Skocz do zawartości

Latitude woofer bez suba


latitude
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od długiego czasu chodzi mi po głowie przejscie na bardzo kopliwy wooferek aby rozstac z tak duzym subwooferem i w razie braku basu dołożyć 8" (np. hx08, 8w3). Drzwi są wygłuszone, fabrycznie 16 całkiem nieźle grające ale basu czy kopa z nich nie za wiele. 

Aktualny setup wyglada tak:

fabryczny przod,

12w3v3 

i to wszystko napędza AS F4-600.

 

Przerobiłem już tempo, hsk, r6a, dego i nie "dały" rade, stąd powrót do fabryki. HX165 słyszałem w innym samochodzie i wydaje mi się że to byłoby "to", tylko nie wiem czy to były SQ czy dust, ale z racji ciężkiej dostępności HX w używce (na nowe szkoda hajsu) szukam jakieś alternatywy.

Na woofer byłoby ok. 150W lub z innym wzmacniaczem ~200W. Interesuje mnie woofer 4ohm, nie musi to być zestaw z dedykowana zwrotką bo takową mogę sobie sam wystrugać. Jakieś propozycje co do woofera? Cenowo chciałbym się zamknąć w 500PLN za wooferki. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie klei mi się ten pomysł... tzn. oczekiwania... myśle, że skoro wymienione woofery nie dały rady to problem jest gdzie indziej... szczegolnie w tej cenie. Może pokombinować z większymi wooferami? Ale to jeszcze bardziej komplikuje sprawę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem już tempo, hsk, r6a, dego i nie "dały"

Ja bym powiedział że to Ty nie dałeś im rady :hyhy: Może w przypadku tych tańszych wooferów dego miałbym ciut wątpliwości ale pewnikiem nie w zestawieniu ze seryjnym wooferem. Zdaje się, że czeka Cię wizyta na warszawskim spocie i swoiste naprostowanie...  albo dalej będziesz pierdoły wypisywał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to Ty nie dałeś im rady :hyhy: Może w przypadku tych tańszych wooferów dego miałbym ciut wątpliwości ale pewnikiem nie w zestawieniu ze seryjnym wooferem. Zdaje się, że czeka Cię wizyta na warszawskim spocie i swoiste naprostowanie... albo dalej będziesz pierdoły wypisywał :)

X2

Albo masz błędne oczekiwania odnośnie 6.5" wooferów, albo coś masz skopane. Stawiam na pierwszą opcję skoro porównujesz do serii.

W innym wypadku zainwestuj się Peerless sls

https://www.madisoundspeakerstore.com/peerless-woofers-6-7/peerless-830946-sls-6.5-woofer-4-ohm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po raz kolejny powiela ktoś mit Rockforda, jako wzmacniacza, który gra mega tłusto dołem ? Od kiedy tak jest ? Miałem akurat RF bardzo wiele i żeby tam dół był bardzo gruby, przysadzisty ? To już prędzej z DLS z serii Ultimate jest znacznie większa "buła". RF to dół sprężysty, z mega kontrolą. Wymienione woofery "nie dały" rady, to raczej nie ich wina, a bardziej wina montażysty. Woofery R6a to grają bez cięcia od dołu i robią to jak mini suby. Włożenie jakiejś mini 6" pompki zakończy się buczeniem na dole, bez wyraźnego pasma kicka. Oczywiście co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przypadku tych tańszych wooferów dego miałbym ciut wątpliwości ale pewnikiem nie w zestawieniu ze seryjnym wooferem.

 

Albo masz błędne oczekiwania odnośnie 6.5" wooferów, albo coś masz skopane. Stawiam na pierwszą opcję skoro porównujesz do serii.

Nie porównuje ich do serii, po porostu w/w sprzedałem i żeby nie zostać całkiem bez grania założyłem serię, nie mówie też że ona lepiej gra.

 

Może po krótce powiem co mi się nie podobało w w/w zestawach, tempo było przyjemne, ciepłe w odsłuchu ale kick pojawiał się dopiero przy mocnym dowatowaniu i było czuć że one mają już dość, dodatkowo tw był nie za wysokich lotów, HSK tutaj już było "lepiej", natomiast tw był kompletną porażką, w r6a nie spodobało mi się całkiem brzmienie, dego było chłodne i basiku nie za wiele, niestety nie pamietam ich modelu.

Nie wiem może wina tego wszystkiego jest dosyć spora pojemność drzwi...

 

 

W innym wypadku zainwestuj się Peerless sls

Może coś więcej o tych głośnikach?

 

 

Wymienione woofery "nie dały" rady, to raczej nie ich wina, a bardziej wina montażysty.

 

 

Czyli że babol w wygłuszeniu? 

 

Włożenie jakiejś mini 6" pompki zakończy się buczeniem na dole, bez wyraźnego pasma kicka. Oczywiście co kto lubi

 

Dlatego nie chce pompki, z woofera chce uzyskać kicka, a basik uzupełnię subem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może wina tego wszystkiego jest dosyć spora pojemność drzwi...

Wstaw tutaj fotki zrobionych drzwi, całych -  z wyklejeniem zewnętrznego poszycia, z mocowaniem dystansu i woofera i tym jak wykleiłeś boczek. Jak fotek nie masz to je zrób bo ja się nauczyłem, że mówienie tutaj o zrobionych drzwiach ma ma bardzo szeroki zakres i niekoniecznie odzwierciedla stan faktyczny i często nie bierze się to ze złej woli usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej fotki, a rozebrać nie mam jak w najbliższym czasie, pod blokiem to tak nie bardzo :P i czasowo nie bede miał kiedy. Dopiero jakoś za 2tyg w weekend jak już ale do tego czasu chciałbym mieć jakieś głośniki. Zewnętrze poszycie wykleiłem ile sięgnąłem, otwór technologiczny fabrycznie był zaślepiony pianka to zrobiłem kopię tego z żywicy i tak zaślepiłem, na wszystkim jest mata GMS 07 i pianka 6mm bitmat'u, dociskana było wałkiem o szerokości 3cm więc powinno być dobrze, zreszta nawet na fabrycznych głośnikach usłyszałem duża poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej o tych głośnikach?...

 

...Dlatego nie chce pompki, z woofera chce uzyskać kicka, a basik uzupełnię subem.

To typowe pompki, mini subiki;) Boguś już napisał coś na ten temat, polecilem je nie znając preferencji i oczekiwań względem wf. Chociaż i tu mogą zaskoczyć, bo zaadaptowane w solidne komory w zabetonowanych wrotach potrafią miażdżyć ;)

Nie sprzęt gra pierwsze skrzypce, a możliwości/umiejętności i poświęcony czas.

Lepiej zostań przy opcji wf i suba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem maty bitumicznej pomiędzy dystansami a drzwiami?

 

Nie, miałem dać ale zapomniałem :P

attachicon.gifFB_IMG_1537272655546.jpg

Moze powinienes sprobowac tak zrobic drzwi ?

A tak na serio sluchales aplikacji wymienionych przez siebie wooferow u innych uzytkownikow ?

Tempaki pierwszy słyszałem dosyć dawno w pewnym coupe grało to całkiem fajnie, ale tam drzwi było znacznie mniejsze, potem właściciel zmieniał je na HSK stąd odkupiłem od niego tempo, niestety u mnie grało to słabo, tzn. gdzieś ten kick i bass się zgubił. Po jakimś czasie tempo sprzedałem i pożyczyłem HSK od w/w osoby, wtedy było już lepiej ale tweeterek z tego zestawu tak mnie drażnił, że dosyć szybko oddałem ten zestaw. Potem kupiłem R6a naczytany opiniami że dobrze miotają nogawkami, no i było nieźle ale profil brzmienia DLS w ogole mi nie siadł, dlatego sprzedałem. Ostatnio słuchałem u znajomego AWX18 i było również blisko tego co bym oczekiwał, na pewno niema takiego basu hardcorowego jak R6a ale potrafi grać dobrym kickiem, ale 18cm woofera nie zmieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro inni podają Ci jako tonącemu brzytwę zamiast ręki, to i podobnie ja zrobię :hyhy:

Woofery Boston 6.4lf albo 6.5lf - kicka co najmniej tyle samo co w przypadku HSK 165 albo lepszych/droższych konstrukcji plus sporo średnicy przez co potencjalnie eliminujesz męczenie tweetera niskim cięciem , do zasilenia jakieś 2x100W zw wskazaniem na więcej, na przykład ESX Q120.2 albo Q175.2 albo RF Punch 800.2 Szukaj na forum może ktoś będzie sprzedawał, pewnie niechętnie, z żalem i nie tanio a jak nie to niemiecki ebay. Woofery mają 160mm wiec potrzebny jest pierścionek redukcyjny ze 165mm.

Ja i tak będę się upierał przy babolach w Twoich drzwiach i pewnie następnych w sygnale jaki karzesz wooferowi grać  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, miałem dać ale zapomniałem :P

Tempaki pierwszy słyszałem dosyć dawno w pewnym coupe grało to całkiem fajnie, ale tam drzwi było znacznie mniejsze, potem właściciel zmieniał je na HSK stąd odkupiłem od niego tempo, niestety u mnie grało to słabo, tzn. gdzieś ten kick i bass się zgubił. Po jakimś czasie tempo sprzedałem i pożyczyłem HSK od w/w osoby, wtedy było już lepiej ale tweeterek z tego zestawu tak mnie drażnił, że dosyć szybko oddałem ten zestaw. Potem kupiłem R6a naczytany opiniami że dobrze miotają nogawkami, no i było nieźle ale profil brzmienia DLS w ogole mi nie siadł, dlatego sprzedałem. Ostatnio słuchałem u znajomego AWX18 i było również blisko tego co bym oczekiwał, na pewno niema takiego basu hardcorowego jak R6a ale potrafi grać dobrym kickiem, ale 18cm woofera nie zmieszczę.

Mowisz o woofer ach czy o całym zestawie?

Pytam o r6a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...