Skocz do zawartości

Proszę o opinię mikrowzmacniacza Audio System CO35.4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuję opinii o wzmacniaczu Audio System CO35.4...jest to mikrowzmacniacz czy coś takiego. Po wymianie radia fabrycznego Audio20 w mercedesie w211 odczułem spory spadek mocy i jakości odbioru względem fabrycznego radia. Jak taki wzmacniacz sobie radzi z napędzaniem fabrycznych głośników? Gra to sensownie? 

 

Link do wzmacniacza

http://allegro.pl/audio-system-co35-4-4x50w-wzmac-pnp-z-iso-wroclaw-i7165371258.html

 

Warto to kupić? Nie oczekuje cudów...chcę tylko odzyskać basy które na oryginalnym radiu były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takie konstrukcje mają 2 x więcej mocy jak radio. Ew. sprawdzony maluszek Kenwood KAC-M1804 http://allegro.pl/kenwood-kac-m1804-kompaktowy-wzmacniacz-4x100w-i6339403242.html

Bardzo fajna propozycja  :ok: jednak sporo droższa od Audio System...jeżeli cena idzie w parze z lepszym dzwiękiem to jestem w stanie dołożyć tą różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na serii to z tą różnicą jakości raczej nie będzie szału, po prostu te małe Kenwoody mają sporo mocy (cały czas Kenwood trzyma parametry, a raczej zaniża). Będzie na pewno 50 Wat na kanał, więc decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego basy zaginęły?

Po zmianie radia - w takim razie wina radia... bo nie głośników, są te same. Czyli nie ich wina.

Dodanie wzmacniacza nic nie da. Wzmacniacz nie doda sam z siebie basów.

Co za radio zamontowałeś?

Radio Vordon HT-852BT...szału nie robi wiadomo. Podłączyłem również radio JVC..dosyć wysoki model i w tym wypadku również lipa. Oba radia grają słabo stąd pomysł o małym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chybcika chciałem poczytać instrukcji, ale jakoś nie znalazłem. W innym modelu podane jest pasmo przenoszenia tunera radiowego. Zakres od 80Hz do 12kHz. Szału nie ma. Szczególnie w zakresie niskich tonów. Nie doczytałem nigdzie czy ma jakieś filtry LPF i HPF. Opinie nie są zbyt pozytywne. Uległeś modzie na 2DIN, ale to nie ta półka.

 

Wracając do radia, które zostało wyjęte.

 

Może faktycznie - jak sugeruje @znachor32 - w instalacji masz zmienioną polaryzację w okablowaniu za kostką ISO. Ktoś wcześniej zmienił polaryzację pod tamto radio, a teraz jest źle i zarówno to jak i ten JVC nie brzmi zadowalająco.

 

Weź paluszek R6 1,5V, zerknij w instrukcji który przewód jest  + (plus), a który  - (minus), zaopatrz się w przewody z sondą z końcem na kształt igły i po odłączeniu kostki ISO zlokalizuj poszczególne głośniki. Podając plus baterii na + w kostce i minus na - w kostce opuszkiem palca wyczuj w którą stronę poruszy się membrana danego głośnika.

Jak na zewnątrz, to OK. Jak do wewnątrz, to trzeba zmienić polaryzację za kostką - zamienić kable przez przelutowanie.

Plus (+) i minus (-) oznacza przewody głośnika. Nie mówię o zasilaniu radia. Nie pomyl się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał radio seryjne, to wątpię, żeby ktoś coś grzebał w instalacji. Standard ISO obowiązuje, zresztą... Jeśli na starym było, czyli polaryzacja zgodna. Nie szukał bym w tym winy, prędzej jakiś filtr może załączony (choć w dwóch radiach to samo ? ). Najlepiej, gdyby ktoś po prostu to obejrzał, sprawdził, zanim zdecydujesz się na zakup wzmacniacza, który w tym przypadku (tego radia) i tak będzie poprawą znaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję kilka razy słuchać tych mikro zabawek od tarampsa i muszę przyznać, że "kopa" to ma... Takie czasy, że spory piec w bagażniku można zastąpić paczką fajek schowaną za radiem i z przodem sobie to poradzi bez większych problemów :)

A jakieś basy to wytworzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam możliwość podpiecia na próbę wzmacniacz pioniera gm d 1004... bedzie dobrze grało to kupię pioniera a nie tego audio system[emoji846] życzliwy sklep car audio umozliwi mi próbę także nie kupię kota w worku.

I będzie Pan zadowolony. Gdyby nie okazja z Rockford forsgate to właśnie miałbym takiego pionka. Gra bardzo ładnie i ja jako laik usłyszałem różnice do fabrycznej jednostki.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chybcika chciałem poczytać instrukcji, ale jakoś nie znalazłem. W innym modelu podane jest pasmo przenoszenia tunera radiowego. Zakres od 80Hz do 12kHz. Szału nie ma. Szczególnie w zakresie niskich tonów. Nie doczytałem nigdzie czy ma jakieś filtry LPF i HPF. Opinie nie są zbyt pozytywne. Uległeś modzie na 2DIN, ale to nie ta półka.

 

Wracając do radia, które zostało wyjęte.

 

Może faktycznie - jak sugeruje @znachor32 - w instalacji masz zmienioną polaryzację w okablowaniu za kostką ISO. Ktoś wcześniej zmienił polaryzację pod tamto radio, a teraz jest źle i zarówno to jak i ten JVC nie brzmi zadowalająco.

 

Weź paluszek R6 1,5V, zerknij w instrukcji który przewód jest + (plus), a który - (minus), zaopatrz się w przewody z sondą z końcem na kształt igły i po odłączeniu kostki ISO zlokalizuj poszczególne głośniki. Podając plus baterii na + w kostce i minus na - w kostce opuszkiem palca wyczuj w którą stronę poruszy się membrana danego głośnika.

Jak na zewnątrz, to OK. Jak do wewnątrz, to trzeba zmienić polaryzację za kostką - zamienić kable przez przelutowanie.

Plus (+) i minus (-) oznacza przewody głośnika. Nie mówię o zasilaniu radia. Nie pomyl się.

Grzeczny_52 znachor32 mieliscie racje! Pomylona byla polaryzacja...burdel w przejsciowce iso powodowal tak słabe granie. Teraz gra lepiej niż na ori radiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...