Skocz do zawartości

Phaeton na TRU, ODR i Braxach


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niby nic się nie dzieje, jednakże nastąpiła mała wielka zmiana :)

 

post-3212-0-24119900-1451167601_thumb.jpgpost-3212-0-15720300-1451167619_thumb.jpg

 

Tak niewiele a różnica w dźwięku kolosalna, góra bardziej delikatna, taka "efjedynkowa", środek troszkę powędrował na pierwszy plan i muszę go nieco zdjąć, woofery jakby życia więcej dostały. Teraz kilka dni testowania i strojenia.

 

Szczególnie że z prezentów gwiazdkowych nowe lampki dotarły i dziś powędrowały do pieca na wygrzewanko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niewiele a różnica w dźwięku kolosalna, góra bardziej delikatna, taka "efjedynkowa", środek troszkę powędrował na pierwszy plan i muszę go nieco zdjąć, woofery jakby życia więcej dostały. Teraz kilka dni testowania i strojenia.

 

Dokładnie Tomku ;)

Po zamianie panela z p9 na p90 (dziękuje MAXAM :wink:  ) moja żona była w szoku jak dzwięk sie zmienił na "+" 

Z ciekawości posłuchał bym z innymi panelami z serii DEX P…….

 

Ciekawe z czego to wynika ?? Czy panele mają różne filtrowanie a ten wyświetlacz wprowadza tyle szumu, ciut inny wyświetlacz   :szok: czy może wina czegoś bardziej prozaicznego...

 

Badał tą przypadłość ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=omqL20K0bjA


Gdzies na forum byl o tym temat. Konkluzji nie zapamietalem, ale chyba jakies konkrety padły ;)

 

Mecz można wygrać , przegrać lub zremisować .



 

Ciekawe z czego to wynika ?? Czy panele mają różne filtrowanie a ten wyświetlacz wprowadza tyle szumu, ciut inny wyświetlacz   :szok: czy może wina czegoś bardziej prozaicznego...

 

Badał tą przypadłość ktoś ??

 

Aby cokolwiek przyjęło słyszalną postać musi najpierw zostać zakodowane w sygnał SPDiF .

Koderów koloru dla tego formatu jeszcze nie opracowano :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jednak nie zmienia faktu że owe radyjko gra odrobinę inaczej na każdym z tych paneli.

Może to grube teoretyzowanie ale właśnie owe zniekształcenia powodowane przez wyświetlacz (bądz inne) mają wpływ na resztę elementow pracujących przed zakodowaniem na sygnału SPDIF…….

 

Czy dołączony filmik ma być wskazówką ?? :idea:  cuś związane z wyższą czestotliwością   :luka: (pracy przetwornicy) może filtrowanie…….  ?????

 

PS nie chcę zaczynać kolejnej wojenki ani upierać się przy swojej tezie ale po coś w tych topowych sprzętach robi się osobne zasilanie dla sekcji analogowych, cyfrowych i często dla różnej maści wyswietlaczy które uwielbiają"szumieć".

 

     

Nakamichi - jak będę na śląsku to mogę podrzucić panele - zweryfikujesz sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jednak nie zmienia faktu że owe radyjko gra odrobinę inaczej na każdym z tych paneli.

Może to grube teoretyzowanie ale właśnie owe zniekształcenia powodowane przez wyświetlacz (bądz inne) mają wpływ na resztę elementow pracujących przed zakodowaniem na sygnału SPDIF…….

 

Czy dołączony filmik ma być wskazówką ?? :idea:  cuś związane z wyższą czestotliwością   :luka: (pracy przetwornicy) może filtrowanie…….  ?????

 

PS nie chcę zaczynać kolejnej wojenki ani upierać się przy swojej tezie ale po coś w tych topowych sprzętach robi się osobne zasilanie dla sekcji analogowych, cyfrowych i często dla różnej maści wyswietlaczy które uwielbiają"szumieć".

 

     

Nakamichi - jak będę na śląsku to mogę podrzucić panele - zweryfikujesz sam 

 

Chcialem Ci zwrócić uwagę , ze ciągle myślisz "analogowo", wszelkie sygnały mające jakikolwiek związek dźwiękiem w tych modelach wędrują tylko i wyłącznie światłowodem . Co innego jest realna obróbka sygnału cyfrowego i kodowanie w format , a co innego możliwość oddziaływania na sygnał analogowy .

Oczywiście zapraszam , kubek kawy dla wędrowca zawsze się znajdzie :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się że ciężko mi uwierzyć we wpływ panelu na brzmienie. może to autosugestia? umysł robi różne psikusy. 

najprościej by było zrobić ślepy test i samemu się przekonać czy to nie satysfakcja z zakupu wpłynęła na satysfakcję z grania :)

oczywiście nie podważam tego co słyszysz, to tylko taki inżynierski sceptycyzm, nie uwierze puki nie zmierze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się że ciężko mi uwierzyć we wpływ panelu na brzmienie. może to autosugestia? umysł robi różne psikusy. 

najprościej by było zrobić ślepy test i samemu się przekonać czy to nie satysfakcja z zakupu wpłynęła na satysfakcję z grania :)

oczywiście nie podważam tego co słyszysz, to tylko taki inżynierski sceptycyzm, nie uwierze puki nie zmierze:)

Nie pozostaje Ci nic innego jak tylko wyrobić sobie zdanie w oparciu o własne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie , ale odnoszę wrażenie , że wszyscy uwielbiają zabawę w ciuciubabkę .

Zamiast dogłębnie zbadać temat i mieć realny ( czytaj kontrolowany ) wpływ na to zjawisko, to zabawiacie się jakimiś namiastkami .

I trwacie w takiej zastygłej sytuacji od przynajmniej 4 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj na tegorocznym pikniku ktoś mi pięknie wytłumaczył i to w sposób czysto techniczny, dlaczego niby durny panel ma wpływ na brzmienie muzyki.

Fajnie byłoby gdyby tu napisał dlaczego tak jest bo zupełnie zapomniałem. Ale argument był naprawdę mocny bo skoro dotarł do mojego małego rozumu a wcześniej też żyłem w przekonaniu, że to nie może być to proszę o oświecenie następnych sceptyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj na tegorocznym pikniku ktoś mi pięknie wytłumaczył i to w sposób czysto techniczny, dlaczego niby durny panel ma wpływ na brzmienie muzyki.

Fajnie byłoby gdyby tu napisał dlaczego tak jest bo zupełnie zapomniałem. Ale argument był naprawdę mocny bo skoro dotarł do mojego małego rozumu a wcześniej też żyłem w przekonaniu, że to nie może być to proszę o oświecenie następnych sceptyków.

 

Fajnie by było , a zwłaszcza czy to jest jego teoria , czy tez powtórzona teza jaką kiedyś wygłosiłem na forum.

Pamiętasz kto to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, cos jednak zapamietalem skoro pamiętam (musialo byc jakos w sobotę rano).

Teraz mnie mentor oniesmielil, ze juz nie jestem taki pewny czy bylo to aby na pikniku . Zabijcie ale nie wiem od kogo to uslyszalem ale wytlumaczenie bylo na prawde proste acz mocno przekonujace.

Józef wydus to z siebie chetnie sobie przypomne a inni z chęcią tez sie dowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, cos jednak zapamietalem skoro pamiętam (musialo byc jakos w sobotę rano).

Teraz mnie mentor oniesmielil, ze juz nie jestem taki pewny czy bylo to aby na pikniku . Zabijcie ale nie wiem od kogo to uslyszalem ale wytlumaczenie bylo na prawde proste acz mocno przekonujace.

Józef wydus to z siebie chetnie sobie przypomne a inni z chęcią tez sie dowiedza.

 

Lud chce igrzysk :wink2:

Dla mnie nie jest wszystko jedno, czy ktoś przedstawia czyjeś przemyślenia jako własne.

Może przynajmniej pamiętasz który to był piknik ?

Mam gorącą nadzieję , ze jednak będzie to inna hipoteza i próba szerszego/alternatywnego spojrzenia na zagadnienie.

 

 

A czy to ważne dlaczego ? Jak już wszyscy wiedzą ze odr jest lepszy to tego bym się trzymał :)

Na tym etapie chyba mowa o jednostkach , bo przecież tam jest miejsce na panel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zamiast dogłębnie zbadać temat i mieć realny ( czytaj kontrolowany ) wpływ na to zjawisko, to zabawiacie się jakimiś namiastkami .

 

To co byłem w stanie to zrobiłem, później zamieszczę zdjęcia, w skrócie mam 3 panele, wszystkie z ciekawości rozkręciłem aby przekonac się że wszystkie 3 mają dokładnie tą samą płytę główną oraz zawartośc w postaci procesora, pamięci i wiekszości małych robaczków te same nr katalogowe, jedynie inne nr seryjne - czyli wg. mnie cały szkopuł tkwi w oprogramowaniu, odczytywanym przez tzw. "dupę"

Reszta mało mnie interesuje, skoro kazdy panel idzie sobie zamówić nowy, posłuchałem 5 różnych do jakich mam dostęp i wybrałem opcję dla mnie najlepszą.

 

- tak na marginesie mogę jednego odr'owego panela podesłać :)

 

Sylwek, pytanie co słyszałeś a co ktoś spekulował, zabawę w panelach ja rozpocząłem wraz z Siergiejem, potem miało okazję się przekonac wielu ludzi, a co kto dalej opowiadał i dodawał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sylwek, pytanie co słyszałeś a co ktoś spekulował, zabawę w panelach ja rozpocząłem wraz z Siergiejem, potem miało okazję się przekonac wielu ludzi, a co kto dalej opowiadał i dodawał....

Tak potwierdzam ,  ja pierwszy raz usłyszałem od Tomka o zauważonych różnicach brzmieniowych .

 

Moja "teoria" wskazywała na ew zależność danego panela z oprogramowaniem identyfikującym model odtwarzacza ( w powiązaniu z ew różna obróbka sygnału w zależności od modelu , w ramach wspólnej/podobnej płyty bazowej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...