Skocz do zawartości

Accord VIII dynaudio 242GT


a5150g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 266
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 tygodni później...

Male odświeżenie tematu.

Będąc w Polsce znalazłem wolny dzień i skoczyłem na strojenie zestawu do Mielca, jakoś temat mnie przerastał i nie miałem porównania żadnego.

Udało sie wyciągnąć ile było możliwe.

Znaczna poprawa średnicy. Przester z gitar nabrał "soczystości" a flazorety ataku. TW obcięty dość wysoko ale dalej łapie przester na niektórych kawałkach z fortepianem taka budowa dynaudio.

Na szybszych kawałkach wf sie gubi ale to tez kwestia głośnika. Nie wyrabia poprostu.

Sub zgrany z przodem ale alpina to najsłabsze ogniwo wiec nie było lekko. Na pewno do wymiany.

Ogólnie bardzo udany wypad i wskazówki na dalsza drogę.

Udało sie tez posłuchać auta właściciela :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flażoret jest to harmoniczna wydobywana podczas grania na gitarze. Takie ułożenie kostki i palca. Cieżko to wytłumaczyć.

Jestem pod wrażeniem jak gra stare dobre Illusion i przykładowy utwór Nikt. Sama sekcja i gitarki daje dużo radości.

Dream theater jeszcze z albumu " train of thought" utwór as I am i jego początek daje wrażenie dźwięku który obejmuje kierowcę. Jak stara startówka chyba z dolby digital.

Mam na helixie dwa ustawienia z którymi sie odsłuchuję jeszcze przy których TW jest cięty jeszcze wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Świątecznie.

 

Szukałem czegoś w zamian za airplay i padło na iBasso DX80 taki DMP z wyjściem cyfrowym 24/192 obsługa ALAC, FLAC itp itd kto chce to doczyta. Plus że przenośne, do słuchawek, można ładować podczas słuchania w aucie, oraz może służyć jako DAC USB. 

 

Ale co ciekawsze dzięki temu dowiedziałem się ze helix przyjmie ciężkie pliki ale na wyjściu obetnie do 96kHz :/ oraz w manualu jest błąd bo w specyfikacji optyk do 96, coax do 192 ale w opise wejść, optyk podają że też do 192. napisałem do fishera co oni na to.

 

Jestem dość ciekaw jak to będzie grało w odniesieniu do airplay. Gdzieś na forum czytałem początki z adaptacją airplay i temat ucichł gdzie CASPK miał sprawdzić co wychodzi z airplay po optyku.

 

Pozdrawiam

Muzycznych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wychodzi po optyku z airplay? pewnie brudne swiatlo :)

 

Ale w wielu komentarzach na imperialistycznym zachodzie podkreslany jest zaskakujaco dobrej jakosci sygnal analogowy, wychodzacy z wewnetrznego dac airporta.

 

Zamierzam w sprzecie domowym przetestowac roznice pomiedzy gra polaczenia apple tv ---> toslink--->Preamp--->Wzmak (obecnie)

kontra AirportExpress--->rca--->Preamp--->wzmak 

tudziez AP--->rca--->wzmak. :)

A jak Tidal wprowadzi cos na wzor connect ze Spotify lub jak Spotify wprowadzi bezstratny to warto bedzie tez przetestowac rozwiazanie purei20--->wzmak.

 

W samochodzie juz nie szaleje - polaczenie aktywny dock brodit--->stacja alpine wystarcza calkowicie i jest mega ergonomiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak na marginesie to w Polsce Tidal wychodzi bardzo tanio, bo w przeliczeniu £7.5 a nie £19 - czyste złodziejstwo.

 

Dlatego jako Polak zalozylem konto w Polsce a korzystam... takze "w podrozy" - placac za hifi 39,99 pln kazdy miesiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej porownac samemu spotify premium z tidalem hifi - na sprzecie domowym. Pamietajac o uprzednim skonfigurowaniu tidala na maks jakosc. Zeby wykluczyc bledy streamu dodac utwory do biblioteki offline i w trybie offline odtworzyc porownawczo kilka tych samych wydan plyt w spotify i tidal. Tidala mozna wziasc darmowy trial na testy;)

Twoje uszy powiedza Ci czy warto rezygnowac z connect i dobrego ui spotify na korzysc lepszej jakosci.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...