Skocz do zawartości

Montaż fabrycznego radia - Procesor dźwięku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie po raz drugi :)

Niestety mój poprzedni temat się nie spodobał i wylądował w koszu więc dołożę wszelkich starań aby teraz wypadło to lepiej :)

 

Posiadam Skodę Octavię II FL w której obecnie mam zamontowane:

- Blaupunkt 845 philadelphia

- Crunch GTX 4800 (4kanałowy)

- Hertz 165 MPK pro pod wzmacniaczem

- Rockford P165-SE

- Rockford P2D2-10

- zrobione drzwi z przodu i tyłu

 

Chciałbym przywrócić oryginalną jednostkę to auta (czyli RNS 510 Columbus) nie tracąc przy tym na jakości dźwięku. Wydaję mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby użycie tutaj procesora dźwięku i obecnie zastanawiam się nad dwoma modelami:

 

- JBL ms-8

- GMS DDA 475 DSP

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić który z nich będzie lepszy? Albo może ktoś mógłbym poratować innym rozwiązaniem? - budżet to maksymalnie 2 tys.

 

W temacie, który został usunięty zauważyłem dwie porady i spróbuję się do nich odnieść.

Po pierwsze, Skoda ma głupio (według mnie) umiejscowienie głośników ponieważ są one przy sobie (oddzielone słupkiem) gdzie przedni woofer jest skierowany tak naprawdę w tyłek kierowcy, dlatego też wolałbym nie pozbawiać się głośników z tyłu. Tak jak napisałem, zależy mi tylko aby jakość dźwięku pozostała taka jaka jest.

 

Procesor dźwięku chcę użyć po to aby móc z oryginalnych kabli głośnikowych wyprowadzić RCA. Nie interesują mnie przejściówki dostępne w internecie, gdyż podobno mocno traci się na jakości.

Jeżeli chodzi o wyprowadzenie RCA z fabrycznego radia, to miałem okazję zobaczyć takie rozwiązanie w podobnym aucie i niestety co było dla mnie dużym minusem to to, że przy odpaleniu silnika z głośników wydobywało się mocne pier*olnięcie. Chciałbym szczerze tego uniknąć. Ponadto przekodowanie RNS 510 na wzmacniacz zewnętrzny(podobno trzeba tak zrobić) obniży moc, która idzie to tylnych głośników które nie są podłączone wzmacniaczem.

Co więcej Columbus nie ma sterowania subem więc przy kwestii regulacji basów itp. chyba również wypadnie to gorzej.

 

Poprawcie się jeżeli się mylę.

 

Dziękuję z góry za każdą poradę i mam nadzieję, że tym razem temat wypadł lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość informacji była zawarta w usuniętym wątku .

Jeżeli nie potrafisz ich wykorzystać lub nie rozumiesz , to poproś adminów o zamieszczenie tamtych wypowiedzi w tym wątku .

I szanujcie trochę czyjś wkład ,  drugi raz nie będę pisał o tym samym w odstępie doby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu kupił jednak ten konwerter hi-low. Na wzmacniaczu masz filtry, ustawisz HPF na przód, LPF na subwoofer, jak chcesz więcej basu to tam masz też BASS BOOST (widzę, że też można podpiąć pilot do tego wzmacniacza jak chcesz kontrolować bas na bieżąco), więc właściwie wszystko co potrzebujesz to zrobisz na na tym sprzęcie, a jedyne co ryzykujesz to utrata kilkunastu złotych po późniejszej odsprzedaży konwertera jak się okaże, że jakość nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, adaptera wolałbym uniknąć ze względu na stratę na jakości dźwięku oraz zakłócenia. I tak już mam słyszalne piski z głośników w niektórych sytuacjach i boję się o nasilenie problemu. Ale spróbuję podjechać do jakiegoś warsztatu CA czy mieliby pożyczyć taki sprzęt na chwilę i zobaczę. Najwyżej będzie to rozwiązanie tymczasowe.

 

Czy ktoś się orientuje czy przy założeniu takiego adaptera wymagane jest przekodowanie RNS510 na wzmacniacz zewnętrzny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, adaptera wolałbym uniknąć ze względu na stratę na jakości dźwięku oraz zakłócenia. I tak już mam słyszalne piski z głośników w niektórych sytuacjach i boję się o nasilenie problemu. Ale spróbuję podjechać do jakiegoś warsztatu CA czy mieliby pożyczyć taki sprzęt na chwilę i zobaczę. Najwyżej będzie to rozwiązanie tymczasowe.

 

Czy ktoś się orientuje czy przy założeniu takiego adaptera wymagane jest przekodowanie RNS510 na wzmacniacz zewnętrzny?

Z tego co wyczytałem na tej stronie http://www.my-gti.com/1411 to przekodowanie fabrycznego radia powoduje zmianę sygnału na wyjściu głośnikowym z "high" na "line-out" czyli nie potrzebował byś żadnego konwertera i łączysz radio bezpośrednio z wzmacniaczem.

Chyba, że się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość informacji była zawarta w usuniętym wątku .

Jeżeli nie potrafisz ich wykorzystać lub nie rozumiesz , to poproś adminów o zamieszczenie tamtych wypowiedzi w tym wątku .

I szanujcie trochę czyjś wkład ,  drugi raz nie będę pisał o tym samym w odstępie doby .

Niestety moje prośby okazały się bezskuteczne. Czy mógłbyś kolego napisać mi chociaż mocno w skrócie co było w Twojej wypowiedzi? Dziękuję z góry :)

 

Radio zostało podłączone do mojego zestawu przez adapter Hi Low (taki za 50 zł) jednakże wystąpiło to czego się obawiałem. Jest zniekształcony dźwięk (bardziej płytki) i nastąpił wzrost zakłóceń. Dlatego też ta opcja odpada całkowicie i na razie wróciłem do Blaupunkta. Widziałem na internecie takie adaptery za nawet 500zł(!) ale według opinii zbytnej różnicy pomiędzy nimi nie ma.

 

 

Z tego co wyczytałem na tej stronie http://www.my-gti.com/1411 to przekodowanie fabrycznego radia powoduje zmianę sygnału na wyjściu głośnikowym z "high" na "line-out" czyli nie potrzebował byś żadnego konwertera i łączysz radio bezpośrednio z wzmacniaczem.

Chyba, że się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Wiem, tylko zrobienie takiej operacji pozbawi mnie praktycznie głośników z tyłu, które nie są podłączone pod wzmacniacz. Niestety nie można selektywnie zaprogramować RNS aby obniżył sygnał tylko na przednie głośniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie głośniki z tyłu, co za poświęcenie.

Ja wiem, że ludzie ślepo hołdują takie rozwiązanie, jednakże posiadam już auto bardziej rodzinne, które jak będę sprzedawać, przyjdzie oglądać ktoś kto raczej nie doceni takiego rozwiązania. Widzę, że jesteś moderatorem. Mógłbyś przywrócić post użytkownika Nakamichi z tematu który został usunięty? Dziękuję z góry.

 

Wygląda na to, że zostaję mi kupno takiego procesora o którym wspomniałem w pierwszym poście. Czy ktoś mógłby fachowym okiem ocenić, który z nich będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...