Jump to content

Dylemat w wyborze subwoofera

Recommended Posts

• Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Witam. Podepnę się pod temat. Mianowicie też szukam jakiejś skrzyni do 200zł używaną. Znalazłem Alpharda Hannibala 1200W i Cruncha CRB300. Co powiecie o nich ? Skrzynia ma zagrać pod wzmacniaczem Pyle QA4400II 1000W MAX. Z tego co wyczytałem jest to 4-kanałowy wzmacniacz z 125W RMS na kanał. Czy taki wystarczy ? Głośniki Autoteka 100W RMS chcę także pod niego podpiąć. Czekam na wasze porady bo dopiero zaczynam przygodę z car audio :) Pozdrawiam. 

• 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 6 months later...

Witam. Podepnę się pod temat. Mianowicie też szukam jakiejś skrzyni do 200zł używaną. Znalazłem Alpharda Hannibala 1200W i Cruncha CRB300. Co powiecie o nich ? Skrzynia ma zagrać pod wzmacniaczem Pyle QA4400II 1000W MAX. Z tego co wyczytałem jest to 4-kanałowy wzmacniacz z 125W RMS na kanał. Czy taki wystarczy ? Głośniki Autoteka 100W RMS chcę także pod niego podpiąć. Czekam na wasze porady bo dopiero zaczynam przygodę z car audio :) Pozdrawiam. 

możesz probować mostkowac kanaly, ale jeśli jeszcze nie kupiłes wzmacniacza to szukaj czegos co ma duzo więcej mocy niz glosnik

• 2 weeks later...

​ piec fujitsu ten alpha 5000 m
Staram się dobrać do niego Subwoofer.
2 kanały napędzają przód i 2 kanały mostek na suba. 
dostałem podpowiedzi, że dobrze spisałyby się głośniki. JL 10w0. ​lub beta 8  ​
A co z 10W3V3-4??
Może coś jeszcze podeszłoby pod ten wzmacniacz?

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam. I ja sie skromie dolacze. Poszukuje przetwornika ktory zagra pod kenwoodem kac ps300t ok 400rms przy 4ohm . Nie musi mnie slyszec pol osiedla. Poszukuje 12" do skrzyni zamknietej. Obecnie posiadam jl 10wxv2 w szczelinie. Gra przyzwoicie lecz brakuje mu kopa i odstaje od przodu

Jestem chetny aby podjechac i posluchac . Kazda opinia sie liczy poparta doswiadczeniem

Testowalem go w obu i wiem ze bedzie zmieniony na 12" w obudowie zakmnietej. Czy jest ktos kto slyszal ja graja suby mb quart ? Lub beyma scw12? Slyszalem rockforada p1 12" i przy twardo tyle ze pod udemesionem. Jak nie znajde alternatywy to raczej zainwestuje w jl 12w0v3. A moze ktos zaproponuje cos bardziej sensownego do 600zl.

• 1 month later...
  • 1 month later...

Hej, podpinam się z pytaniem o płaski subwoofer Hifonics TRS250 vs Hifonics TRS200. Mam nadzieję, że nie autor nie ma nic przeciwko.

Na forum nic nie znalazło na żaden z nich stąd moje pytanie, czy różnica w cenie pomiędzy dwoma sprzętami, jest odczuwalna/słyszalna, waszym subiektywnym zdaniem czy jest sens pchać się w model 250?

Wzmacniacz to Harman/Kardon CA470, radyjko UTE-92BT.

Tak, znam zasadę że na dobry sprzęt zawsze jest warto dać odpowiednio dużo, może ew. różnice w sposobie grania ktoś potrafi wyłapać, co pozwoli na podjęcie decyzji.

Dzięki wielkie za sugestie.

• 9 months later...

Witam wszystkich, podepnę się pod temat. Szukam jakiegoś fajnego suba w rozsadnym budżecie pod wzmacniacz gzta.2150km2 od Ground zero. Ma to pracować narazie z fabrycznym naglosnieniem w a4 b6 avant. zalezy mi na niskim zejsciu, muzyka raczej wolniejsza ale tłustszy bit. Z tego co udalo mi się do teraz wyczytać 10 raczej w tym temacie  nie da rady tak jak 12 cali stąd przy nim się skłaniam. Co do miejsca w bagazniku nie chciałbym zająć wiecej miejsca niz 1/3 bagaznika ( okolo 65 cm na 35 wysokosci na 30 szerokosci).  Udało mi się znaleść używaną skrzynkę 49L br o takich wymiarach wczesniej grał tam glośnik p3d2-12. Co byście polecili za głośnik żeby to ładnie ogarniało ? Skrzynka mniejsza też chetnie dopuszczalna ale chyba nie uzyskam wtedy takiego efektu jak BR ? Duzo mowiło się na forum o RE audio 12D4 , pasowałby ? Udalo mi się niestety znaleść tylko 12S4 ale nie znam ich różnic.  Bedzie to mój start w car audio ;) 

W mostku ponoc 270 rms wiec ten s4 powinien pociagnac jak myslisz ? mam okazje za 180 kupić uzywke s4.  A poza tymi modelami coś byś polecił ? 

12d4 to 2x4ohm

12s4 to 1x4ohm

Ty potrzebujesz 1x4ohm albo 2x2ohm i raczej coś słabszego bo Twój piecyk mocarzem nie jest  :wink:

A jak 12s4 ma się do 10s4? Mam obecnie 10s4 w clozecie napedzane keniem ps300 i ladnie to gra, ale chciałbym niższego zejścia nie tracąc przy tym szybkosci, ponieważ slucham wszystkiego i potrzebuje głośnika uniwersalnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka