Skocz do zawartości

Dystanse-panele głośnikowe z pcv spienionego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie w swoje odczucia nie mieszaj, ja wiem dokładnie co wnosi użycie materiałów które wymieniliście.

Testowałem i świadomie użyłem najlepszego. Serio, dla mnie możecie sobie dystanse zrobić nawet z plasteliny, nic mi do tego... tylko nie wypisujcie na forum, że użycie różnych materiałów nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze można sie czepiać czy każdy materiał testowałeś na tym samym systemie itp itp , ale nie koniecznie jest mdf najlepszy na świecie jeśli chodzi o dystanse. Zrobię, posłucham i będziemy gadać :P na średniakach spodobał mi sie dystans z tworzywa bo wielokrotne odkręcanie i przykręcanie przetwornika nie degraduje otworu jak ma to miejsce w mdf .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze można sie czepiać czy każdy materiał testowałeś na tym samym systemie itp itp

Czepiaj się... dystansami bawiłem w swoim aucie (golf). Ten sam system w tym oczywiści jeden woofer no i auto.

 

 

nie koniecznie jest mdf najlepszy na świecie jeśli chodzi o dystanse.

Z tym wstrzymaj się jak sprawdzisz na własnym systemie.

 

Zrobię, posłucham i będziemy gadać

 

 

na średniakach spodobał mi sie dystans z tworzywa bo wielokrotne odkręcanie i przykręcanie przetwornika nie degraduje otworu jak ma to miejsce w mdf .

Ja natomiast wolę gdy przetwornik jest zamontowany poprawnie i gra jak trzeba.

 

 

Raadek, sklejka też znalazła się w tym porównaniu?

Owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem w swoim aucie takie próby. Docelowo zrobiłem dystans z mdf'u a jedynie podkładkę pod głośnik z alu.

Nie wiem czy to usłyszycie, dla mnie była znacząca różnica.

 

Różnica na plus, czy na minus? Pytam, żeby była jasność, bo zaraz powstaną forumowe mity i ludzie będą powoływać się na to zdanie dowolnie je interpretując.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje pomiedzy ringi. Bo w ten sposob potrafia sie okręcić lub wpasc do srodka. Sa jeszcze mufki z gwintem wkrecane w otwór. :ok:

Mdf dobrze zarzywicowany jest niemalże wieczny :wink:

Można tez zalać po brzegach żywica, aby je utrzymać na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I dlaczego w wielu instalkach SQ są Alu dystanse skoro jedynym poprawnym materiałem do tego celu jest mdf?
Nie wpadłeś pewnie że "w wielu" instalkach jest wiele błędów montażowych?

Napisałem już wcześniej, mi to obojętne z czego sobie zrobisz. Ważne żebyś był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mi to obojętne z czego sobie zrobisz. Ważne żebyś był zadowolony.

 

I to jest słowo klucz... Dla ciebie najlepszy jest mdf... Ale to twoje subiektywne odczucie. Tylko proszę cię nie mów,  że użycie do dystansu innego materiału niż mdf to błąd montażowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem w swoim aucie takie próby. Docelowo zrobiłem dystans z mdf'u a jedynie podkładkę pod głośnik z alu.

Nie wiem czy to usłyszycie, dla mnie była znacząca różnica.

 

 

 

 

Potwierdzam.

Jest różnica.

 

Tyle że... tę różnicę wychwycicie tylko wtedy kiedy furtki są zrobione naprawdę dobrze.

A z tym to jest tak, że jak się komuś wydaje że zrobił dobrze to i tak jest na pół gwizdka.

Niestety trzeba przerobić kilka lat aby być pewnym swojej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dystans będzie z MDF czy np z ABS nie za wiele to zmieni jeśli np przy głośniku zastosujemy aluminiowy pierścień. Mogą oczywiście wystąpić jakieś niuanse i różnice w bezpośrednim porównaniu głośnika na dystansie z aluminium, MDF czy ABS lub innego tworzywa, ale same różnice trzeba byłoby wychwycić w warunkach laboratoryjnych. Każdy stosuje MDF bo można go wszędzie kupić i uciąć wyrzynarką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z koniem nie ma co się kopać... Zdaniem niektórych jedyna słuszna instalacja to złote bądź platynowe przewody, piece za 30k na przód, dynamat i kij wie co jeszcze... Ale sory panowie 90% instalacji grających na dobrym poziomie (zadowalających ucho ponad przeciętnego Kowalskiego) gra bez subtelnych różnic w użytym do dystansu kleju czy skoku gwintu w śrubach mocujących... Tak moim zdaniem jeśli materiał jest wystarczająco sztywny i nie wpada w niepożądane rezonanse to na dystans się nadaje nawet gdyby była to stara puszka po farbie... Ma być sztywno i stabilnie a to w jaki sposób sam materiał tłumi bądź podbija określone częstotliwości to już inna bajka bo jeden lubi bułki a drugi córkę piekarza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem niektórych jedyna słuszna instalacja to złote bądź platynowe przewody, piece za 30k na przód, dynamat i kij wie co jeszcze... Ale sory panowie 90% instalacji grających na dobrym poziomie (zadowalających ucho ponad przeciętnego Kowalskiego) gra bez subtelnych różnic w użytym do dystansu kleju czy skoku gwintu w śrubach mocujących... 

 

Ale my tu gadamy o pierścieniach z alu/stali a nie o wzmacniaczach za 30kzł.

I o instalacjach zaawansowanych MONTAŻOWO a nie o wartości użytych materiałów

 

Ty nie wiesz, tylko Ci się wydaje.

Najpierw przerób dogłębnie temat- potem się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...