Skocz do zawartości

Wzmacniacz Red Star


Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum więc na początku chciałbym się przywitać - Witam ;) 

 

Stwierdziłem że chciałbym poprawić nagłośnienie w aucie (Leon I) i znalazłem w domu skrzynkę ~50l. Był w niej głośnik 30cm Blaupunkt GT series, niestety membrana była uszkodzona więc planuję wymienić go na nowy ale o tym zaraz. Pytanie głównie tyczy się skrzynki i wzmacniacza który na niej jest, a mianowicie Red Star AMP-400 500w (250w+250w). Temat audio jest dla mnie dopiero zgłębiany więc zbieram informacje, dlatego zwracam się o pomoc na forum. 

 

Planuję założyć tam głośnik Pioneer TS-W311S4. Rodzi się tutaj pytanie czy taki litraż skrzynki mu starczy, oraz czy ten wzmacniacz z nim sobie poradzi, czy lepiej zainwestować w coś konkretniejszego. Z racji że już to mam, to obcięło by trochę koszty, aczkolwiek nie chcę robić fuszerki, więc chcę się doradzić. 

 

Tak to wygląda:

post-25813-0-24992700-1583396313_thumb.jpgpost-25813-0-40646000-1583396330_thumb.jpg

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie rady, Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Musisz najpierw napisać więcej informacji.

Jaki masz sprzęt w aucie, jakiej muzyki słuchasz itp.

Jeśli nie masz nic i tylko chcesz subwoofer do tego to kup najtańszy jaki będzie w tym rozmiarze ponieważ nie wiele zmieni sam subwoofer, a do robienia hałasu to tanio i dużo wat najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Musisz najpierw napisać więcej informacji.

Jaki masz sprzęt w aucie, jakiej muzyki słuchasz itp.

Jeśli nie masz nic i tylko chcesz subwoofer do tego to kup najtańszy jaki będzie w tym rozmiarze ponieważ nie wiele zmieni sam subwoofer, a do robienia hałasu to tanio i dużo wat najlepiej

Wesoła porada :-)

Wzmacniacz na początek zabawy zostaw, 150RMS powinien być w stanie oddać, co do skrzyni, zmierz wewnętrzne ścianki, zobacz jaką ma pojemność i na tej podstawie dobierz głośnik. Szukałbym głośnika o niezbyt dużej mocy i wysokiej skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przewody chociaż mogły by być lepszej jakości. W sensie miedziane, nawet nie dedykowane do Car audio z jakiejś hurtowni/ sklepu z materiałem elektrycznym..;) Bo to co jest w zestawach strzelam do 100zł to średni temat, kabel cca i dużo kolorowej gumy na zewnątrz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż w temacie jestem całkowicie nowy to przejrzałem youtube i znalazłem całą serie na kanale fani czterech kółek, jako że jest tam podany gotowy zestaw to wlasnie jego chciałbym odwzorować, na całość chciałem przeznaczyć około 2.5tys, chciałbym zrobić raz a porządnie w tym budżecie, wiadomo, zawsze mogą wyjść jakieś dodatkowe koszty.

Zestaw składałby się dokładnie z tego co na yt tj:

Sub - TS-W311S4

Głośniki przód - TS-A173CI

Radio - MVH-X580BT

2 wzmacniacze - GM-A3602

 

Z tym ze chciałem się zorientować czy ten wzmacniacz który mam zastąpi jeden z w/w, jeśli nie to po prostu kupię dwa i niech śmiga ;)

 

Co do muzyki której słucham to głównie metal, czasem rapsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to co Michał pokazuje na kanale jest dobra podstawą, zastanów się dlaczego w jego zestawie wszystko jest Pajoniera :)

Z takim budżetem można coś fajnego poskładać.

 

Zostawił bym na początku ten twój wzmacniacz i zobaczył jak tobie odpowiada granie tego z zestawem na przód.

Zrób porządnie drzwi, wstaw zestaw i zobaczysz czy to odpowoada, jeśli tak to dokup jakiegoś monoblocka pod subwoofer, jeśli nie będzie odpowiadało to wtedy mozna zmienić na jakiś lepszy wzmacniacz czterokanałowy albo dwa kanały i monoblok.

Wolisz mieć dwa czy jeden wzmacniacz?

Sprzęt chcesz nowy czy używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej celuje w nowy sprzęt, co do wzmacniaczy to planowałem dwa, jeden na głośniki, drugi na sub. Aktualnie orientuje się tylko w temacie co jak rozwiązać, może uda się zaoszczędzić na jednym wzmacniaczu jeśli ugram coś na tym co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt możesz dowolnie konfigurować. Możesz zastąpić swoim wzmacniaczem jeden z podanych w twoim zestawieniu. Jeśli nie będzie odpowiadało to zmienisz na taki jak chcesz.

Pomyśl jeszcze o używkach, na forum można kupić dobre sprawdzone sprzęty.

Jesli jednak chcesz zestaw taki jak napisałeś to po prostu kup, poskładaj, ciesz się z wykonanej roboty i napisz na forum o swoich odczuciach żeby nastepni mieli więcej info co do takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dwóch A3602 pomyśl o czterokanałowym Pioneer GM-D8604. Wystarczy mocy zarówno na przód jak i na zasilenie suba.

Zestaw przedni A173Ci:

https://img.mvideo.ru/ins/10010266.pdf

Wzmak D8604:

https://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/Manuals/Car/GM-D8604_OwnersManual062716.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...