Skocz do zawartości

Woofery do Supremo Piccolo - budżet 2500 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Podpisuje się pod 5.16 choć supremo zasługiwało by na cosik więcej….

Myślę że warto dodać do stawki wooferek TT1 Braxa - jeżeli cena i dostępność nie będzie problemem.

Świetna średnica i do tego "cieplej" na basie od Masterów i Lotusów.

 

Esotarów samochodowych nie słuchałem (wooferków) - ale jeżeli nie odbiegają od domowych to sprzęt bajka i sam chętnie bym przytulił na święta  :rolleyes:

Choć słyszałem opinie że lubią duuuuuuzo prądu i trzeba z nimi troszku powalczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esotarów samochodowych nie słuchałem (wooferków) - ale jeżeli nie odbiegają od domowych to sprzęt bajka i sam chętnie bym przytulił na święta :rolleyes:

 

Choć słyszałem opinie że lubią duuuuuuzo prądu i trzeba z nimi troszku powalczyć ;)

Odbiegajać od konkretnego glosnika , to tak mozna napisac o kazdym głośniku.

Tylko po drugiej stronie tej obiegowej teorii , brak podpowiedzi jak glosnik ma ten prąd pobrać/spożytkować :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegajać od konkretnego glosnika , to tak mozna napisac o kazdym głośniku.

Dobra napiszę tak - jeżeli wersja samochodowa nie jest zp……aprana - choć nie podejrzewam tak renomowaną markę o bubel ,tym bardziej w top serii.

 

Dlatego napisałem że jest to opinia zasłyszana…..

Miałem jakiś czas kolumienki Dynaudio Special 25 na esotarach - kolumny potrzebowały bardzo dużo mocy żeby zacząć grać jak trzeba tzn - z wykopem ,dynamiką i nie mulasto.

Zaryzykował bym stwierdzenie ze min 150 dobrego rmsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra napiszę tak - jeżeli wersja samochodowa nie jest zp……aprana - choć nie podejrzewam tak renomowaną markę o bubel ,tym bardziej w top serii.

 

Dlatego napisałem że jest to opinia zasłyszana…..

Miałem jakiś czas kolumienki Dynaudio Special 25 na esotarach - kolumny potrzebowały bardzo dużo mocy żeby zacząć grać jak trzeba tzn - z wykopem ,dynamiką i nie mulasto.

Zaryzykował bym stwierdzenie ze min 150 dobrego rmsu.

Spokojnie , chodziło o powszechnie powtarzane zdania , ale nie było w tym nic personalnego , ani przytyku do firmy .

Czy ktos potrafi jednak udzielić odpowiedzi jak ten prąd / który tak lubią / jest przez nie pobierany , aby mogły skorzystać z jego dobrodziejstwa :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nic innego nie przychodzi mi do glowy.

 

To w takim razie , odpowiedz jak głośnik  może pobrać większy prąd poprzez podłączenie równoległe obwodu RC do swoich zacisków.

 

A na marginesie wskazówki Dynaudio , w układach aktywnych raczej nikt nie będzie ciął go wyżej niż 3 kHz , a do tego momentu układ jest prawie liniowy , a przynajmniej nic takiego się nie dzieje . W przypadku podziałów pasywnych wzrost impedancji zazwyczaj jest uwzględniony w konstrukcji samego filtra .

Wskazówka dotyczy pracy w pełnym paśmie ( jak pokazuje to wykres) tylko raczej nikt nie będzie go tak wykorzystywał :).

Tego rodzaju kompensacja być może kompensuje coś dla wzmacniacza / na poziomie dywagacji o kącie fazowym impedancji / , bo w żaden sposób nie wpływa na to co zrobi głośnik :wink2: .

Rezonans w dole zdecydowanie bardziej wpływa na impedancję , a nikt tego nie kompensuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w Polsce nowe MP 7.16 albo sprowadź sobie 5.16 mk2 bezpośrednio od Hoffmana.

 

 

 


Spokojnie , chodziło o powszechnie powtarzane zdania , ale nie było w tym nic personalnego , ani przytyku do firmy .

W tym tygodniu jeździłem trochę po salonach HA na odsłuchy. Ile ja się tego typu pustych zdań musiałem nasłuchać, między innymi i to się pojawiło przy pewnych kolumnach z metalowymi membranami...

 

Najlepszy było i tak przy okazji omawiania atutów Cambridge Audio CXA60 i przełączników głośników A i B, że bez różnicy w mocy na dany kanał będzie, gdy podłączymy nawet 2 zestawy kolumn (nie pytajcie po co, jakoś tak wyszło w rozmowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...