Skocz do zawartości

Fajny Tweeter 1500-1700 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... nowy piccolo przekracza budżet... ale czasem da sie wyrwać w tej cenie.

 

A może sporo tanszy Wavecor ?

 

No właśnie. Ten je wciągnął do tego tematu.

 

Karolek, pogięło Cię?  :)

 

Piccolo w jednym rzędzie z Wavecorem??? Jak mogłeś?

Me serce krwawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aaaa to tak. Jak najbardziej można porównywać. W 2-way lepszy będzie wavecore. Bezapelacyjnie.  :D

 

Niemniej tytuł tematu jest taki jaki jest i nawet sam zacząłem przez chwilę wierzyć w to co widzę na ekranie, czyli że można mieć tweeter za 2 stówki, który zagra jak tweeter za 1500,-

 

Przez krótką chwilę zadziałała na mnie magia forum, no ale oblałem się zimną wodą i przyszło opamiętanie.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już na luz w wciskaniem ludziom, że za ułamek ceny porządnego głośnika, będą mieli to samo. Bo tak nie jest, nie było i nie będzie.

 

Są uczciwe budżetowe głośniki, zgoda, potem są przyswoicie grające średniaki, którym niewiele brakuje, następnie zaczyna się półka tych najlepszych, gdzie cena do wzrostu walorów nie jest adekwatna porównując do tych poprzednio wymienionych, ale niczego im nie brakuje decydują już wyłącznie upodobania słuchacza.

 

Z g... bata nie ukręcisz i opowiadanie ,że jest inaczej, jest naginaniem rzeczywistości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usłyszeć jak zagra , taki mt23, Wavecore, HK i inne w układzie 2 way jeśli go puścić 4/6 albo 3,6/6 bo ja piccollaka mogę zagonić bez zająknięcia w ten rewir (bo tak mi pasuje, bo mam taki kaprys), choć osobiście slucham ostatnio najczęściej 5,6/6, podejrzewam ,że większość wymienionych tu "tuzów" poprostu się wysra puszczając efektownego dymka, lub katując uszy słuchacza kompresją jeśli je rozkręcić bardziej. I w ten piękny sposób pryska czar budżetówki.  :zakochany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodobania ?

 

A już wiem ma być droższy.

 

Truck masło maślane.

 

Zero konkretów.

 

 

Konkretnie chętnie posłucham w czyimś gdzie są wavecory, lub moim gdzie wsadzić ww. czym mają zdeklasować nowe supremo?

 

Mikrodetalem? zart

Niskim FS? żart

Stereofonią? żart

Muzykalnością, oddawaniem barwy i wielkości istrumentów? Ciekawe....

 

I to nie tak Daniel , że uważam jeden czy drugi głośnik za 8 cud świata, ale warto zejść na ziemię i nie wmawiać głupot.

 

Bo są wysokie SS, Morele, Braxy,Focale czy ODR i są głośniki ze średniej półki. Każdy wybiera co mu pasuje i na ile go stać, ale stawianie znaku równości między nimi jest zaklinaniem rzeczywistości.

Co to ma do założeń z tematu?

 

 

A no to, że od początku temat był mam tyle i tyle, chciałbym to i to.... Co możecie polecić.

 

Temat nie brzmiał , jakim najtańszym kosztem zmienić mt23 na coś lepszego? Ja zrozumiałem ,że chodzi o jak najlepsze walory a nie koniecznie ograniczenie budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekulujesz drogi Marcinie.

 

Nie bardzo rozumiem co Cię powstrzymuje przed odsłuchem.

 

Bo  zdaje się że nawet ich nie słyszałeś ale wiesz,wiesz najlepiej  :wink:

 

Skoro wspominasz o mówieniu to MÓW o czymś co chociaż słyszałeś.

 

Nie sugeruję wave , chciałbym usłyszeć czego nie spełnia z w/w założeń.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie bardzo rozumiem co Cię powstrzymuje przed odsłuchem.

 

Powstrzymuje mnie to ,że mam już swój ulubiony głośnik i nie odczuwam potrzeby zmian. Na kolana raczej mnie nie powali.

 

 

 


Bo  zdaje się że nawet ich nie słyszałeś ale wiesz,wiesz najlepiej 

 

Jeśli to mowa o tych u Łukasza i Mamusy to słuchałem, jeśli innych to nie... :)

 

ps. Dan już dawno mi się znudziło dyskutowanie do upadłego, nie uważam , że wiem najlepiej, pozostawię ten temat samemu sobie i niech się toczy swoim życiem, natomiast wiem jedno, nasłuchałem się trochę różnorakich sprzętów i u siebie i u innych kolegów, i nauczyłem się jednego w CA, rzadko się udaje pójść na skróty i dobry sprzęt swoje niestety kosztuje, czy Nam się to podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak zamiast kombinować z tweeterami przeczytacie pod co to będzię podpięte i z czego pójdzie sygnał.

 

Zakup tweetera w tej cenie w zestawieniu z jakimkolwiek p'n'p to jedno wielkie nieporozumienie. Równie dobrze zagrają tweetery w cenie do 1000zł, przynajmniej prądu im nie zabraknie, jak i będą w stanie przekazać 100% tego co otrzymają. Choć czytająć co potrafi sam tweeter tak sam od siebie, to może być różnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Choć czytająć co potrafi sam tweeter tak sam od siebie, to może być różnie

 

Sam z siebie mhmm...  :wink:

 

 

 


I ma być nowy dostępny od ręki, to polecam nową wersję Morela Supremo Piccollo.
Sam używałem i starszej wersji i mam obecnie nową, jestem zadowolony.
Z małą uwagą to już głośnik wysokich lotów, wrażliwy na aplikację i jakość reszty toru audio (źródło, wzmacniacz), oraz samą jakość płyt.

Może zagrać pięknie, ale i pokaże każdego babola po drodze jeśli jest taki. Nie mówiąc o kiepskiej płycie.

 

Wspomniałem rzetelnie co i jak, więc nie każdy zapomniał o tym co leży wcześniej.  :hyhy:


 

 


A może tak zamiast kombinować z tweeterami przeczytacie pod co to będzię podpięte i z czego pójdzie sygnał.

 

Od początku przeczytałem... Pod Braxa... Tfu!! Nie zagra... haha :D 

Bo skoro piece mają do d... to co dopiero multikombajn wszystko mający... ( Rosyjska prostytutka też jest na pokładzie? :hyhy: )

 

ps. Żartuję naturalnie. :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepychacie się jak dzieci o jakiś durny tweeter. Zapomnieliście chyba, że każdy system składa się z sumy przetworników. Każdy tu wymieniony zagra zupełnie inaczej w parze z innym wooferem. Wystarczy zmienić woofer(oraz dostosować cięcie) a tweeter diametralnie zmienia swoje oblicze.

4 strony o niczym :dobani:

Świat jest pełny świetnych przetworników a tu tylko pikolo, master i łejwkor... dobrze, że mission'y się skończyły bo do użygu było :huh:

Ps. Nie umniejszam Morelowi oraz Dego, super przetworniki ale ile można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby przemyśleć do czego ten Match jest przeznaczony, i dlaczego nawet producent na swojej demo szafie nie ma zamontowanych topowych przetworników, gdzie przykręcić 3 drogi Matrixa to byłby żaden problem.

Podobnie jest też z innymi plugami, bo nie tylko jedna firma je robi.

 

Proponujecie wysokiej jakości głośniki, które mają swoje wymagania, potem będzie zakup z Waszych pewniaków i rozczarowanie po odbiorze od montarzysty , może nie od razu, a raczej po pierwszym okazyjnym spocie. A patrząc na adres w podpisie, może dbobrze byłoby abyś do Pawła podjechał, on dobierze przetwornik idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wavecore:

Nie brakuje mu detalu i przestrzeni.

 

Piccolo nowe nie mieści się w budżecie i nijak nie chce się zmieścić.

 

W aplikacji 2 way porównując mt23 i wavecore'a wybrałbym tego 2giego.

Ale po prostu czasem jest coś za tanie, żeby mogło zagrać.

 

Oczywiście są też inne głośniki - ale to trzeba by poszperać.

 

 

P.S.

Nigdzie nie napisałem że Wave vs Piccolo to ten 1 jest w jakimkolwiek muzycznym aspekcie lepszy... ale czasem konsumentowi wystarczy coś tansze, a porządnie ogarnięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsument "ten z kasą" zawsze woli NAJLEPSZE. Ja nieraz dochodzę do wniosku, że ludzie z forum nie idą na łatwiznę i nie pakują w instalacje topowych modeli, by nikt nie powiedział "aaaa to pikolak, swoje kosztuje ale gra nieziemsko" tylko "nieźle, żeś ogarnął ten XX tweeter, ładnie się zgrywa z resztą"/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsument "ten z kasą" zawsze woli NAJLEPSZE. Ja nieraz dochodzę do wniosku, że ludzie z forum nie idą na łatwiznę i nie pakują w instalacje topowych modeli, by nikt nie powiedział "aaaa to pikolak, swoje kosztuje ale gra nieziemsko" tylko "nieźle, żeś ogarnął ten XX tweeter, ładnie się zgrywa z resztą"/

 

 

Pewnie jak ze wszystkim jakieś ziarno prawdy w tym jest... 

 

O patrz np...

 

 

 

Nigdzie nie napisałem że Wave vs Piccolo to ten 1 jest w jakimkolwiek muzycznym aspekcie lepszy... ale czasem konsumentowi wystarczy coś tansze, a porządnie ogarnięte

 

500 za głośniki, plus 500 za klejenie 10 zwrotek i elementy do nich....

 

No i masz Tony respect na dzielni, ,że "porządnie ogarnięte"... :D

 

ps. Jeden jest "burżuj" bo szarpnął się na piccollo za tysiaka, drugi wydał to samo (więc gdzie różnica?  :mur1: ) na budżetówkę i "ogarnianie", ale ma budżet więc i respect. hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...