Skocz do zawartości

Spotify - źródło do streamingu


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam dylemat z wyborem rozwiązań dających szansę na bezstratny streaming ze Spotify. Na lekturę tematu "alternatywne źródła dźwięku" poświęciłem mnóstwo czasu ale nie przebrnąłem przez ponad 70 stron tematu.

 

Nie znalazłem radia 2DIN (może źle szukam :looka:) w cenie do ok. 1000 zł, do którego mógłbym słać sygnał z tel lub tabletu po BT z APT-X, lub po WiFi, lub radia, które ma WiFi i zaimplementowaną aplikację Spotify (to byłoby najlepsze). Świadomie pomijam chińskie konstrukcja na Androidzie. Większość obsługuje Spotify przez stratny BT lub po USB z IPhona, którego nie mam. Z tego co czytam, nie ma też dobrze działającej aplikacji na android do przesyłu muzy ze Spotify po USB z pominięciem resamplingu/konwersji androida. Szczerze mówiąc w ogóle nie potrzebuję radia, radiostacji FM, plików muzycznych z USB (trochę zmęczyło już mnie archiwizowaie plików z muzyką) chociaż proste DSP i korekty czasowe w radiach to kuszący dodatek.

 

Obecnie Spotify słucham z tel na adnroidzie przez Chromecast Audio po WiFi dalej do wiekowego seryjnego systemu Nakamichi (który wylatuje z auta) przez dorobiony AUX. Można też offline przez Chromecast wysyłając obraz dźwięku telefonu (aplikacja Home daje taką możliwość) ale jakość zauważalnie gorsza. Niestety Chromecast ma swoje fochy i często zrywa połączenie, choć z jakości jestem bardzo zadowolony. Chwilowo nie planuję przesiadki na zachwalanego Tidal'a bo przez lata zgromadziłem bogate playlisty i przyzwyczaiłem się do obsługi.

 

Pomysł jaki zrodził się w mojej głowie, to DAC FX-Audio X6 MK2 dalej wzmacniacz 5ch. Alpine PDX v9 (zakupiony), przód będzie grał w bi-amp'e (bez zwrotnic pasywnych lub tylko kondensatory na tweeterach) + subwoofer 10" RockfodFosgate z innego auta.

 

Sygnał do DACa tymczasowo przez toslink z chromecast, alternatywnie przez BT 5.0 z APTx (nie mam pewności, czy ten DAC rzeczywiście obsługuje APTx pomimo posiadanego BT 5.0). Regulacja głośności działa ale nie mam pomysłu na regulację balansu. Spotify nie ma takiej regulacji, a w androidzie działa dopiero po podpięciu słuchawek.

 

Dylemat jaki mam, to czym zastąpić tego Chromecasta. APTx wydaje się sensownym rozwiązaniem ale to nadal wąskie gardło dla przesyłu i dane muszą być pakowane i rozpakowywane na tej drodze.

 

Myślałem już o tablecie na Windowsie 10 i dalej po usb do DAC ale nie wiem czy to wygodne w obsłudze podczas jazdy. Jak wspomniałem na wstępie nie znalazłem sensownego radia do streamingu Spotify dobrej jakości. Chwilowo nie chcę popłynąć z budżetem na zewnętrzne DSP i drogie radio 2DIN, mam inne inwestycje. Proszę o wyrozumiałość za ewentualne bzdury. Moje doświadczenie jest niewielkie.

 

PS. pomimo sentymentu do Kenwooda, i niechęci do Pioneer'a (kojarzy mi się z podbarwionym dźwiękiem) ten produkt wydaje się ciekawy w kontekście mojego dylematu http://www.audiopioneer.pl/pioneer-sda-8tab-sph-t20bt-odtwarzacz-multimediow-android-tablet-google-play-bluetooth.html

 

Doradzicie? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją narzędzia do konwersji playlist ze Spotify na Tidal, Spotify to format MP3, Tidal to format FLAC. Nie ma sensu walki o jakość używając Spotify bo nie ma jej samo źródło. Zobacz urządzenie XDuoo XQ-50 Pro, LDAC wymiata po BT do tego Tidal i będzie przepaść pomiędzy tym co stosujesz teraz do tego stopnia że system będzie wymagać przestrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam zdania na temat różnic jakości pomiędzy Spotify Premium, a Tidal w tak kiepskim środowisku jak wnętrze auta (z szumami otoczenia) są podzielone, choć przyjmuję, że Tidal lepszy.

 

Niemniej....

1. czym koledzy proponujecie słać sygnał do DACa ?

2. Jak rozwiązać regulację balansu ?

3. Czym wygodnie regulować głośność jeżeli DAC nie ma potencjometru Volume ? (lubię gałkę zamiast przycisków czy dotykowego ekranu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Ty czytałeś a Ja przerabiałem w tym kiepskim wnętrzu te rozwiązania które Ci polecam przechodząc te samą drogę więc jak nie chcesz wierzyć na słowo zapraszam na spota sam ocenisz. 

 

Co do wysyłania sygnału to proponowane urządzenie ma dwa wyjścia cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... jak nie chcesz wierzyć na słowo zapraszam na spota sam ocenisz. 

 

pomimo tego co czytałem na forum, powyżej jasno napisałem, iż ... "przyjmuję, że Tidal lepszy" :wink2: . Na pewno wypróbuję. W kwestii wysyłania sygnału to pytałem o drogę do DAC, w sensie co proponujesz jako źródło do streamingu (tel, tablet z Windowsem i po USB, jakieś inne urządzenie) ?  Wrócę jeszcze do pytań o regulację głośności i balansu. Dzięki za cenne porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszę różnicy między tidal a Spotify podczas jazdy przy normalnej głośności. Słyszę jednak ze nagrania master są znacznie głośniejsze niż hi-fi co mi znacznie przeszkadza.

 

Balans i głośność można zrealizować na potencjometrach.

Pytaj znachora lub zmeja jak to rozwiązali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans i głośność można zrealizować na potencjometrach.

Pytaj znachora lub zmeja jak to rozwiązali.

do regulacji głośności zamówiłem coś takiego

https://centrumaudio.pl/piloty-do-wzmacniaczy/10384-stinger-sslc-pilot-do-zdalnej-regulacji-poziomu-wzmacniacza.html?search_query=7551&results=2

mam nadzieję, że ten prosty układ nie wpływa na jakość dźwięku.

 

szymin89, a jak u siebie  realizujesz streaming? tel -> zewn. DAC ?  tel -> BT przez radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszę różnicy między tidal a Spotify podczas jazdy przy normalnej głośności. Słyszę jednak ze nagrania master są znacznie głośniejsze niż hi-fi co mi znacznie przeszkadza.

 

 

Osobiście nie zgodzę się z twoją opinią, wręcz odwrotnie hifi drze ryja i nie zawsze jest to Góra tak czysta i klarowna jak z napędu CD a co jakości Master puść sobie np Album Yello Live in Berlin i wtedy posłuchaj sobie master i wróć i napisz odczucie ( nie żebym filozofa ) ALE u mnie moje supremo właśnie na Master jest OK a n większośći HiFi za głośno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytam zdania na temat różnic jakości pomiędzy Spotify Premium, a Tidal w tak kiepskim środowisku jak wnętrze auta (z szumami otoczenia) są podzielone, choć przyjmuję, że Tidal lepszy.

 

Niemniej....

1. czym koledzy proponujecie słać sygnał do DACa ?

2. Jak rozwiązać regulację balansu ?

3. Czym wygodnie regulować głośność jeżeli DAC nie ma potencjometru Volume ? (lubię gałkę zamiast przycisków czy dotykowego ekranu)

ja sprawdzalem pasmo przenoszenia, tidal vs spotify. Na wykresach wyraznie widac zdecydowanie wiecej gory na tidalu niz na spotify. Oczywiscie, tidal gra lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Ale męka z tymi wyborami.

Słuchasz na telefonie spotyfy?

Po co chromcast itp. kolejne urządzenia.

Wachasz się nad BT?

Przy Twoim zaawansowaniu/o słuchaniu/potrzebach i wymaganiach co do jakości szkoda czasu i kasy na jakieś

dupne FX.....

 

Odpowiedź prosta

 

Telefon > aptxHD/LDAC > Cinch/optyk

 

Ifi zen blue - to sobie zakup.

 

 

Prościej się nie da lepiej w tym przypadku nie ma potrzeby.

 

Porównałem, przetestowałem, używam.

 

No chyba że ambicje masz to audioengine b1

można.

Ale niedostępny w Europie. Czekałem na niego 2 miesiące.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zgodzę się z twoją opinią, wręcz odwrotnie hifi drze ryja i nie zawsze jest to Góra tak czysta i klarowna jak z napędu CD a co jakości Master puść sobie np Album Yello Live in Berlin i wtedy posłuchaj sobie master i wróć i napisz odczucie ( nie żebym filozofa ) ALE u mnie moje supremo właśnie na Master jest OK a n większośći HiFi za głośno...

Nie korzystam z tidala od jakiegoś roku, może miałem coś w ustawieniach nie tak ale dobrze pamietam ze utwory master były głośniejsze, szczególnie dół pasma. Nie neguje ze tidal master jest lepszy ale dla mnie wystarcza Spotify premium. Cena w tym momencie nie gra roli bo w de Spotify płace 10€ a tidal był rejestrowany w pl i płaciłem 40zl. Ot moje spostrzeżenia i upodobania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz na telefonie spotyfy?

Po co chromcast itp. kolejne urządzenia.

Wachasz się nad BT?

Przy Twoim zaawansowaniu/o słuchaniu/potrzebach i wymaganiach co do jakości szkoda czasu i kasy na jakieś

dupne FX.....

 

Odpowiedź prosta

 

Telefon > aptxHD/LDAC > Cinch/optyk

 

Ifi zen blue - to sobie zakup.

Więc tak, po kolei....nie, nie słucham Spotify na telefonie :wink2: W domu słucham Spotify przez amplituner sieciowy Onkyo (niestety brak współpracy z Tidal), a w jednym samochodzie z konieczności przez chromecast do wejścia aux w seryjnym audio, które wg. producenta miało być premium (tego systemu nie omawiamy). W drugim aucie (stary klasyk) też mam chromecast, ale wyrzucam, tak jak seryjny system nakamichi i zbuduję nowy na klockach, o których dyskutujemy. Pytasz po co chromecast. Na wstępie wspomniałem, że to obecne, tymczasowe rozwiązanie, które chcę zastąpić czymś innym, zatem wyleci. "Szkoda kasy na dupne FX" ? :wink2: Kosztuje jakąś połowę tego co Ifi Zen :wink2:. Dupne w sensie duże? Ifi 3,5x10x16cm vs. FX X6 MK2 3,5x12x18 więc chyba nie do końca takie dupne :hyhy: ....... To po prostu nienajgorszy DAC z BT 5.0 APTx (wg. opisu i recenzji). Argument za FXem, który ja dostrzegam, to regulacja głośności. Działa nie tylko na gniazdo słuchawkowe ale też na RCA. Zaproponowany przez  Michała XDuoo XQ-50 Pro wydaje się ciekawszym pomysłem. Spotify vs. Tidal. Wierzę, ze ten drugi serwis jest lepszy, więc pójdę tą drogą.

 

Pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi to kwestia regulacji głośności i balansu. Możemy na tym skupić uwagę ? :wink2:  Dzięki za dotychczasowe porady i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...