Skocz do zawartości

Pytanie o suba.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Składam właśnie jakiś skromny system i zapytuję się co lepsze z tych dwóch subwooferów. Jeśli żaden to polećcie mi jakiś inny ale także wskażcie który z tych dwóch bardziej opłaca się kupić:

 

Alpine - SBE 1244BR:

https://centrumaudio.pl/subwoofery/1764-alpine-sbe-1244br.html

 

Phoenix Gold  - BassCase 8:

https://centrumaudio.pl/subwoofery/3962-phoenix-gold-basscase8.html

 

Osobiście wydaje mi się że Alpine i nie sugeruję się bynajmniej ceną. Dla mnie to bez znaczenia. Grunt by to dobrze grało pod wzmacniacz na wyjściu 200W. Jeśli się mylę i owe suby się nie nadają to też piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło nie średnicy, tylko jakości niskiego zejścia, a konkretnie jak nisko zejdzie głośnik 8' i 12'.

 

Z testów wynika, że 8' wygra z 12'. Jednak 12' będzie z natury głośniejsza przy tej samej mocy.

8' niżej zejdzie, ale będzie cichsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celować w AS HX08SQ z 200 Watami ? No nie wiem :) Będzie 12" mulić ? Posłuchaj nawet takiego DLS z serii zdaje się W o zgrozo na dodatek w BR i daj relację, czy muliło :) Do autora - różnica pomiędzy 8", a 12" jest olbrzymia. Wybrzmienie basu niskiego na 12" jest zgoła inne (jest po prostu, a w 8" to już tak różnie :) ). Kupić np. coś z niewymagających JL Audio w 12" (nawet 10") i brzmienie basu jest zupełnie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez długi czas hx08sq pod 180W i było ok, do uzupełnienia pasma i lekkiego trząchnięcia lusterkami wystarczająco.  Nie słyszałem jeszcze żadnej 12" która by nie muliła pod tak słabym wzmacniaczem ale to w sumie zależy co kto rozumie pod tym pojęciem. Trochę JL miałem (głownie serie W3) i z tą mocą to jedynie 8", owszem 10" też zagra (ba i 13" też) ale czy to będzie szczyt ich możliwości?  Nie wiem którego JL masz na myśli ale w tej cenie z nowych (a chyba w takie autor celuje) to kupi co najwyżej serie w0, która nie jest jakoś zbyt rewelacyjna (nie mówię że zła) i dlatego wolałbym już wcześniej wymienionego HX. 

 

A autorowi proponuję wybrać się do jakiegoś sklepu i przetestować co mu będzie bardziej odpowiadać, ew. na jakiś spocik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @djcycu ma chęć posłuchać nieco niskich tonów, to raczej nie z wymienionego przez Niego produktu Alpine. Ta skrzynia z tym głośnikiem, chociaż 12', nie będzie dobrym wyborem pomimo SPL w okolicach 102dB zmierzona według norm pomiarowych. W/g wykresu SPL skrzynia jest strojona w okolicach 70Hz, stromość zbocza poniżej 70Hz jest cholernie duża, a przy 30Hz jest już o 20dB niżej. Więc poziom tych rejestrów będzie "niesłyszalny"...

Z kolei Phoenix SPL ma tylko 85dB przy 80Hz, natomiast spadek do 30Hz mieści się w 8dB, co zaowocuje lepszą słyszalnością najniższych częstotliwości. A że głośność ogólna będzie niższa, to już inna sprawa.

Ja porównuję te dwie    s k r z y n i e,   nie jak brzmi głośnik 8' i 12' - czyli rozpatruję całość.

Nie wiem, czy nie prościej i lepiej byłoby zakupić odpowiedni dla Autora głośnik i zrobić do niego skrzynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...