Skocz do zawartości

Procesor dsp na Androida


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie było cię ale wiesz jak, bo mi powiedzieli....

Pozwolisz, że nie będę wchodzi w ten poziom dyskusji. Na temat pikniku się nie wypowiadam, ani na temat zawodów, bo nie uczestniczyłem w tym.

To co mnie interesowało przekazali mi i mi to wystarczy.

Ale masz rację zbaczamy z wątku i robi się bałagan.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości jak się wygrywa?

Obecnością ;D

 

Może wystarczy prywatnych wojenek?

 

Do autora:

Nie licz na to że korekcyjne apki wzniosą granie na wyżyny.

Chcesz progresu to musisz się zmusić do nabycia wiedzy i wyłożyć troszkę grosza, lub wyłożyć sporo grosza by zrobił to ktoś kto tą wiedzę posiadł, nie ma innej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuje wszystkie za podpowiedzi - wiec zostaje dokupienie procka. Na tą chwile robię cały system audio w drugim swoim aucie w którym jest już cda9835 i tak mi sie te czasówki spodobały ze chciałem coś na szybko wykombinować w aucie w którym jest tylko zabudowany tablet z dac'iem. Ale skoro się nie da to będę szukał procka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy napisałem coś co nie jest prawdą?

ja tam byłem wiem jak było, znam opinię niektórych osób, z niektórymi się nie zgadzam ale szanuję.

ale staram się nie oceniać nikogo, masz swoje zdanie spoko ale nie atakuj bronią którą znasz z opowiadania dziadka.

a co do fsa vs procesor tak jak pisałeś teraz szybszym rozwiązaniem jest procek spoko zgadzam sie z tym a czy lepszym.... to zależy 

jeśli chcesz komuś doradzić to przedstaw też drugą alternatywę z jej wadami i zaletami, uczciwie przedstaw za i przeciw, wnioski i tak wyciągnie osoba zainteresowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy napisałem coś co nie jest prawdą?

ja tam byłem wiem jak było, znam opinię niektórych osób, z niektórymi się nie zgadzam ale szanuję.

ale staram się nie oceniać nikogo, masz swoje zdanie spoko ale nie atakuj bronią którą znasz z opowiadania dziadka.

a co do fsa vs procesor tak jak pisałeś teraz szybszym rozwiązaniem jest procek spoko zgadzam sie z tym a czy lepszym.... to zależy

jeśli chcesz komuś doradzić to przedstaw też drugą alternatywę z jej wadami i zaletami, uczciwie przedstaw za i przeciw, wnioski i tak wyciągnie osoba zainteresowana.

Jeszcze raz powtórzę. Nie byłem na pikniku i się nie wypowiadam. Od 2 użytkowników uzyskałem informacje, które mnie interesowały. Dotyczyły głównie informacji co i u kogo fajnie grało w ich odczuciu. A wiem, że mają gust zbliżony do mojego. Tyle mi wystarczyło. Naprawdę nie intersował mnie konkurs itp. choć i tak te osoby się żaliły. Nie oceniam bo nie byłem.

 

Odnośnie zawodów w Danni i Szwecji uzyskałem szczegółowe dane na temat ustawień, sprzętu użytego, sposobów strojenia, a także wgląd w karty, punktację, także otrzymałem zdjęcia instalek i z zawodów. To mnie interesowało.

 

Odnoście FSA jest to prekursor DSP ale oferuje znacznie mniej funkcjonalności niż nawet podstawowe DSP.

Oba mają wady i zalety. Fsa w moich potrzebach jest zbyt ograniczone, i dla mnie za bardzo oferuje 1 funkcje. Gdzie dsp ma ich mnogość. Fakt przepraszam, zbyt mocno uniosłem się nazywając to g...

Odnośnie wątku autora, rozwiązanie miało być tanie i współgrać z obecnym systemem, i być zbliżone do radio Alpine.

W pierwszych postach dobrze zaproponowano dsp tanie czy radio. Fsa nie da tylu funkcji co nawet proste dsp wbudowane w radio.

 

Mam wrażenie, że niektórzy nadinterpretują pewne wypowiedzi, wręcz dodają sobię coś od siebie.

 

Temat uważam za wyczerpany. Pozdrawiam

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu wojenka rozpętała :-) Panowie tylko spokojnie.

Sam tablet traktuj raczej jedynie jako odtwarzacz. Sam też nie znalazłem aplikacji która by oferowała czasówki. Mając już 9835 można przecież do niego podłączyć 700ke, są już bardzo tanie. A do niej można wejść optykiem z tableta. Wg mnie to chyba najtańszy sposób na szerokie możliwości korekcji.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkursu piknikowego, to wiadomo, ze nie nalezy wynikow traktowac powaznie.

To tylko zabawa, no i przede wszystkim glosowanie uzytkownikow (bardziej lub mniej osluchanych i doswiadczonych), a nie ocena przez wykwalifikowanych sedziow.


Ale się tu wojenka rozpętała :-) Panowie tylko spokojnie.
Sam tablet traktuj raczej jedynie jako odtwarzacz. Sam też nie znalazłem aplikacji która by oferowała czasówki. Mając już 9835 można przecież do niego podłączyć 700ke, są już bardzo tanie. A do niej można wejść optykiem z tableta. Wg mnie to chyba najtańszy sposób na szerokie możliwości korekcji.

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

X2

Z tableta, czy tam telefonu lub innego odtwarzacza, jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konkursu piknikowego, to wiadomo, ze nie nalezy wynikow traktowac powaznie.

Tu nie bardzo jest nad czym dyskutować. Każdy kto był to widział. Szczególnie jak ktoś zliczał głosy to miał takie oczy :szok:

Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako atak czy coś w ten deseń. Każdego z osobna b. lubię i szanuję ale wszystkich na raz nie trawię. Koniec OT.

 

Trudno się nie zgodzić z Kondrax'em :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie bardzo jest nad czym dyskutować. Każdy kto był to widział. Szczególnie jak ktoś zliczał głosy to miał takie oczy :szok:

Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako atak czy coś w ten deseń. Każdego z osobna b. lubię i szanuję ale wszystkich na raz nie trawię. Koniec OT.

 

Trudno się nie zgodzić z Kondrax'em :ok:

 

x2

 

Byłem, widziałem, słuchałem i niestety podpisuje się pod tymi słowami  :hyhy:

Ale się tu wojenka rozpętała :-) Panowie tylko spokojnie.

Sam tablet traktuj raczej jedynie jako odtwarzacz. Sam też nie znalazłem aplikacji która by oferowała czasówki. Mając już 9835 można przecież do niego podłączyć 700ke, są już bardzo tanie. A do niej można wejść optykiem z tableta. Wg mnie to chyba najtańszy sposób na szerokie możliwości korekcji.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

 

x2  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od krokodylich łez , ja napisze prywatną opinię i słabo mnie rusza odzew jaki to wywoła ( tzn opinie zgodne czy niezgodne ). Dwa miesiące temu miałem okazję posłuchać na przestrzeni dwóch dni kilku samochodów jakie wzbudzają tutaj kontrowersje .

Jak chodzi o użycie FSA do realizacji celu w jakim jest stosowany to auto Znachora ( chodzi o białą Astrę) najlepiej wywiązało  się z tego zadania , w zasadzie jedynie On może pisać o swego rodzaju "kompatybilności" stosowania FSA i DSP .  Zaznaczam wyraźnie , jest to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać , ale gdyby ktoś chciał to negować , to zapytam czy i kiedy słuchał  tego systemu , czy /lub w jaki sposób to weryfikował .

 

PS dawno , dawno temu , w krajowych zawodach startowały 3 pojazdy bez procka , które w zakresie zdolności oddania ( kreowania ) pozycji zdobywały regularnie min 45 pkt na 50 możliwych , dla oceny przez dwóch sędziów .

Żadne z prockowych aut nie osiągało takiego wyniku,  jedno z nich zdobyło tytuł Mistrz Europy Emma , startując w kategorii z pojazdami wyposażonymi w procki , np F1.

Ot taka ciekawostka :wink2:

To jeszcze zapytam o to dlaczego podpinając dac'a pod wejście liniowe aux w radiu traci się na jakości? Czy są radia z wejściem optycznym? Jeśli tak to jakie modele mają dsp na pokładzie którymi warto się zainteresować?

 

Dlatego ze wielokrotnie zmieniasz postać sygnału w celu jego obróbki , niestety te procesy nie są bezstratne , tym bardziej w urządzeniach budżetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o ewentualnym zastosowaniu radia Alpine CDA 9835, lub 9855 które chyba nie maja aż tak kiepskich AUX'ow żeby różnica w dźwięku była wyczuwalna po wpięciu go w tor dać -> wzmacniacz, czy się mylę? Teraz wygląda to tak: tablet->dac->wzmacniacz. A miało by wyglądać tablet->dac-> CDA9835 -> wzmacniacz. Zyskał bym czasówki, ewentualnie zrobił bi amping bo od dłuższego czasu nie mogę się do tego zabrać i pociął pasmo na radiu.

Czy finalnie w takiej konfiguracji FLAC z tableta zagra gorzej? I czy jeśli tak, to czy to będzie dało się usłyszeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sam też nie znalazłem aplikacji która by oferowała czasówki.

No a co z Neutron Music Player o którym wspomniałem na początku wątku? Oprócz czasówek ma też m.in. korektor parametryczny i graficzny. Niestety nie ma wersji free/trial, potrzebny jest śmiałek gotowy zainwestować 32,99 zł. Może się okaże, że inwestycja w radio i procka nie będzie konieczna. Z opisu wygląda pro, odtwarza wiele formatów łącznie z DSD, po sieci streamuje, chromecasty obsługuje etc., a i sami twórcy go reklamują jako "jedyny prawdziwy audiofilski odtwarzacz muzyczny"

 

http://neutronmp.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o ewentualnym zastosowaniu radia Alpine CDA 9835, lub 9855 które chyba nie maja aż tak kiepskich AUX'ow żeby różnica w dźwięku była wyczuwalna po wpięciu go w tor dać -> wzmacniacz, czy się mylę? Teraz wygląda to tak: tablet->dac->wzmacniacz. A miało by wyglądać tablet->dac-> CDA9835 -> wzmacniacz. Zyskał bym czasówki, ewentualnie zrobił bi amping bo od dłuższego czasu nie mogę się do tego zabrać i pociął pasmo na radiu.

Czy finalnie w takiej konfiguracji FLAC z tableta zagra gorzej? I czy jeśli tak, to czy to będzie dało się usłyszeć?

 

Prosze , zacznij czytać uważnie , potem pisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co z Neutron Music Player o którym wspomniałem na początku wątku? Oprócz czasówek ma też m.in. korektor parametryczny i graficzny. Niestety nie ma wersji free/trial, potrzebny jest śmiałek gotowy zainwestować 32,99 zł. Może się okaże, że inwestycja w radio i procka nie będzie konieczna. Z opisu wygląda pro, odtwarza wiele formatów łącznie z DSD, po sieci streamuje, chromecasty obsługuje etc., a i sami twórcy go reklamują jako "jedyny prawdziwy audiofilski odtwarzacz muzyczny"

 

http://neutronmp.com/

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę, jednak uważam że również się nie Nada. Ten program koryguje sygnał wychodzący z odtwarzacza. Ale dla ilu kanałów /głośników?

Zakładam że zainstalowany jest na telefonie/tablecie. Następnie wychodzi z niego poprzez prosty konwerter usb-toslink do? Jeśli to dac to z reguły są one 2 kanałowe. Jeśli to procesor to po co skoro poustawiasz wszystko na nim?

 

Jeśli chodzi o AUX to jakość będzie gorsza niż np bezpośrednio z płyty CD. I mimo że masz całkiem fajne radio to wejście AUX jest raczej przeciętnej jakości. Możliwe że będziesz zadowolony i tobie wystarczy. Spróbuj i się przekonasz.

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dwóch kanałów. Kolega ma DAC podpięty do Androida, więc wychodzą mu z niego dwa kanały analogowe, tym programem będzie mógł opóźnić lewy kanał. Osiągnie +/- to samo co by osiągnął na FSA, a z tego co się da poczytać w tym wątku takie auta też "grają", mimo, że korekcja jest tylko stronami (bez korekcji woofer-tweeter), no chyba, że koledzy zaprzęgają po kilka sztuk FSA :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS dawno , dawno temu , w krajowych zawodach startowały 3 pojazdy bez procka , które w zakresie zdolności oddania ( kreowania ) pozycji zdobywały regularnie min 45 pkt na 50 możliwych , dla oceny przez dwóch sędziów .

Żadne z prockowych aut nie osiągało takiego wyniku, jedno z nich zdobyło tytuł Mistrz Europy Emma , startując w kategorii z pojazdami wyposażonymi w procki , np F1.

Ot taka ciekawostka :wink2:

 

Czy te bardzo dobre pozycje były uzyskiwane poprzez odpowiednie ustawienie kierunkow głośników? W jaki sposob teoretycznie sie to ustawia w systemach pasywnych bez dsp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od krokodylich łez , ja napisze prywatną opinię i słabo mnie rusza odzew jaki to wywoła ( tzn opinie zgodne czy niezgodne ). Dwa miesiące temu miałem okazję posłuchać na przestrzeni dwóch dni kilku samochodów jakie wzbudzają tutaj kontrowersje .

Jak chodzi o użycie FSA do realizacji celu w jakim jest stosowany to auto Znachora ( chodzi o białą Astrę) najlepiej wywiązało  się z tego zadania , w zasadzie jedynie On może pisać o swego rodzaju "kompatybilności" stosowania FSA i DSP .  Zaznaczam wyraźnie , jest to moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać , ale gdyby ktoś chciał to negować , to zapytam czy i kiedy słuchał  tego systemu , czy /lub w jaki sposób to weryfikował .

 

PS dawno , dawno temu , w krajowych zawodach startowały 3 pojazdy bez procka , które w zakresie zdolności oddania ( kreowania ) pozycji zdobywały regularnie min 45 pkt na 50 możliwych , dla oceny przez dwóch sędziów .

Żadne z prockowych aut nie osiągało takiego wyniku,  jedno z nich zdobyło tytuł Mistrz Europy Emma , startując w kategorii z pojazdami wyposażonymi w procki , np F1.

Ot taka ciekawostka :wink2:

 

Dlatego ze wielokrotnie zmieniasz postać sygnału w celu jego obróbki , niestety te procesy nie są bezstratne , tym bardziej w urządzeniach budżetowych.

miło to słyszeć zwłaszcza od pana, ale muszę zaznaczyć że pomagali mi koledzy ze śląska i nie tylko a zwłaszcza Szymon za co jestem mu wdzięczny po stokroć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te bardzo dobre pozycje były uzyskiwane poprzez odpowiednie ustawienie kierunkow głośników? W jaki sposob teoretycznie sie to ustawia w systemach pasywnych bez dsp?

Z tego co mi wiadomo, to dziala na zasadzie plynnej regulacj fazy, jak np masz w niektorych wzmacniaczch, najczesciej na kanale suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...