Skocz do zawartości

Nie najgorsze klocki, a słabo graja. Potrzebna pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Sprzęt:

 

Seat leon 1m 2005

 

Pioneer deh 9600bt

Morel tempo ultra 602

Rodek a4100

Maty stp aero i gold

 

Witam wszystkich. Od dawna chciałem zbudować sobie fajnie grający sprzet w aucie. Po namowach kilku osób kupilem glosniki morel tempo ultra 602 i wzmacniacz rodek a4100.

 

Bardzo dokładnie wygluszylem drzwi, maske , podloge i ścianę grodziowa matami stp aero i gold, a w szczególności przylozylem się do drzwi.

 

Kable z ofc, zestaw hollywod pro 44.

 

Poskladalem wszystko jak należy i troche się rozczarowałem. Niby gra ladnie, ale bruje sceny, a midbasy są nijakie. Nie ma kopnięcia, i ogólnie gra to trochę nijak..

 

Zeby nie było to wiem, ze 2 rzeczy mogłem zrobić inaczej. Tweeter zamontowałem w oryginalnym miejscu fabrycznym i nie mam pianki wokol woofera.

Nie wiem czy to może mieć az takie duże znaczenie.

Nie jestem ekspertem i może po prostu nie umiem tego wystroić, a może coś w tym zestawie nie jest odpowiednie.

Juz myslalem nad innym wzmacniaczem (alpine pdx f6 lub rockford p600x4) i radiem pioneer p80rs...

Chce tez przenieść tweetery na trójkąty w drzwiach, ale musze zrobić customowe mocowania.

 

Dorzucę kilka zdjęć zeby było wiadomo jak to zrobiłem.

Moze jest ktoś z okolic Jarosław- Przemyśl-Rzeszow kto dobrze ogarnia CA i byłby w stanie coś podpowiedzieć?

post-25891-0-35370600-1590848437_thumb.jpgpost-25891-0-78062500-1590848514_thumb.jpgpost-25891-0-34664400-1590848613_thumb.jpgpost-25891-0-19260400-1590848687_thumb.jpgpost-25891-0-36587800-1590848792_thumb.jpgpost-25891-0-34743400-1590848913_thumb.jpg

post-25891-0-95361200-1590849018_thumb.jpg

post-25891-0-73130200-1590849146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem poprzednio Ultra Tempo, brakowalo im i kicka i basu, ale za to tw był w nich świetny. Rowniez miałem wszystko wygłuszone, naprawde bez rewelacji..zajrzyj do mojego tematu, nawet pokazalem i przyrownalem je do obecnych moich Helonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Pionku za bardzo nie masz co stroić.

Zwykłe podbicia, booster'y i LPF plus HPF.

 

Ten Rodek ma HPF do 400Hz?

Jak ma, to możesz dorzucić w duecie na oryginalnej zwrotnicy średniaka o RMS min. 50W.

Zasilasz zestaw TW/MID przez oryginalną zwrotnicę z kanałów 1/2 z ustawionym HPF na 400Hz.

WF zasilasz z kanałów 3/4, a w plus WF dajesz szeregowo cewkę (dla mocy 100W - grubość drutu) o L = 2.55mH, co da punkt ciecia w granicach 250Hz.

Nachylenie -6dB dla woofera.

MID podniesie scenę.

 

Edit.

Nie wczytałem się w instrukcję Rodka.

Ma możliwość ustawienia filtra BP.

W takim razie cewka nie jest potrzebna - użyć możesz dla WF ustawienia HPF w okolicach 30/40Hz, a LPF na 250/300Hz.

Mowa o kanałach 3/4 dla WF.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze słyszę żeby tempo ultra słabo grały na dole.

Gdzieś musi być błąd...montażowy bądź strojeniowy.

 

Helony miałem stare i nowsze przed evo.

Stare kick potęga.

Nowe więcej dołu ale już kick...słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tweetery musisz ukierunkować jak zależy Ci na scenie

2. Radio musi posiadać czasówki aby można było opóźnić lewą stronę aby scena wskoczyła na środek.

3. Sprawdź kable na zwrotnicach czy czasem nie gra jeden woofer w przeciwfazie.

4. Sprawdź czy czasem jakiś filtr nie jest załączony na wzmacniaczu niepotrzebnie

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na początek, ze trzeba zmienić radio na p 80rs.

Kable podlaczone są prawidłowo. Niektóre utwory ladnie brzmią i jest bas, ale generalnie nie jest najlepiej.

Chce dolozyc suba w dedykowanej skrzyni ok 15 l. Myslalem na jbl 10w0v3.

Tweetery umieszcze w innym miejscu i mam nadzoeje ze uzyskam scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na początek, ze trzeba zmienić radio na p 80rs.

Kable podlaczone są prawidłowo. Niektóre utwory ladnie brzmią i jest bas, ale generalnie nie jest najlepiej.

Chce dolozyc suba w dedykowanej skrzyni ok 15 l. Myslalem na jbl 10w0v3.

Tweetery umieszcze w innym miejscu i mam nadzoeje ze uzyskam scenę.

Osobiście nie polecam 80prs. Dla mnie to brak dynamiki. Jestem za Alpine.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tweetery umieszcze w innym miejscu i mam nadzoeje ze uzyskam scenę.

Spróbuj najpierw ściszyć wysokotonowe na zwrotnicy i przyciszyć lewą stronę na tyle aby dźwięk wydawał się jednakowo głośny dla lewej i prawej strony. Powinno się poprawić co do sceny. Oczywiście nie zastąpi to korekcji czasowej.

 


Osobiście nie polecam 80prs.

W poście wyżej mowa o P80RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw ściszyć wysokotonowe na zwrotnicy i przyciszyć lewą stronę na tyle aby dźwięk wydawał się jednakowo głośny dla lewej i prawej strony. Powinno się poprawić co do sceny. Oczywiście nie zastąpi to korekcji czasowej.

W poście wyżej mowa o P80RS.

Masz rację. Źle odczytałem. Inne radio.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Twetery na słupki  -  ( doświadczalna metoda poszukiwania najlepszego miejsca montażu i ukierunkowania w tym aucie)  

 

Jak blisko jest przetwornik ,wofer  od boczka ? Konkretnie czy nie gra Ci pod tapicerkę  ?   

Możliwe że część  ciśnienia jest tracona w ten sposób  a kolejna jest tłamszona poprzez plastik ala maskownicy w boczku.

Sam wzmak ma wystarczjącego kopa aby to ruszyć jak trzeba więc wstydu nie powinno być .

O ile nie masz baboli w ustawieniu i podłączeniu ( co jest tu częste pomimo zapewnień )  to za brak   ogólnie oczekiwanego  wysokiego poziomu głośności w aucie odpowiadaja błędy 

przy wykonaniu aplikacji drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wiele cennych informacji. Jeśli chodzi o boczek to jest tam ze 3 cm i właśnie mam wrażenie ze moze część dźwięku uciekać pod boczek. Chce kupić takie pianki ale nigdzie nie mogę znaleźć w pl internecie. Tweetery te przeniosę z fabrycznych miejsc wyzej.

post-25891-0-26229400-1590908261_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wiele cennych informacji. Jeśli chodzi o boczek to jest tam ze 3 cm i właśnie mam wrażenie ze moze część dźwięku uciekać pod boczek. Chce kupić takie pianki ale nigdzie nie mogę znaleźć w pl internecie. Tweetery te przeniosę z fabrycznych miejsc wyzej.

Najlepiej jesli wyciagniesz przetwornik przed tapicerke, ja tak zrobilem i przecieralem oczy i uszy ze zdumienia ile zywiej i dynamiczniej graja Stegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tutaj jest podobnie jak na forum detailingu na którym istnieje od wielu lat :) nowy wpada zapytać jaki szampon kupic, a dowiaduje się ze musi mieć glinkę, chemie do dekontaminacji, cleaner i na koncu porządny wosk :D

 

Mimo, że wydawało mi się ze cos tam wiem i mam spoko plan na audio wychodzi, że sporo rzeczy trzeba ulepszyć. Kupilem nowe "radio" bo mimo ze obecne nie jest jakims szrotem brakuje mu wielu opcji dzieki, którym można lepiej skonfigurować sprzet.

Deh 80prs ma funkcje Network więc moglem zrobic wszystko aktywnie, tyle że nie przeciągnąłem odpowiedniej ilości kabli. Tweetery tez wepchnąłem w fabryczne miejsca, a okazuje się że pewnie sporo lepiej zagrają w trojkatach drzwi. To akurat bede poprawiał.

Moze jak mi czas pozwoli wysune przetworniki przed tapicerke, ale na razie spróbuję z tymi piankami i na zwrotnicach. Jeszcze tylko suba chce dokupic w fabrycznej skrzynce w nadkolu i tez do końca nie wiem jaki. Jl 10w0v3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable możesz jeszcze przeciągnąć, zanim zaczniesz rzeźbić słupki warto się pobawić aktywką i zobaczyć co to za 'miód'. Żeby sprawdzić czy wyciąganie woofera przed tapicerkę to gra warta świeczki to możesz posłuchać systemu bez tapicerek i porównać z tym jak są zamontowane. Na subwoofer zerknij na Audison APS S4S, w symulacji wygląda ciekawie i nie potrzebuje dużej skrzynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotka z zestawu daje głównie bezpieczeństwo w pewnym sensie przetwornikowi i podstawowy podział który często nie gra źle. Aktywka zmienia wiele i te podziały pozwala Tobie wybrać wg uznania (cięcia, zbocza itp) tylko tu trzeba wiedzieć odrobinę żeby nie strzelić sobie w kolano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to juz wymaga mocnego zgłębienia się w temat ca.

Jestem mega szczęśliwy bo udało mi się wczorah wygrać tweetery morel mt250 i one wleca do moje zestawu zamiast oryginalnych z zestawu tempo ultra 602 :D

Deh 80prs tez przyszedł więc będę dalej kombionwal zeby uzyskać pelna satysfakcję z mojego zestawu.

Musze jeszcze tylko zrobic subwoofer na jakimś fajnym głośniczku co ladnie zagra w skrzyni ok 15l i możliwe ze kupie wzmacniacz alpine pdx f6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...