Skocz do zawartości

Fiat bravo 2, zmiana całego nagłośnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałbym zmienić nagłośnienie w swoim aucie. Posiadam już doświadczenie z car-audio, więc wiem czego oczekuje.

W zabudowie wzmacniacz, skrzynia 8l z głośnikiem 20cm, 165 cm nowe na przód + tył nowe 165cm pod radio.
 
Nie jestem melomanem, bardziej zależy mi aby bass nie zagłuszył muzyki ale i ładnie łupał.
 
- radio, greenyi. Jest to dedykowany chińczyk. Bez szału, inne radio raczej odpada bo to jest dedykowane do mojego samochodu.
- wzmacniacz już mam i póki co nie zmienię na inny, autotek a4150 (2x75 watt, 1x250 w rms)
- przód, myślałem nad audio system M165 EVO lub Morel Maximo 6.2
- tył, jakiś tam blaupunkt BGX 663 MKII
- kabel zasilający 25mm2 (teraz mam położony około 8-10mm2, czy taki wystarczy?)
- maty stp silver
- subwoofer Audio System HX08SQ
 
Budżet, wiadomo jak najmniej. Wszystko nowe, chyba, że oferta używane kompletne za pół ceny. Powiedzmy:
- przód około 300 do max 500 zł
- tył około 100 zł
- sub, za głośnik max 500 zł

 

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam na podstawie instalacji w innym samochodzie. Mylisz osobę która coś wie, z ekspertem.

Możesz poklepać jak chcesz ;)

W FAQ by nazar jest przekrój do poboru wzmacniacza, tego niestety nie znam.

Tak, o to też pytam.

Dzięki.

Łał... tyle doświadczeń z jednego auta. Ja pewnie będę robić 5 albo 6 auto i nadal twierdzę że ze mnie amator. Głośniki z tyłu, dawaj, ogarnij to chętnie posłucham. A tak na serio, chwalisz się czy jak? Poczytałbyś sobie FAQ Nazara (nie tego od kebabu) to może byś skumał że twój temat nie ma sensu. Z resztą tak samo jak mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcie posiadam doświadczenie z osobą doświadczoną, po prostu miałem w jednym aucie i wiem mniej-więcej czego oczekuje. Tyle w temacie. Auta ani jednego nie robiłem.

Nie chwalę się, pytam się czy wybór jest dobry albo czy coś innego jeszcze wziąć. Ale fakt faktem, nie ma pytania w poście.

Więc pytam się, czy zestaw wart uwagi czy może wziąć coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2008 roku. Radio ma takie aż znaczenie skoro i tak będzie napędzał wzmacniacz przód i subwoofer?

Tylne głośniki raczej są do wymiany, podpięte pod radio na 90% się spalą, z kompletu oryginalnych jeden siada. Więc wypada je wymienić albo wyrzucić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro radio nie ma znaczenia, to co ma ? Wzmacniacz i subwoofer ? Tam jest różnica w jakości tak znacząca i wpływająca na dźwięk ? Czy nie jest logiczne w Car Audio (i nie tylko), że zaczyna się od początku, od punktu wyjścia ? Opierasz się z tego co widzę od czytania wielu tematów na Forum. Powiem bez zbędnych ceregieli - ten zestaw jest po części OK, tylko póki co, Ty chcesz zrobić wszystko, żeby to zepsuć, chodzi o efekt końcowy. Dobre radio, głośniki przód w przygotowanych drzwiach, subwoofer + wzmacniacz 4 kanały. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, jakaś sensowna odpowiedź ;)

Z radiem jest o tyle kłopot, że mogę wsadzić inne 2 din. Tylko będzie wpadnięte w deskę + cena skończy się pewnie na 5k zamiast 1.5k za radio. Druga sprawa, że raczej musi być dedyk. W aucie jest system bluetooth które radio dedykowane obsługuje i sterowanie z kierownicy.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, nie jestem melomanem. Radio czasem nie puszcza sygnału do wzmacniacza, a dopiero robotę robi wzmak i głośniki? Tak, czytałem wiele tematów bo nie lubię bez sensu zawracać gitary, czytałem tutaj na forum i na forum auta o radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe granie to taki łańcuch - słaby sygnał z radia, to już kolejne elementy tego niestety nie naprawią. Z radiem jest problem, gdyż jego końcówki mocy są bardzo słabej jakości, szybko się przegrzewają i głośniki nie będą grały bez zniekształceń, przy nieco głośniejszym odsłuchu. Oczywiście zależy, jak głośno ktoś słucha. Skrzynia 8 l nic nie łupnie, taka brutalna prawda. Zrezygnował bym z AS 08, który do tak ciasnej obudowy nie pasuje, na rzecz Excursiona w 8". Będzie taniej, a na pewno nie gorzej w tym przypadku. Słuchając też muzyki skompresowanej do stratnych formatów w sumie nie ma co się tak przejmować o jakość. Będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam kolumny magnata + ampli, i szczerze mówiąc słyszę każdy detal coś jak na słuchawkach, ale nie słyszę różnicy w kompresji np. mp3 powyżej 128kbps. Nie jestem purystą. Druga sprawa, że wychodzę z założenia - może błędnego, że auto to auto. Nie uzyskasz tego co na kolumnie drewnianej w domu.

Ok słabe końcówki mocy w radiu, ale to przecież idzie sygnałem nisko poziomowym do wzmacniacza? Wiadomo, że lepiej aby radio dało 4V na RCA, ale tutaj pomijamy to.

Excursion ma 200 watt w RMS, jest coś mocniejszego?

I ostatnie pytanie co sądzisz o m165 vs morel? Dużo ludzi poleca morel. Ale za to w m165 kusi 3ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam AS m165, jednak słyszałem dobre opinie, jeśli chodzi o grę nawet pod radiem. Masz wzmacniacz dysponujący mocą 250 Wat, dawanie głośnika 300, 400, 500 Wat nic nie zmieni, nie zagra mocniej, a to nie tylko od tego zależy. Są głośniki, które radzą sobie lepiej w małych obudowach, Excursion radzi sobie dobrze, AS potrzebuje najlepiej 12 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem:

Infinity REF1260 MDF (300 watt rms)

Carpower HPB-602 (225 watt rms)

 

Chciałbym aby to mocniej łupało, z drugiej strony przód przy hertzach mi to zagłuszało trochę (hertze grały pod autotekiem). Stąd takie "zobaczenie" aby głośnik w skrzyni był mocniejszy, a z tyłu dodatkowe głośniki które cicho grają.

 

Druga sprawa, że nie wykluczam wymiany wzmaka w pierwszej kolejności albo zmiany na normalną skrzynię. Chociaż póki co, chcę tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w sklepie bassera to skrzynka zamknieta pod 8'' ma te 8L. Moze zrezygnuj z 8'' na rzecz 10''. Basser oferuje skrzynke pod 10'' i 20L czyli pasujaca do takiego as r10. Zawsze lepiej jest miec wieksza skrzynke pod glosnik, nadmiar mozna zawsze zniwelowac.

 

Zeby nie bylo to nie mam nic wspolnego ze sklepem ani nie slyszalem tego glosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowana jest taka http://sklep.basser.pl/en/fit-box-enclosure/597-fiat-bravo-2-fit-box-subwoofer-enclosure.html

 

Skrzynię po infinity mogę odkupić (sprzedałem koledze który ciągle się bawi w co innego). Jest to skrzynia zamknięta.

 

Czy głośnik 30cm Audio System M-12 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych 8L musisz odliczyc glosnik i zostaje 7L albo i mniej.

 

Nie wiemy jaki litraz ma skrzynia po infinity...

 

Najlepiej jak posluchasz sie doswiadczonych kolegow i zrobisz instalacje tak jak nalezy. Jesli tak mocno upierasz sie na te radio co masz zamontowane to je zostaw, jak nie slyszysz duzej roznicy miedzy mp3 a cd-audio to nie ma sensu pakowac hi-end radia. Wrzuc jeden z polecanych 2-way i podepnij go pod wzmacniacz. Z subem zrob tak samo, nie wywazaj otwartych dzwi. Wszystko inne to strata kasy na cos co i tak nie bedzie gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...