Skocz do zawartości

Witam !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, mam juz styczność z CA w dwóch autach na dzień dzisiejszy.

Posiadam Opla insignie hb

Wzmacniacz Alpine PDX-V9

W drzwiach morel maximo 6, przód zwrotnice średnie i wysokie tony

Subwoofer w zamkniętej 15l focal p25f

Gra wszystko naprawde głośno i pięknie lecz myśle nad tym by dołożyć drugiego takiego samego subwoofera z powodu ze wzmacniacz podaje 581 RMS a sub ma 300RMS przy 4ohm.

Jaka bedzie zmiana ? Jest sens czegoś takiego ? Bedzie lepiej grać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu ze wzmacniacz podaje 581 RMS

Skąd taka precyzja w podaniu tego parametru?

Był mierzony kanał suba?

 

Zrób "bele jak" dla porównania skrzynię b-r. Porównasz i będziesz wiedział jaka jest róznica.

F3 Focal'a:

https://www.focal.com/sites/www.focal.fr/files/shared/catalog/document/FT_Expert_P25F.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Subwoofer w zamkniętej 15l focal p25f
Gra wszystko naprawde głośno i pięknie lecz myśle nad tym by dołożyć drugiego takiego samego subwoofera z powodu ze wzmacniacz podaje 581 RMS a sub ma 300RMS przy 4ohm.
Jaka bedzie zmiana ? Jest sens czegoś takiego ? Bedzie lepiej grać ?

Będzie głośniej i mocniej. Czy będzie lepiej, musisz sobie sam odpowiedzieć. To Ty wiesz czego Ci brakuje.

Rozumiem ze 15L to po odjęciu głośnika?

Ja bym proponował inną/ większą skrzynkę zamiast dodawania kolejnego głośnika, 22L powinno wystarczyć dla dobrego zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam certyfikat z pomiarami stad ta dokładność,

Chciałbym mieć mocniejszy bass bo sie trochę boje ze spale głośnik, a litraz skrzyni 15l z tego powodu ze to jest subwoofer pod zabudowę zamiast schowka W lewym boczku i chce zrobić odbicie lustrzane z prawej strony by ładnie to wyglądało i zeby nie stracić na bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach przednich woofery też niby są naprzeciwko siebie, ale pomiędzy nimi są nasze nogi, fotele i.t.d. Jest pełno przeszkód odbijających częstotliwości przez nie emitowanych.

A suby nie będą miały tego luksusu. Istnieje ryzyko znoszenia się fal.

Ale niech się wypowie Ktoś bardziej mądrzejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach przednich woofery też niby są naprzeciwko siebie, ale pomiędzy nimi są nasze nogi, fotele i.t.d. Jest pełno przeszkód odbijających częstotliwości przez nie emitowanych.

A suby nie będą miały tego luksusu. Istnieje ryzyko znoszenia się fal. Chyba, że by pracowały w przeciw fazie.

Ale niech się wypowie Ktoś bardziej mądrzejszy :)

Z tylu są na przeciwko siebie i praktycznie nikt nie siedzi i nie czuje problemów, No ale więcej niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na maksa wypchać skrzynkę watą tłumiąca (ja zawsze kupowałem że sklepu Tonsila). Jeżeli masz wszystko dobrze ustawione to nie powinieneś nic spalić. Zastanów się czy potrzebujesz mocniejszego grania subem, czy mocniejszego kickbasu z drzwi. Co do dwóch subow grających na siebie to wiele instalacji takich już powstało, więc chyba gra to dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na maksa wypchać skrzynkę watą tłumiąca (ja zawsze kupowałem że sklepu Tonsila). Jeżeli masz wszystko dobrze ustawione to nie powinieneś nic spalić. Zastanów się czy potrzebujesz mocniejszego grania subem, czy mocniejszego kickbasu z drzwi. Co do dwóch subow grających na siebie to wiele instalacji takich już powstało, więc chyba gra to dobrze.

W poprzednim aucie miałem ground zero 1000rms i byłem tym zachwycony ale bagażnika praktycznie nie było, teraz mam większe auto i ten bagażnik mi potrzebny i brzmienie tez bym chciał mieć dobre, a jak bedzie z podłączeniem tego pod jeden kanał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może potrzeba mocniejszego Suba? Coś ze starych Rockford'ów, bogus z forum ma na sprzedaż. Pozwolę sobie wkleić treść z ogłoszenia : - Rockford Fosgate Punch Power RFR 2210 - 25 cm wariat z bdb jakością, 2 cewki po 4 Ohm, 400 Wat RMS i 3" cewka, jednak 400 Wat, to raczej niewielkie wrażenie na nim robi, pochłaniacz prądu. Subwoofer w ładnym stanie, nie zmęczony, nie wyhuśtany, coraz mniej takich oldschooli. Zalecane obudowy, to 21 l skrzynka zamknięta, lub 28 l skrzyna bass reflex.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę będzie cieplejszy :), ale jego konstrukcja to przewiduje... chyba, że go w kocyk zawiniesz, to może być problem.

Zresztą powinien oddawać taką samą moc jak dla 4 ohm, więc różnica będzie naprawdę niewielka.

Manual Alpine PDX-V9:

http://support.alpine-usa.com/products/documents/OM_PDX-V9.pdf

Jak widać - praca w 2 ohm jest O.K.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...