Skocz do zawartości

Fajny Tweeter 1500-1700 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Ale lepiej naginać fakty, ze "gorszy" trzeba zgrac i to kosztuje a lepszy gra bez zgrania

 

Łukaszu, a czy przypadkiem nie jest tak

 

 

 


czyli że można mieć tweeter za 2 stówki, który zagra jak tweeter za 1500,-



Przez krótką chwilę zadziałała na mnie magia forum, no ale oblałem się zimną wodą i przyszło opamiętanie. :)
i ta cała magia forum to jest że x kupił głośnik za pińcet dał do postrojenia gościowi Y i teraz dał drugie powiedzmy pińcet i rodzi się niekończąca opowieść że gra to jak tw za tysiąc pińcet

 

Nie raz już były porównywane świetne produkty z tymi mniej świetnymi i zawsze są te same wnioski "że jak się ogarnie to będzie git" i potem okazuje się że ktoś buli i buli za kondensatorki, kabelki i na koniec przychodzi moment że siada ktoś inny "ale kupa" i znowu dwóch kolegów się nie lubi :wink2:

 

Każdy kto zaczyna "kręcić" i tak te 10 tysi wsadzi w sprzęt, czy to w nietrafione zakupy, czy sprzęty na chwilę, bądź wymianki podmianki, albo okazje. To nie lepiej od razu pomyśleć i inwestować w takie pozycje żeby ich już nie ruszać, a nie kupić tw lub woofer za pińcet i porównywać go z konstrukcjami wysokich lotów

 

Tak ostatnio zaobserwowałem że "wpada młody" i pyta lepsze blaupunkty X, czy Y na to dostaje odpowiedź że większość użytkowników nawet się nad nimi nie pochyli, ale tak naprawdę chylenie się nad tw za 100zł jest widoczne i nawet twierdzenie że postrojony zagra lepiej niż wpięty na aktywce top model :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli a ty nic nie zrozumiałes

Chodziło o to, ze czy wsadzisz jeden czy drugi to i tak go trzeba ogarnąć

A ogarnięcie tego droższego tez jest droższe

To taka maniera... czym droższy sprzet tymbardziej stać cie na montaz itd

 

Nie kazdy musi miec odrazu sprzet z górnej i drogiej polki

Niektórym wystarczy jednak ten blaupunkt i bede zadowoleni i racjonalnie zakończą kombinowanie

 

Ja np bardzo lubię tego wave i co jakis czas bardzo chetnie wracam do niego

A np na piccolo nie wydalbym kasy bo jest oklepany i maja go wszyscy

Mimo, ze uwazam go za bardzo dobry glosnik

 

Buli ty to najlepiej odrazu polecił byś Xesa tylko czy ktos tego potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie kazdy musi miec odrazu sprzet z górnej i drogiej polki

To po co wywody i podpinanie pod wyższy model ???  Bo ktoś postroił ??? To teraz warto zwrócić uwagę na strojenie, czy sam głośnik ??? Jak widać nie ma złotego środka bo ani jedno, ani drugie nie może istnieć bez pierwszego

 

Jak widzisz ja zatrzymałem się na piccolo i nawet nie mam ochoty się z nim rozstać mimo że najprawdopodobniej wyciągnę go z samochodu

 

Co do łatki xesa  to napiszę to żeby zakończyć dyskusję. 6 lat przeglądałem zdjęcia i obrazki, śliniłem się do rysunków, 3 lata kompletował i pewnie z rok będę składał, a zaczęło się to od kilku godzin spędzony w aucie z tym sprzętem w 1996 roku.

Życie jest po to żeby brnąć do wyznaczonych celów i każdy sam obiera swoją drogę.

 

Nikomu nic nigdy nie polecałem i zamiaru takiego nie mam.

 

 

... i teraz napiszę coś co pewnie znowu wywoła "wilka z lasu", ale poświęciłem kupę czasu i kasy na postrojenie srebrnego, a odpalając granie w czerwonym i poświęceniu mu 10 minut, srebrnym jeżdżę  już bez włączonego radia i słucham silnika bo jest przepaść między nimi. Żeby uciąć dywagacje na ten temat to zapraszam Cię do siebie i jeśli okaże się inaczej zwrócę pieniądze za podróż, a jeżeli czerwony wygra wytłumaczysz mnie przed żoną gdzie byłem tyle czasu :rotfl: . Co ciekawe i tu i tu są hajendy i co ciekawe nie robię nic na siłę, ale po prostu ucho samo się denerwuje i woli być w czerwonym. Jak nie słyszało czerwonego to w srebrnym było mega i zmierzam do tego że porównując top z takim za 100zł ucho samo zdecyduje, czy  woli kuchenne granie, czy takie co wnosi coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wywody i podpinanie pod wyższy model ???  Bo ktoś postroił ??? To teraz warto zwrócić uwagę na strojenie, czy sam głośnik ??? Jak widać nie ma złotego środka bo ani jedno, ani drugie nie może istnieć bez pierwszego

 

Prosze pokaz gdzie podpiąłem go pod piccolo czy cos tego pokroju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja np bardzo lubię tego wave i co jakis czas bardzo chetnie wracam do niego
A np na piccolo nie wydalbym kasy bo jest oklepany i maja go wszyscy

 

To wyznacznikiem jest miłe/dobre granie, czy że posiada go "szlachta" i nie umie postroić i ogram ich postrojonym najzwyczajniejszym głośnikiem ???

 

Można oczywiście zrobić dobre granie na niższej klasy przetwornikach, ale potrzeba do tego masę pracy, wiedzy i umiejętności, ale ciągle będzie to poukładane, techniczne granie, wręcz sterylne  bez tej radości którą muzyka niesie ze sobą. Bo muzyka to nie tylko słuchanie gitary po prawej, a perkusji z tyłu (bynajmniej dla mnie), tylko to jak  "odezwie" się ta gitara to gęsia skórka wyskakuje

 

... ale ja tam głuchy jestem i nie bierz tego do siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyznacznikiem jest miłe/dobre granie, czy że posiada go "szlachta" i nie umie postroić i ogram ich postrojonym najzwyczajniejszym głośnikiem ???

 

To jest jak napisałem MOJ wyznacznik

Niech kazdy znajdzie sobie swoj

 

Ja wole pokazac, ze mozna zrobic cos z niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko Wejvowi do tecznicznego i sterylnego grania :) Ten którego ja miałem nie grał tak, wręcz odwrotnie. to co jednak mnie w nim rozbroiło to  szerokość sceny i detale pomimo braku ostrości :) W porównaniu do mt-23 czy radicala na tym samym sprzęcie i w tym samym aucie to wejv pod względem wypadł najlepiej. Głupi, zamiast zmienić wówczas woofer to ja wywaliłem wejva myslac , ze to jego średnica jest taka zbyt natarczywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak poradzili już pytajacemu? :D

 

Bo ja na jego miejscu już przy pierwszej stronie bym odpuścił.

 

A polecenie WAVE w miejsce Mt to jak właścicielowi Punto, glodnemu większej wygody i mocy polecić Corsę, "ogarniętą" więc po tjuningu.

 

Ja wolałbym się przesiąść chociaż na Passata a jak kogoś stać Skę, nie widzę w tym nic zdroźnego, każdy ma jakieś marzenia, i skoro chce je spełnić to jego zabawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A polecenie WAVE w miejsce Mt to jak właścicielowi Punto, glodnemu większej wygody i mocy polecić Corsę, "ogarniętą" więc po tjuningu.

Ja wolałbym się przesiąść chociaż na Passata a jak kogoś stać Skę
miałem to napisać, ale ująłem to w sposób taki

 


ale ciągle będzie to poukładane, techniczne granie, wręcz sterylne bez tej radości którą muzyka niesie ze sobą
że nawet postrojone (czyli corsa w świetnym stanie technicznym ) ciągle zostanie corsą :hyhy:

 

 

 


szerokość sceny
Łukaszu tylko nie traf na takiego co ze znaków na poboczu będzie grał :rotfl:  (żart oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od samego gangu v8 corsa by się zagotowała :wink2:

 

Wiesz ile czasu i monety kosztować będzie zrobienie corsy żeby po wkręceniu na obroty rurą tłoki nie wypadały ??? Dlatego czasem warto od razu kupić raz i się delektować, a nie grzebać i tracić czas na różnego rodzaju testy i inne takie

 

Tak już z czystej obserwacji to stare piccolo na giełdzie widziałem raz które kupiłem i chyba balcer ostatnio wystawił przez okres dwóch lat - czy to nie jest ciekawe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na to całe granie spojrzeć z perspektywy liczb:

 

1) średni tweetery 500 zł + 500 zł zwrotki + 100 roboczogodzin na ogarnięcie żeby grało;

2) dobry tweeter 1000 zł + 1000 zł zwrotki + 20 roboczogodzin na ogarnięcie żeby grało na tym teoretycznie samym poziomie.

 

Niby druga opcja wypada drożej - pytanie tylko ile kosztuje nasz czas, bo nasza godzina pracy nad systemem może wyjść taniej niż godzina pracy na kasie w biedrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średni tweetery 500 zł + 500 zł zwrotki + 100 roboczogodzin na ogarnięcie żeby grało;

2) dobry tweeter 1000 zł + 1000 zł zwrotki + 20 roboczogodzin na ogarnięcie żeby grało na tym teoretycznie samym poziomie.

 

A na jakiej podstawie wymyśliłeś te roboczogodziny? WOW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) dobry tweeter 1000 zł + 1000 zł zwrotki + 20 roboczogodzin na ogarnięcie żeby grało na tym teoretycznie samym poziomie.

 

A po co Tobie zwrotki pod np piccolo?

Tw kupiłem używany ledwo co z nowej serii za 1300 w pudełku itd itd.

Podłączyłem ustawiłem 5,6/6 skorygowalem czas, całe moje wielkie strojenie supremo to dobra godzina, gdzie zmieniałem fazę, bawiłem się czasami i cieciami.

Gra aktywnie i wcale mnie nie ciągnie do metrów drutów i cewek.

U mnie gra, a inni siedzą i tjuninguja z gówna robiąc arcywysokie tony, jak kto woli, ja wolę słuchać muzykę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej podstawie wymyśliłeś te roboczogodziny? WOW[/

 

Dałem tylko przykładowe liczby by pokazać, ze trochę trudniej jest wyciągnąć 90% ze średniego tweetery niż 50% z dobrego, przy czym efekt będzie taki sam - zakładając to oczywiście.

 

Fakt faktem czasu trzeba nieproporcjonalnie więcej, a o tym fakcie nikt tutaj nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie przykładowe liczby mozesz sobie z bajkami dla dzieci na polke postawić

Nie maja one nic wspólnego z rzeczywistością

 

Ja z tym tweeter po krótkim strojeniu zrobiłem 3 miejsce na pikniku 2 lata temu zostawiając duzo droższe systemu w tyle

 

Cena glosnika ni jak sie nia ma do czasu jaki trzeba poświecić na zabawę nad nim

 

Przestańcie wypisywać głupoty bo pokazujecie jak mało wiecie i staje to sie poprostu smieszne

A czytanie o morelu powoli zaczyna wzmagać wymioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A po co Tobie zwrotki pod np piccolo?
Tw kupiłem używany ledwo co z nowej serii za 1300 w pudełku itd itd.
Podłączyłem ustawiłem 5,6/6 skorygowalem czas, całe moje wielkie strojenie supremo to dobra godzina, gdzie zmieniałem fazę, bawiłem się czasami i cieciami.
Gra aktywnie i wcale mnie nie ciągnie do metrów drutów i cewek.
U mnie gra, a inni siedzą i tjuninguja z gówna robiąc arcywysokie tony, jak kto woli, ja wolę słuchać muzykę. ;-)

 

LAJKUJĘ TO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja z tym tweeter po krótkim strojeniu zrobiłem 3 miejsce na pikniku 2 lata temu zostawiając duzo droższe systemu w tyle
Łukasz ale jeżeli kogoś stac to on dobrym strojeniem i dobrym przetwornikiem zostawi Ciebie daleko w tyle. 

 

Jak kiedyś byliśmy na AYA Maniek ugrał 2 miejsce za Truckiem a gorsze noty były za TW wyraźnie. A nie powiesz że auto było kiepsko zestrojone jak i zielona tak i focus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym tweeter po krótkim strojeniu zrobiłem 3 miejsce na pikniku 2 lata temu

W tym roku o ile wiem miałeś znacznie wyższej klasy przetwornik i zestrojony na cacy...przypomnij zajęte miejsce :)

Ps. nie czepiam się, z humorem podchodzę :D

Widocznie im tańsze przetworniki i mniej ogarnięte zajmują lepsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wyniki i samochody z tamtego pikniku :wink:

 

Ale kombinujecie... przeciez to takie proste

Wystarczy dobry glosnik i I rzad :D

W tym roku o ile wiem miałeś znacznie wyższej klasy przetwornik i zestrojony na cacy...przypomnij zajęte miejsce :)

Ps. nie czepiam się, z humorem podchodzę :D

 

Widocznie tamten był lepszy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie... przecież to takie proste

Wystarczy dobry głośnik i I rzad :D

To już trzeba zostawić tym co pomiarami się zajmują i pojęcie mają. :lol:

Powtórzę się:

"nie ma kiepskiego sprzętu, są tylko ..."

...a tymczasem idę optyka podmienić, może lepiej system zagra :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...