Skocz do zawartości

Brak niskiego basu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam skrzynie bass reflex 50 Litrów z głośnikiem Ground Zero GZRW 30SPL w aucie seatl leon, i brakuje mi niskiego basu, to znaczy bas powyżej 50 hz jest bardzo mocny a ten poniżej 30 hz prawie wogóle nie słyszalny, np. w kawałku Young Jeezy Put on, gdzie tam zejście jest dość niskie.Czym może to być spowodowane? Małe auto? Mały litraż skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak ustawiony subsonic na piecu ? 

Co to znaczy bas powyżej 50hz jest mocny ? tego basu to tam raczej powinno być coraz mniej im wyższa częstotliwość.

Jakie masz strojenie skrzyni ? 

Tak wgl to poniżej 30hz to ja bym nie oczekiwał cudów od taniego grandzera :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zaglądnąć do pieca bo nie pamiętam już, chodzi o to że bas powyżej 50 HZ osiąga więcej db, jest głośniejszy i to dużo, Strojenie skrzyni nie wiem jakie jest wiem tylko że ma 50 Litrow i takie wymiary:

Szerokość obudowy 520 mm

Wysokość obudowy 380 mm

Głębokość obudowy - góra 275 mm

Głębokość obudowy - dół 395 mm

To jaki głośnik polecasz bo będe chyba zmienial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Musze zaglądnąć do pieca bo nie pamiętam już, chodzi o to że bas powyżej 50 HZ osiąga więcej db, jest głośniejszy i to dużo, Strojenie skrzyni nie wiem jakie jest wiem tylko że ma 50 Litrow i takie wymiary:

Szerokość obudowy 520 mm

Wysokość obudowy 380 mm

Głębokość obudowy - góra 275 mm

Głębokość obudowy - dół 395 mm

To jaki głośnik polecasz bo będe chyba zmienial?

 

Ogarnij jaki port masz bo jak ktoś odstawił fuszerkę to żaden sub nie zagra.

Oraz sprawdź ustawienia bo może masz coś namieszane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niskie granie się czuje a nie słychać..;) Miałem gzrw pod gzha i jak na wtedy złego słowa powiedzieć nie mogę. Było pytanie o ustawienie filtrów może tam jest błąd w radiu jak i wzmacniaczu. co to za wzmacniacz? bo jeśli jakiś niemarkowy 10000w to może za wysoko ma LPF-a i to 25Hz grać nie będzie..:) Może problem z prądem? Też tego nie wiemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to crunch gtx 2000d

Mam wymiary br : wysokość to 32,5 cm, szerokość 3,5 cm i długość na górze 24 cm a na dole 34 cm jest to br szczelinowy, bawiłem się na wzmacniacz subsonicem wzmocnieniami basu i dalej to samo w radiu też wszystkie filtry wyłączone,głośnik lata jak szalony a basu zero na niskim, prąd dobry bo big 3 jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przeliczyć jeszcze raz parametry portu b-r, bo musi być strojony z niezła górką przy tych 50Hz przy okazji dając tłumienie o sporym nachyleniu poniżej częstot. rezonansu portu.

Co prawda w tym linku, który opisuje parametry Ground Zero GZRW 30SPL:

https://cdn.billiger.com/dynimg/kWYzf6wRHARaoSiephPVBft4H9rycHjeBa9LTdXG2DATvDDuO8ZIOj-g5z0v6rB4jNOPF6AANyeE88uFah_z_A/Ground-Zero-GZRW-30SPL-Technische-Details-bb62f5.pdf

jest (emotki) powiedziane, że nie można się spodziewać powalających odczuć w generowaniu bardzo niskich częstotliwości, ale przy odrobinie wysiłku włożonego w przeliczenie portu może uzyskasz namiastkę częstot. poniżej 50Hz.

Bo to faktycznie nieco przeszkadza jak nie czuć drgań powiedzmy w okolicach 25-30Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...