Skocz do zawartości

Fajny Tweeter 1500-1700 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

 

Prosiłbym o pomoc, w doborze sprzętu.

Aktualnie gra u mnie system 2 way: Morel Góra MT23 i dół Elate 6-2. Wszystko jest napedzane aktywnie wzmacniaczem Match 82pp dsp.

 

Drzwi wygłuszone, wszystko dobrze zestrojone, korekcja, póznienia czasowe itd, ale jak to widomo w miare jedzenia chce się jeszcze…

 

Chcodzi mi po głowie wymiana tweetera, przynajmniej o klasę lepszy od Mt 23.

Mój budżet -1500PLN- max 1700

 

Muzyka wszelaka od płyt po zwyczajne radjo, zadnych preferencji.

 

To co mi się NIE podoba to: ostre i męczące, analityczne granie!

 

To co cenie w dziwuęku to stereofonia, ogóla kultura przekazu, przestrzeń, „powietrze", detale,  smaczki, ale bez natarczliwosci i żucania na twarz.

 

 

Warunek, produkt nowy, dostepny w sklepie, bądź dystrybucji i o srednicy montażowej nie przekraczajacej 50 mm!

 

Co do marki, nie mam zadnych preferencji, może byc Brax, Scan Speak, itp. bądź cokolwiek innego, ale brak mi w tej materii doswiadczenia ze sprzetem.

 

Po prostu chcę dzwięk przenieść o klasę wyzej od MT 23 w budzecie 1500-1700 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może będę monotematyczny, ale jeśli nie przepadasz za

 

To co mi się NIE podoba to: ostre i męczące, analityczne granie!

 

A cenisz

To co cenie w dziwuęku to stereofonia, ogóla kultura przekazu, przestrzeń, „powietrze", detale,  smaczki, ale bez natarczliwosci i żucania na twarz.

 

I ma być nowy dostępny od ręki, to polecam nową wersję Morela Supremo Piccollo.

Sam używałem i starszej wersji i mam obecnie nową, jestem zadowolony.

Z małą uwagą to już głośnik wysokich lotów, wrażliwy na aplikację i jakość reszty toru audio (źródło, wzmacniacz), oraz samą jakość płyt.

 

Może zagrać pięknie, ale i pokaże każdego babola po drodze jeśli jest taki. Nie mówiąc o kiepskiej płycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strojenie to nie problem, tu są możliwości i czas, oraz "dobre ucho".

 

Głównie chodzi o sprzęt w tym budżecie. Piccollo - trochę za drogo. 1700 PLN to max, chodzi o nowy sprzęt, bo muszę mieć na niego FA VAT. Wiec używanego nie biorę pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ich znasz oprócz gaziowego, które grają jak potrafią?

 

Bo nie jeden już umorzył tyłek na masterach, tak wf i tw (stąd tak często zmieniają właściciela), a absolutnie nie wynika to z problemów sprzętu a braku cierpliwości i umiejętności właściciela.

Piccollak więcej wybacza jeśli chce się liznąć głośników wyższej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dane mi było posłuchać, ale czy nie miały coś wspólnego z Maniolo?

 

Ja zresztą zaznaczyłem Radek, że problem masterow nie leży w masterach, słyszałeś 2-3 dobrze grające, a ile w ciągu kilku lat było aut, które miały mastery i po jakimś czasie trafiały na giełdę?

To nie głośniki dla gościa, który wsadzi je bo chce liznąć "hiendu " i mu zagrają. Trzeba mieć czas i łeb lub oddać fachowcówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak gazownik ma dego master?

sluchalem gazownika tuz po przesiadce z mt-23 i roznica byla olbrzymia!

 

Kiedy ja ostatnio słuchałem (dość dawno) był Master, o co jest pytaj Tomka.

I nie porównuj Paweł MT23 do Mastera bo to jak porównanie Punto do S8 i stwierdzenie, że Punto wolno jeździ. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile znacie systemów o których mozna powoedziec, ze sa skończone i graja 100% tego co potrafią? :wink:

 

Mimo, ze mastery do ciekawe glosniki nie polecam ich kupować w ciemno

Kupując je trzeba miec swoj kierunek brzmienia mocno sprecyzowany

Łukasz co byś polecił jeszcze oprócz wymienionych tu masterów i pikolaków?

Bo ja też się zastanawiam nad zmianą u siebie nox-ów 28, chociaż podobają mi się, ale już po prostu zbyt długo z nimi jeżdżę.  :P

 

Co byś powiedział na temat scanów d3004/602010?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne tweetery

Mozna je było posluchac w zeszłym roku u Pawelszu w aucie

Bo w tym roku popsuł kable ;)

Przywiózł niezły garnek z ich grania :)

 

Dodam, ze proste w aplikacji

 

A ja teraz choruje na accutony :)

Ale wszystko w swoim czasie

Tylko, ze to wiecej niz ww budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem oba, ale nie w jednym systemie, mogę jednak zaryzykować stwierdzenie, że Dego Master lepiej wybrzmiewa na samej górze, lepiej wykańcza blachy, uderzenie w struny itp.

Generalnie to wg mnie brzmienie mają trochę podobne, nox wydaje mi się bardziej "ugładzony" - dla jednych wada dla innych zaleta.

Ponadto jeśli mówią, że aplikacja masterów jest trudna, to wg mnie noxa 28 jest bardzo łatwa - przynajmniej z mp 5.16 zgrać je bardzo łatwo.

Tniesz je I rzędem przy 5-6kHz i zgarniasz garnki  :P

Jeśli o chodzi o stereofonie, przestrzeń, scenę, powietrze, itp, itd, to właśnie to oferują  :D

Pozostaje jak zawsze kwestia brzmienia, czyli odsłuch....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...