Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Mam w planach wymianę audio w Fordzie Mondeo mk3 polift. Nigdy się nie bawiłem z car audio ale jestem gotów do działania. Słucham wszystkiego oprócz cieżkiego metalu, od śpiewanej poezji przez muzykę klubową, rock po rap. Lubie brzmienie basu. Na wszystko mam ok. 2500zł. Czy za tą cenę kupie coś ogarniętego czy lepiej dorzucić trochę?

 

Potrzebuje pomocy w paru kwestiach:

 

1. Wybór radia. Zależy mi aby miało dotykowy ekran, kamere cofania (przy wrzuceniu wstecznego by się sama uruchamiała), bluetooth by móc puszczać muzykę z telefonu ale i rozmawiać przez audio, navigację. Jak by miało funkcję MirrorLink i kierowanie radiem z fordowskiego pilota za kierownicą też by było miło.

Rozglądałem się początkowo za np.: jakimś Vordonem, Pioneer MVH-A200VBT, Alpine X800D-U, Sony XAC-W651BT czy JVS KD-X141. Co by było najlepsze? Co polecacie?

 

2. Jaki zestaw głośników? Pchać 4 w drzwi czy zestaw z tweeterami w trójkątach?

3. Jakimi matami wygłuszyć drzwi?

4. Jaki subufer?

5. Pewnie będzie potrzebny wzmacniacz. Jak wybrać odpowiedni?

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktami 2,3,4 i 5 na razie sie nie martw, bo kasy to Ci chyba na radio i ramke nawet nie starczy ;)

Jakie kupic? Kup markowe, czyli pomin te na „V” i z takim wyposazeniem jakie Ci potrzebne ...kwestie brzmieniowe pomin, bo i tak bedzie progres w stosunku do seryjnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą alpinką przyszalałm. Na necie jest za 800zl ale sam kit do montażu :( Na forum nie znalazłem nic dość aktualnego, dlatego pytam w osobnym wątku.

Koniec końców mam do wyboru: 

Pioneer AVH-X5800DAB  1000zł (używane)

Pioneer SPH-DA230DAB 1300ZŁ (nowe)

Pioneer AVH Z5000DAB  1300zł (nowe)

Sony XAV-AX100C  1400zł (nowe)

Sony XAV-W651BT 1000zł (nowe)

Alpine INE-W928R 1300zł (używane)

 

Co było by najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje jak masz mk3 to tam żadne tego typu radio 2 din nie wchodzi bo tam jest nietypowo 1.8 din taki rozmiar, chyba że będziesz rzeźbił a ja bym ci proponował dobre 1 din lub z wysuwanym ekranem

Podobno ten problem tyczy się przed liftów. Ja już mam nową konsole środkową i podobno 2 din ma ładnie wchodzić. Co do głośników zależy mi też by pasażerowie z tyłu mieli dobre brzmienie. Nie będzie potrzeby wrzucania dodatkowo głośników w tylnie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Podobno ten problem

Nie podobno, tylko "suwmiarka" w dłoń i upewnij się, że to co ktoś mówi jest prawdą.

 


Głośniki tylko na przód (dlaczego to już poczytaj sobie )

Determinacja w stosowaniu tegoż rozwiązania polega na tym, że producent wie co sprzedaje - przednie i tylne furtki muszą mieć głośniki -  nie przekonasz ad hoc człowieka, który widzi, że bez tego auto nie zostałoby wypuszczone z fabryki... czyli tak ma być :mur1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku proponuje zweryfikować, czy pomysł na taką jednostkę główną jest dobry. Aby korzystać z map Google, Apple lub Waze, będziesz potrzebował podłączyć telefon kablem do radia. Wtedy pozostanie Ci w radiu CD (bo w większości radio ma jedno USB, więc albo pendrive z muzyką albo telefon). Z doświadczenia również wiem, że sam CarPlay oferuje dość niską jakość dźwięku, w porównaniu do tego co potrafi radio z plikami bezstratnymi na pendrivie. Korzystanie z wbudowanych nawigacji bym w ogóle pominął, ponieważ w tych czasach to nie ma sensu (gorsza aktualność map, omijanie korków, itp.). Jeżeli takie działanie Ci pasuje to ok, idź w stronę takiej jednostki, jeżeli natomiast myślisz, że przecież Alpine czy Pioneer ma super dopracowane produkty i na pewno korzysta się z nich wygodniej, to możesz się rozczarować. Jako drugą drogę proponuję Ci zostawienie jednostki fabrycznej i doposażenie w DSP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...