Skocz do zawartości

Woofery do Supremo Piccolo - budżet 2500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szukam głośnika do 2-way, który dobrze się zgrywał z TW Morel Supremo Piccolo. Napędzane jest to aktualnie MATCH 82 pp dsp  i wszystko podpięte aktywnie z korekcją czasową. Grać to będzie w pełnych drzwiach z wytłumieniem. Aktualnie pracuje tu Morel Elate 6.2, ale brakuje mi tu pazura i zejścia.  Średnica fajna, ale czuję że może być lepiej.

 

Muzyka różna, gównie pop, klasyka i trochę elektronicznej.

 

Szukam sprzętu najlepiej nowego z polskiej dystrybucji. Dobrze by było, aby to były same woofery.

Budżet to 2500, ale można go trochę nagiąć :)

 

Po prostu chciałbym przejść klasę wyżej w stosunku do Elate  6.2

 

Samochód - Insignia. 

 

Nie chcę tracić jakości średnicy ale zyskać w pozostałych aspektach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z Pawłem, ale tu nie padły na razie żadne konkrety. Oczywiście chciałbym zasięgnąć nie tylko jego opinii, ale i osób czytających forum.

Co do Dynaudio, to już zwróciło moją uwagę :)

PS. Nie wiem tylko kto oficjalnie w Polsce sprzedaje Dynaudio - CAR AUDIO

 

Oczywiście jestem otwarty na każdą propozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z Pawłem, ale tu nie padły na razie żadne konkrety. Oczywiście chciałbym zasięgnąć nie tylko jego opinii, ale i osób czytających forum.

Co do Dynaudio, to już zwróciło moją uwagę :)

PS. Nie wiem tylko kto oficjalnie w Polsce sprzedaje Dynaudio - CAR AUDIO

 

Oczywiście jestem otwarty na każdą propozycję. 

 

Jak chcesz to mam gdzieś kpl wooferów Dynaudio , mogę wysłać do Pawła , ale wtedy gdy będziesz przekonany do takiego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Już rozmawiałem z Pawłem, ale tu nie padły na razie żadne konkrety. Oczywiście chciałbym zasięgnąć nie tylko jego opinii, ale i osób czytających forum.

I tego się trzymaj , nie to , ze możesz dostać sugestie których nie będziesz w stanie zweryfikować , ale finalnie tez Paweł będzie/jak rozumiem/ odpowiedzialny za profil brzmienia twojego samochodu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Elate miałem już napędzane Genesis Profile Four Ultra 4x100W i ten wzmacniacz mam w domu. Ok, dźwięk był szybszy, ale zdecydowanie bardziej plaski i bezbarwny i o dziwo basu było miej!. Co do mocy zdaje sobie sprawę ze nie jest to potęga, ale barwa dźwięku teraz  jest dużo przyjemniejsza w codziennym słuchaniu, scena inna bajka :).

Nie szukam wykrzesania dodatkowych walorów ukrytych w tych głośnikach,  szukam zmiany, innego profilu grania, nie przechodząc niżej jakościowo z klasa sprzętu, co najwyżej na tym samym poziomie lub wyżej. 

Więcej ciepła otwartości i mięsa :)

 

Dlatego myślę nad zmianą.

 

A napędzane będzie to na razie tym co jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozmawiałem z Pawłem, ale tu nie padły na razie żadne konkrety.

Dam Ci dobrą radę, zdaj się na Pawła. Uściślij dokładnie co chcesz osiągnąć a system zacznie grać jak tego oczekujesz. Pewnie nie od razu ale na to trzeba czasu...

 

 

Oczywiście chciałbym zasięgnąć nie tylko jego opinii, ale i osób czytających forum.

A tego spróbuj uniknąć, nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Większość forumowiczów ma chęci do pomocy ale brak im doświadczenia i wiedzy której Pawłowi nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Elate miałem już napędzane Genesis Profile Four Ultra 4x100W i ten wzmacniacz mam w domu. Ok, dźwięk był szybszy, ale zdecydowanie bardziej plaski i bezbarwny i o dziwo basu było miej!. Co do mocy zdaje sobie sprawę ze nie jest to potęga, ale barwa dźwięku teraz  jest dużo przyjemniejsza w codziennym słuchaniu, scena inna bajka :).

Nie szukam wykrzesania dodatkowych walorów ukrytych w tych głośnikach,  szukam zmiany, innego profilu grania, nie przechodząc niżej jakościowo z klasa sprzętu, co najwyżej na tym samym poziomie lub wyżej. 

Więcej ciepła otwartości i mięsa :)

 

Dlatego myślę nad zmianą.

 

A napędzane będzie to na razie tym co jest. 

Przez sobotę i niedzielę planuję mały teścik kwalifikacyjny . Jak coś pozytywnego z niego wyniknie , to Paweł otrzyma informację jako pierwszy .  Tagi , dynamika , otwartość , bas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że głośniki firm Proa lub Micro Precision tu zdałyby egzamin, ale jest pewien problem, mogą nie kosztować 2,5 tysia.

Może Tec LS 155?

Woofera Dynaudio nie znam.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...