napisze. Nikt nie twierdzi. że jest inaczej. W praktyce w takim procesorze droga sygnału jest mniej więcej taka. Przychodzi sptif na (coaxial lub toslinka), Trafia na odbiornik , który przekonwertowuje SPDIF do IIS (odbiorniki zwykle odtwarzają zegar z sygnału, czyli jek na wejściu był jitter na wyjściu też będzie), dalej zanim sygnał trafi na procesor dźwięku, czyli DSP przejdzie jeszcze przez ASRC. (asynchroniczny resampler). Kluczowe jest tu słowo asynchroniczny, bo oznacza to, że nawet jeśli źródło obarczone było dużym jitterem, to po resamplingu jitter będzie już zależał tylko od precyzji zegara w procesorze. I to by było tyle co do jakości transportu dla procesora dźwięku.
  25. Pozwól, że sam sobie zostawię wybór co przyjmę do wiadomości a czego nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...