Skocz do zawartości

Opel CD70 Navi - problem z wyciągnięciem line out RCA


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po testach, fakt coś to dało i nie odcina tyłu ale nadal gra to słabiutko i gorzej niż seria bez wzmacniacza. Chyba się poddaję bo pomysły mi się kończą.

Kolego nakamichi, jaki konwerter hi/low polecasz kupić do testów? Ewentualnie co jeszcze mogę zrobić z tym słabym sygnałem RCA? Jakiś procesor dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po testach, fakt coś to dało i nie odcina tyłu ale nadal gra to słabiutko i gorzej niż seria bez wzmacniacza. Chyba się poddaję bo pomysły mi się kończą.

Kolego nakamichi, jaki konwerter hi/low polecasz kupić do testów? Ewentualnie co jeszcze mogę zrobić z tym słabym sygnałem RCA? Jakiś procesor dźwięku?

Kup radyjko za 500-700 zł , nowe z prockiem , 3 wyjściami RCA i przestań kombinować .  Będziesz miał wszystkomogące centrum zawiadywania dźwiękiem , o jakości wyższej niż ten archaiczny CD 70.

W temacie ; był taki w aluminiowej obudowie od Monacora , bardzo dobre trafo, pasmo liniowe od 30 Hz , w bonusie separacja masy sygnałowej. Essa tez miała dobre 2 i 4 ch ,  dodatkowo wypracowywał sygnał aktywacji dla wzmacniacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poświęcony czas i poradę. Kończę walkę mocno niepocieszony. Mam tych radyjek parę, cd30, cdc40 operę, cd70 navi myślałem że po latach wrócę do fabrycznego audio a jednak muszę się przeprosić z moim 1din JVC.

Poniżej filmik jak to gra. Do 25 sekundy CD70 Navi, cicho, płasko, bez basu, przesterowane charczy, beznadzieja. Od 25 sekundy JVC 1din, wali tak że w nogawka mi się od spodni rusza. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=v0Tds5ZufgE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak dobrze zauważyliście mieliście do czynienia ze srogim amatorem. Chyba jednak nie doceniliście przeciwnika bo nie padła odpowiedź dla kompletnego lamera: czy wyregulowałeś moc sygnału wejściowego we wzmacniaczu?  :mur1:  :mur1:  :mur1: Wzmacniacz instalowałem 6 lat temu, car audio się za mocno nie interesuję i kompletnie o tym zapomniałem.

Już śmiga i to nawet całkiem przyzwoicie. CD70 Navi zostaje  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo. Ale daj poprawić te luty przy scalaku bo mam nieodparte wrażenie,że puszczą

 

Luty poprawię :) Może ktoś wie jaki jest w miarę dobry odbiornik bluetooth A2DP do wlutowania w aux?  

I jeszcze jedna kwestia - SZUMY NA ZAPŁONIE

Niestety pojawia się piszczenie wysokiej częstotliwości na zapłonie (silnika jeszcze nie odpalałem). Pochodzące od urządzeń w komorze silnika.

Da się to jakoś zniwelować? Lepszej jakości kondensator na wejściu? Jakie parametry? 

W Cordialu 422 dwa kable sygnałowe skręciłem ze sobą jako plus a oplot dałem jako minus. Kolega tutaj zasugerował że to błąd. 

Myślicie że jak kable sygnałowe posłużą za + i - a oplot będzie ochroną piski znikną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplot i jeden sygnałowy- tak to powinno wyglądać.  Co do piszczenia, może pętla mas ale raczej wątpliwe.  Jeżlei chodzi o mnie to zawsze kupuję przewód pojedynczy w oplocie, może być w dwóch ekranach ale pojedynczy. I patrzę na pojemnośc kabla -mało kto na to patrzy. O ile w technice tranzystorowej ma to mniejsze znaczenie o tyle w lampowej ma duże ( robię dużo lampowych gratów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



I jeszcze jedna kwestia - SZUMY NA ZAPŁONIE

Niestety pojawia się piszczenie wysokiej częstotliwości na zapłonie (silnika jeszcze nie odpalałem). Pochodzące od urządzeń w komorze silnika.

 


Ale to drugorzędna sprawa , przy wysokiej impedancji źródłowej , sygnał jest podatny na obciążenie i zakłócenia . Poziom ma tu znaczenie , ale impedancja jest kluczowa . Dlatego taki sygnał powinien byc buforowany.

 

 


Z każdym z tych aspektów lepiej radzi sobie dobrej klasy konwerter.

Jak na innych radyjkach w tej samej instalacji nie było problemu , to odpowiedz jest chyba jasna .


 

 


Kup radyjko za 500-700 zł , nowe z prockiem , 3 wyjściami RCA i przestań kombinować . Będziesz miał wszystkomogące centrum zawiadywania dźwiękiem , o jakości wyższej niż ten archaiczny CD 70.

 

 


Da się to jakoś zniwelować? Lepszej jakości kondensator na wejściu? Jakie parametry?

 

Zapowiada się serial w odcinkach :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...