Skocz do zawartości

Umiejscowienie sceny w samochodzie


lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


gdzie prawidłowo powinna być umiejscowiona scena w samochodzie dla kierującego autem ?
Wszystkiego dowiesz się pod tym linkiem:

https://docplayer.pl/34911603-Regulamin-zawodow-easca-2015-sql.html


 

 


Na wprost kierowcy
Prawdopodobnie autorowi chodziło o środek sceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest osiągnięcie jak najbardziej optymalnych wrażeń odsłuchu na fotelu kierowcy. Niby teraz ustawienie jest na front left z pewnymi modyfikacjami, ale odnoszę wrażenie, że na fotelu obok brzmi to lepiej i zastanawiam się czy nie przesunąć centrum na środek deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kto woli. Na zawodach wszyscy mają srodek scemy na srodku deski rozdzielczej. Ja natomiast wolę przed kierownicą, bo mam wrażenie ze do każdego ucha dociera taka sama ilosc dźwięku i jest mi najprzyjemniej.

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niesymetryczne położenie słuchacza ( kierowcy ) względem przetworników kanału L i P środek sceny nie może być ustawiony centralnie przed słuchaczem ( kierowcą ), tylko musi być przesunięty w prawo. Porównajmy to z HA. Nagranie stereo przedstawiające jednego solistę na środku sceny odsłuchiwane z centralnego miejsca ( optymalnego ) lokalizuje go tak jak zostało to założone w nagraniu centralnie przed słuchaczem. Jeśli słuchacz przesunie się w lewo ( czyli tak jak to ma miejsce w samochodzie ) to solista będzie słyszany lekko po prawej a nie nadal centralnie przed nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie autorowi chodziło o środek sceny.

Dokładnie o to mi chodziło ;)

 

Ustawiając system pod siebie, czyli podając odległości poszczególnych przetworników od "mojej głowy" uzyskuję efekt, że wokal jest na wprost mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem skrajna lewa wychodzi poza auto ponad metr... pozazdrościć :hyhy:

[emoji106]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Myślę, że jak ktoś nastawia się na zawody, to ma to wyraźnie napisane w pdf co dał Radek, i jak chce mieć poprawnie.

Natomiast jak ktoś lubi nad kierownicą to jego sprawa.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy co chcą na siłę mieć środek na wprost w samochodzie, wtedy na lewo od środka ściśnięte a na prawo od środka rozlane

To nie HA

W samochodzie środek wypada na... Środku sceny... I zawsze trzeba głowę skręcić w prawo... Siedzi się przecież na lewo od środka sceny;P

Środek sceny jest między prawą a lewą stroną sceny :D

I to wystarczy by dać do zrozumienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź taki test gdzie mówią trzy osoby z wyraźnym wskazaniem lokalizacji , lewy skraj , prawy skraj i środek .

Zobaczysz czy jesteś w stanie ustawić środek sceny przed kierowcą , bo chyba większość jakoś nagina rzeczywistość do sytuacji .


I nie ma , że zawody , a Janek lubi tak :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale tak wypada podając w DSP Helixa odległości od przetworników i powiem szczerze, że nie wnikałem czy takie ustawienie jest niewłaściwe.

Dlatego zeby wycentrowac scene, trzeba zawsze dodac nieco wiecej opoznienia lewej strony.

Nalezy pamietac tez (najlepiej zanim zaczniemy nabijac opoznienia), aby wyrownac poziomy glosnosci poszczegolnych glosnikow dla pozycji odsluchowej

W zaleznosci od auta, moze to byc nawet 3dB roznicy miedzy lewa a prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...