Jump to content

Dylemat w wyborze subwoofera

Recommended Posts

Witam mam lekki dylemat, obecnie posiadam głosnik cadence s2 gra ładnie ale chciałem spróbować czegoś mocniejszego,

przewaznie słucham rapu,hip hop , sporadycznie disco polo , techno , house.

Zastanawiam się nad głosnikiem : Kicker S10L54,,Kicker S12L54,,Kicker S12C4 ,ground zero gzrw  lub Soundstream Rubicon RUB.122,

oraz Crunch GP-12D4 (te dwa mnie interesują ale nie mam dużo informacji na ich temat.

Mój wzmacniacz to Signat ram 3 mark II w 2 ohm okolo 700w.

Prosił bym osoby które miały tego typu subwoofery żeby rozwiazały mój dylemat.

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie stawiaj L5 w linii z crunchem to sa 2 rozne swiaty. Kickery moge polecic w ciemno ze tak powiem. 10" z serii L5 to moze byc deko malo ale juz 12" moze przyjac wiecej wiatru i potrafi narobic balaganu. 600 go ladnie ruszy i w dobranej budzie bedzie bardzo przyzwoicie mielil powietrze. O ile masz mozliwosc kupic w dobrej cenie S12L5 to super aby nie zajechany egzemplarz. Napisz jeszcze czego oczekujesz od tego suba ma mielic powietrze czy jeszcze cos zagrac bo widze ze lubisz br wiec po cadensie bedzie moc i podmuch.

Heh no dokładnie jak widać jestem na etapie mocnego bassu i zejścia, później zmienię nastawienie i pójdę na jakość, chodzi mi o dobrą pompę do rapu żeby nisko schodził, tylko kicker troszkę drogi około 750zł różni się cena miedzy 10" a 12", nie wiem jaka różnica miedzy  Kicker S12C2 a S12L5

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam , mam dylemat ;) pacjent opel zafira A , radio : pionner deh-x3700ui , przód jeszcze nie zrobiony prawdopodobnie będzie tempo 6 , wzmacniacz : Emphaser EA4150 , chce wykonać zabudowe tylnego boczka z obliczeń wyjdzie mi obudowa około 15l .
Chciałbym wsadzić tam 10w3v3 i nie wiem czy to jest dobry pomysł ;) 
ewentualnie coś w cenie do 700zł/800zł nowy lub używany polecicie ? 
słucham muzyki głównie elektronicznej ale też pop,rock metal ;)
Pozdrawiam ;) 

To jeszcze tylko , ten jl jest produkowany w dwóch wersjach 2 i 4 ohm'owej . według specyfikacji wzmacniacza : 566W w 4 ohm'ach i 722W przy 2 ohm'ach. 
producent podaje , że głośnik ma 500W rms . i teraz który wybrać ? czy te 66w więcej w 4'ohm'ach to wystarczająco ? czy jednak pokusić się na 2 ohm'y ?