Skocz do zawartości

Accord VIII dynaudio 242GT


a5150g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

post-18756-0-31429300-1467024380_thumb.jpg

 

u mnie takie rozwiązanie się sprawdziło :) Ciąłem 70/24. 22L CL.

Na szybko udało się zgrać z przodem i wyciągnąć na deskę. Jak się rozegra to będę mierzył całość jak teraz wypada.

Jak sprzątnę bagażnik to wrzucę jak wyszło z tyłu. Mosconi to kawał wzmacniacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem że nie stosuje sie podwójnych filtrów?

Jakie ciecia doradzisz tu i tu ?

Chyba zle interpretujesz "Podwojne filtry"

Pasywna zwrotka nie filtruje woofera od dołu, a jedynie od góry i tweeter od dolu.

Ciecie musisz dobrać doświadczalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od 71 12 wf a suba 56 18

Przestestuje. Dzięki

Chyba zle interpretujesz "Podwojne filtry"

Pasywna zwrotka nie filtruje woofera od dołu, a jedynie od góry i tweeter od dolu.

Ciecie musisz dobrać doświadczalnie ;)

Pewnie że źle. Jak to napisałeś to stało sie oczywiste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie zawsze jest koniecznie uzywanie HPF na wooferach,

Jezeli  nie sluchasz bardzo glosno, a woofery graja bez znieksztalcen i w drzwiach nic nie brzeczy, to mozesz nie podcinac od dolu.

Mam tez woofery z serii esotec, lecz mniejsze (mw152) i spokojnie daja rade bez podcinania.

Musisz tylko dobrac odpowiednie ciecie dla suba, 71Hz 24dB  dziala calkiem dobrze przy moich malych wf (bez podcinania z dolu), dlatego tez wydawalo mi sie ze u Ciebie moze to byc nieco za wysoko, bo masz nizej grajace woofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Mam teraz trochę wiecej wolnego to będę testował. Płytka Focala sie przyda i wtedy wyjdzie co i czy buczy.

Chciałbym już to pokończyc wreszczie, ale zawsze coś :-)

Na dniach przyszły "pody" do tweeterow i muszę przyznać ze chłopaczek sie przyłożył. Aj ładne!

Rozebralem nie inwazyjnie słupki w obawie zeby cis nie urwać, udało sie nawet zachować pin zabezpieczający :-)

Przetestuje przez jakiś czas na sucho i albo montaż albo rzeźba. Lokalny kolega oferował pomoc w razie czego

post-18756-0-56910900-1467402575_thumb.jpeg

post-18756-0-31335300-1467402586_thumb.jpeg

post-18756-0-20602300-1467402600_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiłem się montażu tych "podów" tak na próbę do osłuchu.

z czystym sumieniem po 2 dniach jeżdżenia z takim ustawieniem nie czuję większej różnicy poza tym że  wokale się oddaliły ode mnie oraz jak by nie było spójności pomiędzy WF a TW, Więc trochę zwątpiłem w sens tego zabiegu :/

 

post-18756-0-54703900-1467803338_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste. Przyjrzyj się w jakiej płaszczyźnie i kierunku miałeś je przed tym względem wf a jak jest teraz? Czasówką każdy kanał z osobna jeszcze jakoś to skupisz a na pasywce - raczej nie.

edyt - Doprecyzuje bo za chwile dostane po głowie :) ...na oryginalnej zwrotnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste. Przyjrzyj się w jakiej płaszczyźnie i kierunku miałeś je przed tym względem wf a jak jest teraz? Czasówką każdy kanał z osobna jeszcze jakoś to skupisz a na pasywce - raczej nie.

edyt - Doprecyzuje bo za chwile dostane po głowie :) ...na oryginalnej zwrotnice.

czaje :)

wróciłem do oryginalnego umiejscowienia, wszystko się zgrało znowu, tak zostanie. Może kiedyś, kiedyś jak dorosnę czepię się aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki chcialbym za wasza namowa przeprosić stara alpine i przetestować mój zestaw aktywnie. ( zanim kupiłbym as 100.2 ) oraz podejść jeszcze raz do słupków i podów. Bo mi ich szkoda :-)

TW jest 8ohm czyli dostanie pół mocy jak dobrze rozumiem. Tu pytanie czy podłączyć z Alpiny w mostku czy wystarczy mu zupełnie 75w przy 4ohm czyli jakieś ~38w przy 8ohm?

 

Druga sprawa ciecia na procku.

Przy pasywce TW potrafił zatrzeszczec przy pewnych partiach pianina wiec pewnie wypadało by go uciąć wyżej, myślałem 3,15/12

A MW jest teraz od dołu 63/18 a jak od góry obciąć ?

Chce tylko cos do wyjścia zeby nie uwalić

Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nie próbowałem :-)

Alpina ma ledwie 200w ale bym polemizował. Jest duża różnica pomiędzy 200 Alpiny a "mańka".

Chyba odkryłem problem pykania. Niby startują razem ale maniek ma jakby soft start i tu jest problem. Bo jak sie przełącza z soft jest to pyk bo alpina już chodzi w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...