Skocz do zawartości

Zwrotnica do AS HX165DUST EVO 3-Way


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poleci ktoś jaka zwrotnica by pasowała do tego zestawu "AS HX165DUST EVO 3-Way" ? Niestety nie mogę go podłączyć "aktywnie" bo mam wzmacniacz 4 kanałowy a chce to niego jeszcze dać subika. Warto to w ogóle podłączać do zwrotnicy czy lepiej sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poleci ktoś jaka zwrotnica by pasowała do tego zestawu "AS HX165DUST EVO 3-Way" ? Niestety nie mogę go podłączyć "aktywnie" bo mam wzmacniacz 4 kanałowy a chce to niego jeszcze dać subika. Warto to w ogóle podłączać do zwrotnicy czy lepiej sobie odpuścić ?

Jak chcesz spalić tweetery. To nie podłączaj do zwrotnicy.

A zwrotnice jak ma grać musisz kupić orginalna z zestawu.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie nie ma, bym nie pytał nawet ;p Właśnie dlatego pytam, bo czytałem troche na grupach itd. i niby mówią że są zwrotnice pod 3way z Gladena czy nawet Audio system i będzie śmigać, ale z opinią że spale tweeter pierwszy raz się spotykam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostanie zwrotnice do tego zestawu. Spalisz tweetery jak nie użyjesz zwrotnicy. Jeżeli nie ma w zestawie ori zwrotnic to najlepiej, albo poszukać specjalisty, który zrobi Ci zwrotki szyte na miarę pod Twój zestaw abo procesor i cięcie pasma aktywnie.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poleci ktoś jaka zwrotnica by pasowała do tego zestawu "AS HX165DUST EVO 3-Way" ? Niestety nie mogę go podłączyć "aktywnie" bo mam wzmacniacz 4 kanałowy a chce to niego jeszcze dać subika. Warto to w ogóle podłączać do zwrotnicy czy lepiej sobie odpuścić ?

 

 

W zestawie nie ma, bym nie pytał nawet ;p Właśnie dlatego pytam, bo czytałem troche na grupach itd. i niby mówią że są zwrotnice pod 3way z Gladena czy nawet Audio system i będzie śmigać, ale z opinią że spale tweeter pierwszy raz się spotykam :P

Po co kupować taki zestaw , jak nie chce się go podłaczyć zgodnie z przeznaczeniem .

Prościej dokupic dodatkowy wzmacniacz , niestety nie wszystko da się podłączyc byle jak z pozytywnym skutkiem .

Jak masz źródło umożliwiające podział pasma 3 way , to dokup wzmacniacz , zagościsz dłużej na forum , potem będziesz miał okazje zasypywać nas pytaniami jak to ustawić i dlaczego :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aktywnie tego nie będe robił bo jestem laikiem :) Jeszcze nie kupiłem tego zestawu, dlatego pytałem czy to ma sens, ale wychodzi na to że skoro nie ma z w zestawie zworki w zestawie a ja nie mam doświadczenia w temacie to sobie lepiej odpuścić :) To może spytam czy zestaw 2way HX165Dust evo i do tego subik HX 08 SQ to dobra para?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aktywnie tego nie będe robił bo jestem laikiem :) Jeszcze nie kupiłem tego zestawu, dlatego pytałem czy to ma sens, ale wychodzi na to że skoro nie ma z w zestawie zworki w zestawie a ja nie mam doświadczenia w temacie to sobie lepiej odpuścić :) To może spytam czy zestaw 2way HX165Dust evo i do tego subik HX 08 SQ to dobra para?

Co to za wzmacniacz?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na początek przygody potrzebny Ci tak drogi zestaw na przód.

Kupił bym z niższej serii, a resztę pieniędzy przeznaczył na wygłuszenie przednich drzwi.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Dzięki :) No właśnie nie ukrywam tak czytam, oglądam na YT i myśle też nad hx10sq, ale też nad tymi seriami r 10 flat.

10 będzie i głośniejsza i niżej zejdzie, ale wymaga większego litrażu

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi tak czy siak zrobie, jestem amatorem, ale nie na tyle żeby pakować sprzęt w nieprzygotowane drzwi :) Co do subików, z tego co widze w manualu HX 08 potrzebuje 9l closed a ten HX 10 już 22 litry, taka duża róznica jest rzeczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi tak czy siak zrobie, jestem amatorem, ale nie na tyle żeby pakować sprzęt w nieprzygotowane drzwi :) Co do subików, z tego co widze w manualu HX 08 potrzebuje 9l closed a ten HX 10 już 22 litry, taka duża róznica jest rzeczywiście?

Tak. 10 to sporo większa średnica membrany. I obudowa 22l to normalna wartość dla takiego głośnika.

Różnica miedzy 8 a 10 będzie większa dla 10.

Popatrz na parametr SD to powierzchnia membrany. Porównaj powierzchnię 8 i 10. I pomyśl ile 8 to jedna 10 pod względem membrany. Większa membrana pcha więcej powietrza na raz.

Porównaj parametr spl oraz mocy to da ci pogląd ile głośniejsza jest 10.

 

Tak po chłopsku jak jesteś młody i lubisz przypier... basem to 10. A jak ma bas tylko robić za uzupełnienie to 8.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 nie ma zejścia dużego.

To lepszy argument , tu nic się nie oszuka , każdy chciałby aby sub zmieścił się w mydelniczce , ale realia są nieubłagane .

Będe miał to na uwadze, o miejsce nie chodzi to nie problem, ale nie chce też żeby mi dudniło basem i cały bagażnik chodził ;P

To już zależy jedynie od użytkownika , ale co innego pasmo a co innego poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe miał to na uwadze, o miejsce nie chodzi to nie problem, ale nie chce też żeby mi dudniło basem i cały bagażnik chodził ;P

Jeszcze sporo wiedzy do zdobycia przed tobą.

Dudnienie suba to przeważnie nieprawidłowa aplikacja głośnika tzn. litraż, a częściej strojenie portu bass reflex, za krótka rurka.

Po to masz w radio vol sub i filtry, żeby dostosować do swojego auta i przetworników z przodu. Skup się też nad radiem. Wypadało, żeby miało choć podstawowe filtry aby odciąć najniższe częstotliwości z wooferów oraz wysokie z subwoofera. Można suba odciąć filtrami na tym wzmacniaczu. Radio z dsp pozwoliło by Ci na przesunięciu sceny na środek.

 

Dobra i tak się rozgadałem. Przejrzyj pdf wyżej, trochę podstawowych informacji tam jest. Coś się na pewno przyda.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

To lepszy argument , tu nic się nie oszuka , każdy chciałby aby sub zmieścił się w mydelniczce , ale realia są nieubłagane .

 

To już zależy jedynie od użytkownika , ale co innego pasmo a co innego poziom

Są takie głośniki jak Scan speak

https://akustyk.com.pl/p/180/79/scan-speak-23w4557t00

Które trochę chcą nagiąć fizykę, ale kosztem efektywności. Nic nie ma za darmo [emoji16]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz , ze naciągnąć .

Słuchałeś tego rodzaju przetworników w konkretnym systemie ?

6 sztuk jest takich w podstawkach basowych do monitorów Sweda Audio. Niestety nie dane mi było ich słuchać na Audioshow.

Nie jestem pewny czy w jakoś kolumnach nie słuchałem dawno temu, ale nie pamiętam już.

Także nie mam zdania. Widziałem, że zdarzają się czasem w azjatyckich instalacjach SQ.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...