Skocz do zawartości

Buczący subwoofer, problem inny niż zwykle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, dość nieciekawy, subwoofer podłączony pod wzmacniacz po jego włączeniu wydaje narastający buczący dźwięk, sprawdzałem wszystko zmieniając wzmacniacz jak i głośnik po kable rca i sprawdzeniu kabla zasilającego i nadal nie mam pojęcia co to może być, rca podłączałem również pod telefon mini jackiem, masa wzmacniacza podczepiona pod karoserię, przez rok od podłączenia calego car audio wszystko było okej, zero buczenia przyjemne granie a tu nagle takie rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie do końca pasuje.. Wszystko podmienione a dalej to samo? Gdyby instalacja nie miała wydajności prądowej np. przez tą masę i wzmacniacz wchodził by w protect raczej by jak by ćwirkał a nie buczał.. Ostatnio przerabiałem temat z kablem rca dietza który sobie dostał zwarcia na jednym kanale. No i tam to buczało trochę.. ale jeśli tu rca ominięte i podany sygnał z innego źródła to jakieś cuda niewidy..

 

A właśnie.. jaki wzmacniacz? kable? radio? sub? auto nie ważne..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyciągnij z auta wzmak i suba, podłącz w domu pod byle 12V (np stary aku, zasilacz od kompa) i sygnał z telefonu a potem zdaj relację.

Wykonaj taki test jaki tutaj kolega takeshi_td zalecił - w ten sposób wyeliminujesz już wszystkie czynniki występujące w samochodzie.

Po podłączeniu zasilania w sterylnych warunkach (niezależne zasilanie z zasilacza lub aku) przesłuchaj czy coś buczy.

Jeśli wtedy będzie buczało to tak jak napisał Ci powalla - wzmacniacz jest uszkodzony i serwis.

Jeśli natomiast będzie cisza (czyli cichutki szum wzmacniacza bo każdy coś tam szumi) to idź krok dalej i podaj mu sygnał (może być telefon lub domowy odtwarzacz cd lub cokolwiek co podaje sygnał liniowy.

I dalej - jeśli buczy to wiadomo ... serwis, jeśli ładnie gra to wzmacniacz sprawny a problem leży po stronie źródła lub instalacji w samochodzie.

 

Nie mamy tutaj jednak kilku informacji o które zapytał jurand87sca

Czy jest to 4-ch i cały system jest pod tym wzmacniaczem a buczy tylko mostek na suba ?

Czy może jest to 2-ch a przód leci z radia lub innego wzmaka i buczy tylko ten wzmacniacz ?

... albo instalacja jest jeszcze inna ...

 

Można wyeliminować jeszcze jeden czynnik - instalatora/testera ... podjedź po prostu do kogoś ogarniętego z Twojej okolicy, co ma możliwość niezależnego sprawdzenia tego pieca ... a jeśli piec jest ok to luknie w instalkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś mostek czy w układzie klasycznym czyli kanał L i P ?

 

Jeśli jest faktycznie sprawny to czeka Cię diagnoza instalacji.

Zrób to jeszcze raz ...

Ja bym zaczął od sprawdzenia zasilania. Jeśli prąd nie powoduje tej sytuacji to pozostaje sprawdzić sygnał.

A napięcie jak kolega wyżej napisał zmierzyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie raczej do dystrybutora.

Wg mnie tak ale jak by się okazało, że chcą wnikać w powód wystąpienia usterki i orzekną nieprawidłową instalację to może być na nie.

 

Nie masz wyboru - składaj reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też właśnie tego nie rozumiem. Koledzy od początku podejrzewali radio i nawet były wskazówki, żebyś podłączył zamiast radia jakieś rca z jackiem pod wzmaka, żeby wykluczyć radio. I też odniosłem wrażenie, że napisałeś, że nadal buczy..

Widocznie trudno się zrozumieć nawzajem. Najważniejsze jednak, że usterka zdiagnozowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...