Skocz do zawartości

Ustawienia Equalizera:-)


Ja1298
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój sprzęt to :

-Radio Sony DSX-A410BT

-Głośniki przód Pioneer TS-G1710F

-Glosniki tył Pioneer TS-G1330F

-Skrzynia basowa Pioneer TS-W308D4

-Wzmacniacz Crunch GPX 1000.4

-Kondensator RENEGADE RX 1200

 

Potrzebuje pomocy w ustawieniu Equalizera w radiu aby fajnie to grało:-) Głównie słucham hip hopu bądź jakiś secików z klubów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry korektor...

Ale tak naprawdę nie potrzebujesz nic podbijać ani obniżać w sekcji najniżych częstotliwości.

Sub zrobi swoją robotę przy ustawieniach na "zero" w zakresie 30 do 80 Hz.

Zajmij się raczej ustawieniami środka i wysokich.

Osobiście nigdy nie używałem fabrycznych korekcji ze względu dbałości o 'smakowanie' muzy.

Ustaw - custom - i ustawiaj średnicę i wysokie. Niskie pozostaw na zero.

Wzmacniacz pracuje na swoich filtrach czy ustawianych w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartości ustawić? Którymi Bandami si3 bawić?

[bAND1] 32 Hz, [bAND2] 63 Hz, [bAND3] 125 Hz,

[bAND4] 250 Hz, [bAND5] 500 Hz, [bAND6] 1 kHz,

[bAND7] 2 kHz, [bAND8] 4 kHz, [bAND9] 8 kHz,

[bAND10] 16 kHz.

Poziom dźwięku można regulować z

dokładnością do 1 dB, od -6 dB do +6 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne radioodtwarzacza znam.

Tak jak pisałem - 32Hz i 63Hz możesz pozostawić w spokoju, czyli ustawiasz na zero (0).

Pomiń przy ustawianiu pozostałych ustawień korektora utwory w stylach jakie wcześniej napisałeś - one nie pozwolą na uzyskanie odpowiednich ustawień.

Poszukaj dobrych jakościowo utworów z wokalem, który nie będzie "zaciemniony" dźwiękami instrumentów w sposób przytłaczający ten wokal swoja barwą dźwiękową.

Tak na chybcika poszukaj np. Freddie Mercury z zespołem Quinn. Nie wszystkie kawałki rzecz jasna, ale maja utwory, w których głos wokalisty jest odkryty, mocny i eksponowany w pełnej skali. W dodatku masz czasami fajne pojedyncze instrumenty, które doskonale współgrają z wokalem artysty.

W takich utworach szukaj naturalności słyszanej z głośników mid. i tw. Nie szukaj sensacyjnych ustawień, bo nie masz do dyspozycji stołu reżysera dźwięku... a zwykłego Soniaka i głośniki w drzwiach.

Basu nie poszukuj w tym momencie. On będzie obecny bez potrzeby ustawiania jakichkolwiek podbić.

Krzywa ustawień będzie prawdopodobnie podobna do tej przedstawionej na fotce ustawień HH. I raczej będzie trzeba ustawić na niższy poziom 125Hz. Wszystko zależy jak przenoszą pasmo głośniki w drzwiach i jak odbiera to wszystko twoje ucho. Bo może masz jakieś ubytki lub nadwrażliwość w odbiorze pewnych zakresów częstotliwości i będziesz musiał to skorygować w ustawieniach poziomu danej częstotliwości.

Czyli rezerwujesz czas i uwagę skupiasz na regulacjach korektora podczas słuchania utworów podczas "kalibracji". Nie spiesz się i szukaj odpowiedniego dla Ciebie efektu końcowego.

Ja mam inne potrzeby, Ty masz inne potrzeby, ktoś trzeci jeszcze inne - w twoim aucie to Ty masz mieć władzę nad dźwiękiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że im bardziej mieszasz korektorem tym bardziej dźwięk robi się nie naturalny, dziwny.

Korektorem można się delikatnie bawić robiąc pomiary, ale to trzeba mieć ogarnięte wszystko inne.

U ciebie nie wiadomo, czy drzwi są przygotowane, ale wiadomo że głośniki nie są z tych lepszych, są pędzone końcówką radia, a na dodatek masz ich trochę za dużo ;)

Nie podoba Ci się jak grają bez korektora, ale one tak grają naprawdę, może za dużo od nich wymagasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...