Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


matgaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam wzmacniacz  HIFONICS Zeus Z3 ZXi-2201 1100 W RMS . Potrzebuje pomocy z wyborem glosnika ktory bedzie dawal lepsze efekty. Do wyboru 

DD Audio 612-D2 KICX ZM-12 Ground Zero GZIW12SPL 1000W SPL 

 moc jest rozna, szlyszalem ze kicx jest w stanie przyjac 1kw dlatego tez go uwzględniłem bede wdzieczny za pomoc i wypowiedz osob majacych do czynienia z tymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej gry to ma służyć ? Nisko czy raczej mocno z wykopem ? DD 612 D2 miałem tylko starej serii. Na pewno jest bardzo głośny i miałem go pod emphaserem 1.3kW i dawał radę bo biorąc pod uwagę wzrost impedancji na muzyce po spięciu suba w równe 1ohm zawsze będzie więcej i nigdy wzmacniacz bez przesteru nie odda Ci tego co na papierku. Osobiście z tych 3 wyborów stawiałbym na dd612 zwłaszcza gdyby to była wersja nowa :) Ten GZ to bez rewelacji słyszałem u kilku osób i te jego dane papierkowe są mocno przesadzone a kończy się przy mniejszej mocy jak taki 612 a co do kicxa to wersja ZM jest dosyć fajna dużo osób ją  poleca choć nigdy nie słyszałem :) Jeszcze jest dużo dużo więcej subów w tej półce cenowej pod ten wzmacniacz. Wszystko zależy czego chcesz na tym słuchać i jaką paczkę myślisz strugnąć bo jednak taki dd612 starej serii był spoko na strojeniu 35Hz ale nie niżej 30Hz bo wtedy nie było nic z tej gry ale też problem bo było strojenie wyższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak muzyke jaka slucham zazwyczaj to rebbased i szukalem tez muzyki ktora jest juz w 30-38 hz  sa to rozne rodzaje ale w kazdej chwili moge troche sb sterownikiem zmniejszyc gdyby bylo za duzo przesteru czy jak to sie fachowo nazywa. Chyba bardziej chcialbym mocne granie  widzialem tez jak kicx podlaczony pod golda kicx  wzmacniac dmucha powietrzem przy otwartym oknie lecz chyba nie uda mi sie tego osiagnac, a paczke ogolnie mam zbudowana cos na bazie pod  kicx 55l 35 hz ale jezeli bede mial lepszy glosnik to jestem w stanie zbudowac inna z pomoca fachowcow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj suby mogą przyjąć tą samą moc gdy jest to ta sama seria a tylko rozmiar inny mam na myśli 12/15 cali.

 

Nie przesadzaj Piciu gdzie 100-120l netto pod 12 cali :) To litraż dla paki pod 15stkę.

 

Dla 12" jak chcesz grać na takiej muzyce 30-40Hz warto zrobić około 70l netto i 32-35Hz ale wiadome to wszystko zależy od suba nie każdy będzie grał w bardzo niskim strojeniu tzn zagra każdy tylko pytanie jak :)

 

Pogadaj z Krzyśkiem od urali (karuzel506 na tym forum) może zrobi Ci rabacik na model wyższy od TT to będzie dobry wybór a jak nie to przeglądaj neta bo teraz wybór subów jest na prawdę ogromny...

Cewka jak cewka ;p nie oczekuj za 5 6 stów cudów. Wiaterek przy otwartych drzwiach czy szybie nie jest strasznie ciężki do zrobienia wystarczy odpowiednio duża paczka niskie strojenie czasem wąski port i można dmuchać i dmuchać tylko czasem przez to traci się to nieco wyższe pasmo powiedzmy 35-50Hz bo tylko 'dmucha' a można zrobić taki efekt nawet na tanim uralu dd czy kicxie pod 1kW bez problemu (nie piszę o hairtrickach) bo na 1kW 12 cali do 6 stów to raczej nie możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to zakupilem w bardzo dobrej cenie Ural TT 15 cali mysle ze wycisne z niego w miare duzo dostalem propozycje paczki czy uwazacie ze bedzie dobra do niskiego zejscia ?

Jeszze nie sprawdzilem czy wejdzie bo posiadam bmw e91 i jego wada sa nadkola

post-23346-0-70913900-1582910967_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie moze to nie w temacie ale dotyczy instalacji przy obecnej nie posiadam zrobione big 3 kable kolo metra od akumlatora do wzmaka i o masy 22mm mierzylem miernikiem napiecie wyszlo jak na zdj nie wiem czy dobrze zostalo zmierzone na zaciskach przy skretce wzmaka. Moje pytanie czy dobrze mierze czy poprostu jest dobry prad

post-23346-0-61160600-1583141461_thumb.jpg

post-23346-0-68231600-1583141569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...