Skocz do zawartości

ESX1600 + Rfp2210 = nie gra na odpalonym aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem wzmacniacz i subwoofer na powyższe. Na poprzednim sprzęcie tego problemu nie było. Przewody zasilające spawalnicze 35mm2, bezpiecznik 80A,sygnalowki jakieś ekranowane, średnia półka, nie pamiętam nazwy ale sporo za nie zapłaciłem. Do rzeczy. Przez kilka dni było ok. Teraz na odpalonym aucie cisza z suba. Wzmacniacz działa, 14V na zasilaniu, remote ok 12V. Na wyjściu głośnikowym brak napięcia. Gaszę samochód, membrana suba wciąga go i wypycha i zaczyna grać. Odpalam auto i znowu cisza.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie kwestia podłączenia ( jak w poście wyżej ) to wciągnięcie i wypchanie membrany nie wróży nic dobrego. Wygląda na uszkodzony wzmak. Przychodzą mi do głowy dwie opcje obie związane z wyższym napięciem pojawiającym sie po odpaleniu silnika:

1. Uszkodzony układ sterowania Remote ( mniej prawdopodobne )

2. Uszkodzona przetwornica zasilająca, która dławi się przy wyższym napięciu zasilającym i startuje w momencie gdy ono spadnie do 12v po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update. Subwoofer zaczął grać podczas pracy silnika, aczkolwiek czasami po odpaleniu nie gra, po chwili zaczyna walić jakimiś losowymi niskimi tonami, przestaje grać i po chwili działa już normalnie. Posiadam woltomierz zamontowany w słupku, podczas słuchania muzyki, występują spadki w granicach max 1V. 

Ostatnio podczas trasy i słuchania muzyki dość głośno, zaczęły wypadać mi zapłony, obroty potrafiły spaść na biegu jałowym tak aż silnik gasł. Po ściszeniu muzyki ewidentnie praca silnika wracała o normy. Poprawiłem masę, złapałem za śrubę trzymającą pasy bezpieczeństwa, oczywiście blacha oszlifowana. Może puszczenie dodatkowego przewodu od aku do alternatora rozwiąże problem, a może szukać gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...