Skocz do zawartości

lukasz89

Użytkownik
  • Postów

    130
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Mętów

Ostatnie wizyty

647 wyświetleń profilu
  1. W urządzeniach Pioneer i Sony wpisywałem odległości od głowy do głośników i się to sprawdzało. W Kenwoodach już trzeba chyba wyliczać opóźnienia i takie jakie wyjdą wpisywać w odpowiednie pola więc wychodzi na to, że u różnych producentów może być inaczej.
  2. Dzień dobry. Proste pytanie jak wyciągnąć materiał tłumiący ze skrzyni jak poniżej ? Skrzynia firmy Basser. Chciałbym sprawdzić czy poprawi to odsłuch, bo podobno jest taka możliwość, a czytałem również, że bass reflex się raczej nie wygłusza. Pozdrawiam. https://allegrolokalnie.pl/oferta/audio-system-r12-mega-bass-400w-rms-subwoofer
  3. Ja w pierwszej kolejności przeniosłem bas na deskę ustawiając odległość w cm, a potem dopiero odwróciłem fazę. Czy to duży błąd ? Co do drugiego zdania jest jakieś rozwiązanie tego problemu ? Domyślam się, że porządne wytłumienie całego samochodu pewnie go zmniejszy.
  4. Hej, czy ktoś z Lublina ewentualnie okolic byłby tak uprzejmy i zechciał podłączyć mi głośniki wysokotonowe pod wzmacniacz z pominięciem pasywnych zwrotnic ? Będzie brakować mi bezpiecznika i coś kabli na pewno. Nie chcę samemu dłubać, a dla innych to zapewne nic trudnego.
  5. No czaję, a w jakim przypadku wpisuje się jakąś odległość w polu dla subwooferze ? Jeśli wpiszę 230 cm (160 + 70) dla suba to znaczy, że przeniosę go w okolice lewego wf. i wtedy wf. byłby punktem odniesienia ?
  6. A w przypadku subwoofera i midbasów, przyspieszam subwoofer czy opóźniam midbasy ? Sub mam od siebie oddalony o 160 cm, lewy wf. - 70 cm, prawy wf. - 138 cm. To są odległości od mojej głowy. Sub. w tym przypadku pozostawić na 0, a w polach wf. wpisać tą różnicę ? Czyli 160-70, 160-138. Są jakieś przypadki, że trzeba wpisać sumę ?
  7. Woofery są zasilane wzmacniaczem dwukanałowym, subwoofer monoblokiem. Ten procesor ma wbudowany wzmacniacz, ale takiej samej klasy jak zwykłe radio Pioneer czy jakiekolwiek inne radio, nie wiem maksymalnie 20W RMS na kanał ? Niby ten Soniak miał mieć ok. 45W RMS. Do aktywnego systemu potrzebowałbym więc jeszcze jeden wzmacniacz dwukanałowy ? W sumie leży gdzieś w szufladzie AB i kable też się jakieś znajdą, ale czy będzie jakaś różnica jak się to zbuduje ? Teraz to jest tak porobione, że jak wyłączę jeden woofer to razem z nim przestaje grać i tweeter czyli cała jedna strona na przodzie, oprócz suba i tyłu, który pozostał fabryczny. W EQ tu i tu są dB, a to nie chodzi o ten współczynnik Q ? Może są inne tu i tu i dlatego czuć różnicę w działaniu. Nie wiem, nie znam się.
  8. Czy equalizery w drogich procesorach też tak dziwnie działają jak w tym Pionku ? Chodzi o to, że jak daję przykładowo +2 dB dla jakiejś wybranej częstotliwości w radiu to różnica jest większa niż gdybym w radiu ustawił wszystko na flat, a +2 dB dałbym w korektorze procesora dla tej częstotliwości.
  9. Subwoofer zasila wzmacniacz CO-650.1D. Nie bardzo rozumiem dlaczego HPF na źródle miałby mi odcinać niskie tony też na subwoofer. Może Pan to wyjaśnić ?
  10. Kiedy przełączam się na źródle w HPF z off na 50/60/80/100/120 Hz słyszę wyraźną różnicę zupełnie tak jakby filtr normalnie działał. Jak przełączam HPF w Pioneerze to nie słyszę różnicy lub jest ona bardzo słabo słyszalna. Całkiem odwrotnie jest przy subwooferze - LPF w radiu nie reaguje razem z innymi ustawieniami suba, w procesorze to wszystko działa. Nie rozumiem tego. Do procesora mam podłączone przednie głośniki w drzwiach plus subwoofer, tweetery są zasilane z radia, bo tak chciałem. Korekcja czasowa działa tutaj i tutaj. Mogę wyłączyć ją w procesorze i korzystać z tej w Sony lub odwrotnie.
  11. Audio System X200 głośniki i AS R12 w bass refleksie [chyba pierwsza wersja] subwoofer. Podłączenie tak jak Pan napisał. Przewody rca wychodzą z input Pioneera do front output Sony i jeszcze jakoś przez kostkę zdaje się, na YT był gdzieś film z instalacji. Głośniki przednie i subwoofer poprzez rca do procesora. W radiu 2 pary gniazd są wolne. Na przód mogę ustawić 60-63-80 Hz, nie mam 70 Hz do wyboru. Potrzebna mi informacja jak pominąć filtry w procesorze, aby działały te z radia Sony. Dziękuję.
  12. Witam forumowiczów. No więc tak. Na wzmacniaczu od subwoofera potencjometr LPF jest skręcony na 150 Hz i jest to wartość największa - filtra nie można wyłączyć. Potem jest radio i tutaj domyślnie jest 100 Hz i slope 2 (zakładam, że jest to wartość 12 dB/oct.). LPF w radiu nie można wyłączyć. Jest jeszcze procesor Pioneer DEQ-S1000A2 i tutaj na filtrze dolnoprzepustowym mam 50 Hz 12 db/oct, filtra nie da się wyłączyć, a jedynie slope można ustawić na pass. Teraz głośniki w drzwiach. Na wzmacniaczu przełącznik jest na full, w radiu HPF - off (wartość fabryczna), w procesorze 50 Hz 12 db/oct. Strojenie wykonywał salon CA, radio Sony MEX-GS820BT. Teraz pytanie czy nie mam tu jakiegoś bałaganu, który trzeba by uporządkować ? Mam wątpliwości czy na filtrze górnoprzepustowym w radiu nie powinno być te min. 50/60 Hz i slope 2. Odnoszę takie wrażenie, że przód gra wtedy czyściej niż jak jest na off. Pozdrawiam.
  13. Witam. W szufladzie leży sobie wzmacniacz CO-100.2 od Audio System i się kurzy. Zrodził się pomysł podłączyć go do tweeterów i zrobić z tego wszystkiego co mam coś na wzór systemu trójdrożnego. Sterowany byłby poprzez urządzenie DEQ-S1000A2. Z tego co widzę aplikacja Pioneera umożliwia podzielenie systemu na głośniki - wysokotonowe (high), woofery działające jako średniaki (mid) i 3 droga to byłby subwoofer (low). Czy to będzie dobrze funkcjonować ? Pierwszy raz spotykam się z takim podziałem.
  14. Jeśli chodzi o mnie to wypiąłem sygnałówki, poruszałem wtykami, podłączyłem ponownie i póki co działa. Kable były robione, nie są to gotowce kupione w sklepie. Na jednym przewodzie wtyczka obraca się trochę na kablu mimo, że jest dokręcona do końca, nie wiem czy coś to robi. Jednocześnie ten sam kabel wyraźnie luźniej wchodzi do gniazda RCA niż drugi i nie tak samo głęboko, jakby nie do końca. Na moje oko bolec jest krótszy.
  15. CO-100.2 Audio System, ewidentnie słychać, że coś się zmienia, aczkolwiek trudno wychwycić ten konkretny moment
×
×
  • Dodaj nową pozycję...