Skocz do zawartości

Pride Quattro Plus zamiast Crunch. + wentylacja bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W końcu poszedłem dalej z instalacją.

 

Aktualnie jest:

-Radio oryginał RD4 + Nomade V2 (bt streaming, aux, usb)

-Konwerter cyfrowy Hi-Low Audio System HLC4-Plus

-BIG3 50mm2 spawarka Simplex

-kabel + od aku spawarka 50mm2 Simplex

-rozdzielacz zasilania Pride Sapphire 1024 z bezpiecznikami Mini ANL

-dalej do wzmacniaczy kable 25mm2 spawarka Simplex

-kable - do budy 25mm2 spawarka Simplex

- Sub Pride Junior Pro 15" w skrzyni 125L (33Hz)

- mono Pride Mezzo

- Crunch 1200.4

- 4x Audio System R165 Evo

- przód tył wygluszony

- pod bagaznikiem gdzie kolo zapasowe wygluszone.

 

Do wygluszenie została klapa (ale maty, bo piankowo-materiałowe już ma) i boczki bagażnika.

 

Po dodaniu suba, BIG3 i wymianie kabli to światła minimalnie wręcz przy max graniu przygasną, ale to trzeba się przypatrzeć (w przeciwieństwie jak wtedy na CCA, bez big3 i tylko przód Plus tył bez suba - przygasały widocznie)

 

Niestety jak sub leci max, wzmacniacz i sub są zimne, ew temperatury ciała w upały, tak Crunch grzeje się i to ładnie bez specjalnych warunkow.

 

Chciałbym wymienić to w czasie na Pride Quattro Plus. Może jakieś opinie? Da sobie z tym radę?

 

Lubię markę Pride i pytanie czy spisze się lepiej niż ten Crunch. Ewentualnie inne propozycje, ale tylko nowe w tej samej okolicy cenowej.

 

Mam Rodek 4100. Ciągle leży. Z nudów ostatnio po obronie zdjalem pokrywę i widać 4 małe kondensatory bez krzyżyka. Jak ruszylem jednym to dźwięk padł i powoli wracał (bass przesterowuje mocno powyżej małej głośności).

 

Nie chce się bawić już w to. Dałem go na ogłoszenie to same oferty 80zl + moja przesyłka no to bez jaj. Niech sobie leży może kiedyś wyśle do naprawy. Tymczasem skupiam się na zmianie sprzetu na Pride. To nowa pozycja, ale może ktoś miał styczność i ewentualnie doradzi.

 

 

Dodatkowo. Za boczkiem w bagazniku, tylko z jednej strony, akurat gdzie Bass-Reflex mam klapkę wentylacyjną, która wypuszcza sporo powietrza z bagażnika podczas grania. Pytanie: czy można ją załatać? Czy jest mega potrzebna w aucie?

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

P.s jeżeli pojawi się pytanie o spadki to od razu mówię że są małe. Przy decaf lata powyżej 13.3V bez kondków, więc nie sądzę aby problem grzania Cruncha był tym spowodowany, a radio flat, bez loundess, tylko treble podkręcone. Woffery przód cięte na 80 Hz, tył na 150 Hz (charakterystyka grania radia), więc ma lekko i to bardzo, gain też dobrze ustawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz rodeka 4100a to moze go napraw . Nie sądzę aby był gorszy od tego cruncha i pride. Ta kratka jest potrzebna . Gdy włączysz nadmuch gdzieś musi nadmiar powietrza uchodzić. I po co ci głośniki z tyłu ?

Radio jak wspomniałem stock. Na razie bez procesora. Charakterystyka grania jest tego radia taka, że przód daje bas + wysokie, natomiast tył daje średnie + wysokie. Tak więc tył robi mi za uzupełnienie braku pasma idącego na kanały przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Radio jak wspomniałem stock. Na razie bez procesora. Charakterystyka grania jest tego radia taka, że przód daje bas + wysokie, natomiast tył daje średnie + wysokie. Tak więc tył robi mi za uzupełnienie braku pasma idącego na kanały przednie.

 

Jeśli chcesz pozostać przy seryjnym radiu powinieneś procesorem zsumować przód z tyłem na wejściu i dopiero takim obrobionym sygnałem zasilać wzmacniacze inaczej nic dobrego z tego nie wyniknie, będą strasznie dziury w paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie 4x Audio System R165 Evo.

 

Tył jest dodatkiem. Gra o wiele ciszej. Siedząc z przodu nie ma się uczucia, że coś gra z tyłu. Dodaje tylko lekko średnie tony (Jak to było na stocku, też ledwo grał). Nie miesza mi w paśmie i odczuciu, że coś mi gra po bokach/z tyłu.

Dość ładnie się to sumuje jak na razie.

 

Powoli się bawię, nie wszystko na raz. Może na wiosnę tył pójdzie out, a wleci na przód coś pokroju Pride Ruby jako midbass + wysokotonowe

Pride H2. Ale to powoli.

 

Na razie jak wspomniałem 4x Audio System R165 Evo.

 

Pride Quattro Plus domyślnie, aby zasilić to co mam. Ewentualnie Quattro XL, aby mieć lepszy zasięg mocy pod następny ruch wrzuty mocniejszego przodu i tyłu out. Plan zmiany do przemyślenia.

 

Jeżeli bym miał robić sam przód, to na pewno mocniejszy niż Audio System R165 Evo Oraz mały procek do zsumowania kanałów, korekty pasm na podstawie różowego szumu i aktywnych zwrotek.

 

Jutro jeszcze spróbuję odłączyć tył i dać ten sygnał na mono. Zobaczę jak to będzie grało totalnie bez tyłu i tym sygnałem na mono (bo na razie jest rozdzielacz na mono z sygnału na przód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie sam przód to też wymiana wygłuszenia idzie w ruch na wyższą półkę.

 

To charakterystyka tego radia tak dzięki pasma, czy tak Ci się wydaje po rozmiarze standardowych głośników? Z tego co piszesz to proc dla Ciebie to zupełnie rzecz zbędna...

Jest bardzo słyszalne, wręcz na pierwszy "rzut ucha", że średnica na tyle jest mocno wypuklona. Nie trzeba tu nawet kręcić gainami, czy zabawy zwrotkami i porównywać z przodem. Zakres 1khz-3/4khz jest bardzo podbity. Przód gra bardziej V-ką, A tył w porównaniu albo płasko, albo właśnie to pasmo znacznie wyżej. Zależy jak interpretować, ale to słychać bardzo mocno.

 

Zawsze mam sumowanie kanału na konwerterze Audio System. Jeżeli bym zostawił przód, mógłbym zmienić RCA na nim Przód na tył i wtedy tył(przód) zsumować. Może w ten sposób?

 

Wtedy miałbym zsumowane pasmo na przodzie, a sub dostanie sygnał przodu, chyba, że też zsumowany i dalej rozdzielaczem jak jest. Zależy co wyjdzie w praktyce.

 

Usunąłem część tego postu, bo może z tym sumowaniem na konwerterze to jakieś wyjście i zda egzamin jeżeli prowadzić do wyrzucenia tyłu. Muszę się pobawić.

post-23777-0-42366700-1567810674_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...