Skocz do zawartości

Wygłuszenie bagażnika


xSuff3r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, jak wygłuszyć bagażnik w seat leon 1 ?

Przy głośniejszym słuchaniu muzyki / większym basie coś brzęczy w bagażniku, po otwarciu klapy bagażnika wszystko jest ok (w bagażniku jest tylko kolo zapasowe, wzmacniacz i sub. ) 

Wszystkie plastiki od środka okleić jakąś pianką akustyczna / matą czy może zdjąć plastiki i cały bagażnik okleić pianką / matą (chodzi głównie o to brzęczenie) 

Subwoofer siedzi tam na chwilę obecną taki żeby tylko coś "pukało" ( HERTZ DBX 25.3 ) w planach jest coś większego ale co będzie wtedy jak już teraz wszystko trzeszczy ...

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierasz klape i kleisz jak drzwi, blachę matą a elementy plastikowe pianką. To samo w bagażniku - blacha tak, tapicerka tak. Ot cala filozofia. Przestudiuj dzial Nasze instalacje - zdjęć pełno i nawet znajdziesz co kupić. A co do źródła brzęczenia to zostaje jeszcze pióro wycieraczki ale tu już dużo nie zdziałasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do źródła brzeczenia w każdym samochodzie z tylu na wysokości podłogi najczęściej z boku pod tapicerką są klapki odpowiedzialne za swobodny przepływ powietrza między kabiną a otoczeniem. Prawdopodobnie to je słyszysz, to zawór z kawałka cienkiej gumy który działa jak membrana bierna przy odpowiednim ciśnieniu akustycznym. Trzeba się ich niestety pozbyć, zlikwidować i zostawić szczelinę mała, nie zaklejać ich zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ma być cisza to ja nic innego nie wymyśliłem poza usunięciem gumowej membrany i zaklejeniem tego całego plastikowego gniazda matą tak by była niewielka cyrkulacja zostawiona. Ta część to zawór by wilgoć do środka się nie dostawała, zwykła klapka która pod wpływem wzrostu ciśnienia w kabinie się ma uchylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie - co powiesz o tym Subie?

 

Ja wczoraj swoją 25.3 sprzedałem i obecnie jeżdżę na kradzionej od kumpla 30.3

 

25.3 była jakaś dziwna. 30.3 gra dużo lepiej z tym, że używam jej góra na 70 % ( patrząc po prądach ) 25.3 jest fajna, bo mała i lekka. To jej trzeba oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam odpowiedniego produktu do wygłuszenia bagażnika. Pianka z pamięcią posłużyła mi podczas wyciszania drzwi i maski, ale nie jestem pewien czy sprawdzi się na nieco większej przestrzeni. Może ktoś z was wykorzystał ją podczas montażu wygłuszenia w bagażniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...