Skocz do zawartości

Phaeton na TRU, ODR i Braxach


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Estetyka i profesjonalizm instalacji na najwyższym poziomie,

 

Dziękuję.

 

 

 

ciekawe jak to finalnie zagra :hyhy:

 

Jak zawsze, jednym zagra drugim nie,

 

Sytuacja z ostatniej soboty, wysiada jeden, scena z krańca lusterka na kraniec lusterka, wszystko poukładane w punkt, wysokość, szerokość, głębokość, góra i średniak super, dół i sub już gorzej bo za głośno - z tym się zgadzałem bo specjalnie podnieśliśmy suba i woofery żeby dostały więcej prądu bo nowe i sztywne.

 

Za chwile siada nastepny, mało subbasu, góra za ostra (choć ja wolałbym jej 1db wiecej) i wszystko przed kórnikiem - tu się chyba mu pomieszało, Maniolo 1h czasy ustawiał i zgadzało się w punkt.

Potem siada Artbass z Gazownikiem i piiiiiii na maxa :) Fakt, siedli po dłuższej przewie i piece były zimne, po odsłuchu ledwie letnie. Jeszcze klapy nie było a kufer otwarty, ciepło szło w ozon

 

Kolejno to koleś - zawodnik chińskiej emma oraz jego kilku kolegów, scena w punkt, góra i środek dobrze - subtelnie, woofer troszkę słaby, subbas idealnie w punkt na desce, podobna ocena jego dwóch kolegów.

 

Na koniec 3 niemców kolejno - wszystko ok poukładane ale za mało basu....

 

i weź tu dogodź wszystkim :D

 

A ja dziś zasadziłem płytę Mary J. Blidge i 6 kawałek nie schodził przez chyba 1h, Family Affair tak mi się podobało jak chodzą woofery i sub wspomaga, że nie chciało mi się wyłączać - i oto chyba tu chodzi, skończyły się czasy nad rozpatrywaniem czy bąk puszczony cichaczem przez basistę jest po grochówce czy bigosie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby u mnie piec nadal nie grał po 10 max 15 minutach, to wyleciałby.

 

Tak ma większość piecy które ja znam i woziłem w aucie - do czasu jak nie złapie temperatury jest kiszka.

Po za tym żadna lampa nie gra jak jest zimna - decydując się na nią wiedziałem co mnie czeka, i nie jest to powód dla któego miałbym dać ten piec na przetop do surmetu

 

 

 

Jestem pełen podziwu dla osób, które wożą sprzęt, który musi się przez ileś czasu rozgrzewać, a w zasadzie współczuję im tak zaawansowanej choroby :P

 

Tak jest jak się nowe kupuje, z używanymi nie ma tego problemu. I to nie tylko SQL fanaberie, nawet DBDragowcy rozgrywają suby, wręcz dokłądnie liczą czas ile już chodzi h - mają to dokładnie policzone, i stopniowo dawkują moc, my na oko sprawdzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Odnośnie wf to oba są Tomek z tego samego kanału? Tzn chodzi mi o czasy.

 

Tak, piec pracuje w 2ohm, podając im 250W, czas jest jeden na stronę, wbrew pozorom nie słyszysz że najpierw dzwięk dochodzi z jednego woofera a za ułamek milisekundy z drugiego, nawet nie było zbytniego problemu z ustawieniem czasów na woofer.

 

 

 


Jak w tej chwili wypada podział wf/mid?

 

Sub 20/12-50/12  rev

Wr  63/12 - 500/12 nor  choć mi bardziej pasuje od 50 i 0,5-1db w dół

Mid 500/12 - 2500/6 nor

Tw 5,0 / 12 - open nor


 

 


Tyle, że w tym przypadku chodzi o wygrzanie klejów i wypracowanie zawieszeń co by w 5 sekund nie doprowadzić do samoistnego rozkładu przetwornika ;)

 

A u nas o wypracowanie zawieszeń - mniejsza moc to im twardsze i sztywniejsze tym mniej chce im się pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli konkluzje podobne, że na podziale wf/mid można zazwyczaj jechać bliżej niż by wynikało z teoretycznego spadku zbocza, bo dochodzi jeszcze naturalna filtracja że względu na pozycję głośników w aucie.

Ja u siebie na tą chwilę ustaliłem podział na wf 71/12-800/12 a mid 900/12-3,6/12 gdy były rozjechane bardziej na podziale, grało to jakoś bez wypełnienia, zwłaszcza na męskim wokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa, tam pozostaną :)


Zastanawiam się jeszcze nad 6.1PP jakby zagrały - ale to może później


A na razie plan Car - Audio zszedł na plan dalszy, choć kierunek Matrix jest dalej drążony, tym razem w postaci LED...... Led-Matrix :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=inqHnwgngQE

 

Tylko bardziej zaawansowany i programowalny - DRL, postój, kierunek  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik w opracowaniu, będzie też wygaszał DRL / postój gdy zapali się kierunek, oraz przygasi drl jak zapalisz mijania - będzie pozycyjne.

 

Problemem są ledy, bo muszą być COB 2 kolorowe jednomodułowe, ale i to znalazłem :) właśnie zakupiłem partię 1000szt. Bo te super hiper 5630 5050 to można się nimi bawić ale wieczorem, a nie w słoneczny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wstępna próba ...

 

Docelowo będzie 24 ledów, bo kierunek ma 48cm długości, program będzie doprecyzowany, zapalać będą się wszystkie naraz, a gasić do narożnika auta.

Jeszcze tylko przyciemnienie po włączeniu świateł mijania, i montowanie :)

 

Panel gotowy, oryginalny zalatywał już myszką

 

DSC01014.JPG

 

obudowa testowa, trzeba było poświęcić jedną lampę.

 

DSC01023.JPG

 

a to jeden biały led COB

 

DSC01025.JPG

 

i Matrix w fazie wstępnej 8szt, sekwencja czasowa zachowana aby zmieścić się w czasie impulsu z kompa oryginalnego, + canbus aby błędów nie wywalał.

Spełnia przepisy o mocy oświetlenia świateł DRL, jak i przepis o działaniu kierunkowskazu, który mówi że musi się zapalić i gasnać sekwencyjnie, lub na odwrót

 

https://www.youtube.com/watch?v=AlZcTcPd6Ck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...