Skocz do zawartości

Alpine 9855 - tryb suba mono/stereo prośba o poradę + nowe klocki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zacznę od opisu moich klocków w Civicu EUVII:

 

1. Alpine 9855 

2. Audio System M80.4

3. Audio System R10

 

i przejdę płynnie do próśb o radę bardziej doświadczonych:

 

1. Zmiana trybu suba ze stereo na mono w radiu -  zgodnie z instrukcją w menu powinna być opcja Sub Ch (obok systemu 1/2), ale u mnie jej po prostu nie ma. Próbowałem na 1.000.000 sposobów, resety itd i nie mogę znaleźć. 

 

Nie wiem, na ile to wpływa i na co, dodam, że sub podpięty pod odpowiednie RCA w radyju .

 

2.) Czas na zmianę wysłużonego 9855 (padł napęd CD) i pieca na model o bardziej miękkim brzmieniu dolnych rejestrów. Na moc AS jakoś bardzo nie narzekam, ale profil grania to już bajka dla kogoś innego. Długo przy CA nie grzebałem i jakoś znosiłem twardawy bas, ale miarka się przebrała.

 

Jednostkę sterującą myślę zmienić na CDA-137BTi (sentyment do marki) a odnośnie wzmacniacza to chętnie posłucham ludzi, którzy mieli okazję do odsłuchu.

 

Szukam używek, wzmacniacz do ok 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnym błędem jest zawalanie winy za twardy bas na wzmacniacz. Jesteś kolejnym, który za bardzo przecenia jego wpływ na profil grania (tym bardziej suba). Alpine właśnie prezentuje bas mocno zwarty, inny jak w Clarion, czy Kenwood. Wzmacniacz - spójrz na giełdę, wystawiony jest mocny wzmacniacz Dragster o bardzo dobrym fundamencie basowym, bardzo dynamicznym i mega sprężystym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Kenia BT52U i to była straszna pomyłka. Po włączeniu DSP, mimo tygodni prób tony niskie brzmiały jak walenie w garnek. Po obejściu procka było trochę lepiej, ale dalej dramat z mojego punktu widzenia. 

 

Kenia mam na półce - jakby ktoś był fanem tego modelu mogę odstąpić.

 

Słuchałem kiedyś zestawu sterowanego przez 9855 i miał brzmienie, jakie mi odpowiadało.

 

Odnośnie montażu i wygłuszenia to robota własna przy piwku - w drzwiach maty butyl na amelinium, podłoga bagażnika produkt AS (butyl+pianka w jednym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu powinna być opcja Sub Ch

Sprawdź, czy ta opcja pojawi się po ustawieniu na 3-way.

 

To masz w instrukcji, więc nie jest niespodzianką:

 

AUDIO:

SUBWOOFERSUBW CHSUBW SYSTEM*5EQ MODE*6TW SETUP*7A.PROC TYPESUBWOOFER

 

Setting the Subwoofer Output

CDA-9855:SUBW CH ST (Initial setting) / MONO

CDA-9853:SUBW CH STEREO (Initial setting) / MONO

You can set the subwoofer output to stereo or monaural. Make sure toset the correct output for your subwoofer type.

STEREO :Subwoofer stereo (L/R) output

MONO :Subwoofer monaural output

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę po zmianie ustawienia zworki, bo teraz jej po prostu nie ma.

 

A przy okazji, czy tego się aby czasem nie ustawia przy pierwszym odpaleniu radia? Coś mi świta, że kiedyś widziałem taką opcję.

 

Jak nie pomoże, to jak je "twardo" zresetować? Odłączyć od prunda na dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...