Skocz do zawartości

Fajny Tweeter 1500-1700 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o scany to ma Michał na giełdzie te głębokie w cenie przystępnej. Jest tez na rynku dostepnych pare wariacji scanów i mozna czasem coś dorwać. Osobiscie uważam ze musisz wiedziec czego chcesz, posłuchać jak grają glośniki, co oczywiscie nie da Ci calościowego oglądu jak posluchasz u kogoś w aucie, bo i inne auto i inne pozostałe elementy układanki, ale zawsze coś. Pozostaje przeciez kwestia zgrania i wpasowania sie tweetera w to co proponuje reszta Twojego systemu. Za dużo tego nie przerabiałem ale pamiętam ze ciężko kiedyś było mi zgrać wejvcora z wf phase cfs. Krecilismy kombinowalismy a srednica ciagle nie ta. Moze potrzebne byly pomiary i zrobienie tego pasywnie... nie wiem. Oststecznie z helixem rs zgral sie lepiej. Potem zmieniłem wejvcora na mało znamy tweeter od radical audio rf 28 chyba. Nastawiony sceptycznie do niego najpierw wrzucilem mt23 , gdyz obydwa dostalem na testy. I co? Ano to ze morel to nie moje granie. Wrzucilem radicala i wymieklem... oddech przestrzeń detale, gra z werwą i powietrzem. Radical to kolejna wariacja scan speak i bardzo przypadlo mi do gustu. Gliśniki malo popularne a naprawde za taka kase w jakiej mozna je wyrwac super. Ciezko dostępne, choc Slawa mial chyba je ostatnio. Moze nie warto wywalac kupy kasy na hiend znanej marki a pochylic sie nad czymś innym i wydac polowe kasy a druga polowe przeznaczyć na zestrojenie tego. Efekt może przerosnac oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do RA 28 mogę się wypowiedzieć bo jakiś czas woziłem je u siebie (właśnie te które slawa wystawiał). Od czasu gdy oddałem je z testów przewinąłem kilka innych tw, ale za tymi radicalami jakoś tęsknię i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że żałuję tego że ich nie kupiłem.. Bardzo łatwy do ukierunkowania, uzupełnia średnicę (chociaż z tym to i tak było ciężko w połączeniu z Focalem K2)

Gra to przyjemnie, delikatnie, nie kuje w uszy. W takich małych pieniądzach (cena używek) jest to dobra opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcodzi mi po głowie wymiana tweetera, przynajmniej o klasę lepszy od Mt 23.

 

Mój budżet -1500PLN- max 1700

 

 

Dodam chyba jeszcze proa neo 29, nie morelowe lecz też warte uwagi a i nówki w Twoim max budżecie :)

 

Nie wiem czy trafiłeś w poszukiwaniu odpowiedzi na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach oświecenia są RA 28 i RA 28 Reference i to zupełnie inne tweetery. Te co miał kolega Slawa to zwykłe RA 28.  

Jako iż moje znalazły nowego nabywcę. Dam moją kolejność wariacyjną :

1.Proa neo 29

2.SS

2.Radical RA28 RF

3.Tec Neo 29 

Każdy z nich bardzo ciekawy i z miłą chęcią polecę. Tym bardziej iż nie są skomplikowane w aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach oświecenia są RA 28 i RA 28 Reference i to zupełnie inne tweetery. Te co miał kolega Slawa to zwykłe RA 28.  

 

Dokładnie tak. Mimo to biorąc pod uwagę cenę nowych RA28 są one moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem. Szkoda ,że dość trudno dostępne są takie tw na naszym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o scany to ma Michał na giełdzie te głębokie w cenie przystępnej. Jest tez na rynku dostepnych pare wariacji scanów i mozna czasem coś dorwać. Osobiscie uważam ze musisz wiedziec czego chcesz, posłuchać jak grają glośniki, co oczywiscie nie da Ci calościowego oglądu jak posluchasz u kogoś w aucie, bo i inne auto i inne pozostałe elementy układanki, ale zawsze coś. Pozostaje przeciez kwestia zgrania i wpasowania sie tweetera w to co proponuje reszta Twojego systemu. Za dużo tego nie przerabiałem ale pamiętam ze ciężko kiedyś było mi zgrać wejvcora z wf phase cfs. Krecilismy kombinowalismy a srednica ciagle nie ta. Moze potrzebne byly pomiary i zrobienie tego pasywnie... nie wiem. Oststecznie z helixem rs zgral sie lepiej. Potem zmieniłem wejvcora na mało znamy tweeter od radical audio rf 28 chyba. Nastawiony sceptycznie do niego najpierw wrzucilem mt23 , gdyz obydwa dostalem na testy. I co? Ano to ze morel to nie moje granie. Wrzucilem radicala i wymieklem... oddech przestrzeń detale, gra z werwą i powietrzem. Radical to kolejna wariacja scan speak i bardzo przypadlo mi do gustu. Gliśniki malo popularne a naprawde za taka kase w jakiej mozna je wyrwac super. Ciezko dostępne, choc Slawa mial chyba je ostatnio. Moze nie warto wywalac kupy kasy na hiend znanej marki a pochylic sie nad czymś innym i wydac polowe kasy a druga polowe przeznaczyć na zestrojenie tego. Efekt może przerosnac oczekiwania.

Potwierdzam opinie kolegi 2 dni temu zamontowałem u siebie Radicale to jak graja faktycznie może zaskoczyć, zmiane z SCA1 na ra28 uważam na WIELKI + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie TW o których tu mowa są fajne i z powodzeniem zastąpić mogą MT23.

Wavecora miałem, to mega dobry TW, w swoim budżecie nie wiem czy nie jeden z najlepszych, za małą kasę mamy klasowo TW które robi ogromną robotę już przy podziale aktywnym, podejrzewam że pasywnie mógłby jeszcze coś z niego ugrać. Dla mnie to nautralny TW, z bardzo dobrą szeroką scena. Swobodnie można rozróżnić instrumenty, nie jest to wszystko zlane w jedną całość. Bardzo podatny na zmianę wzmacniacza, potrafi być "ostry" ale i łagodny, aż mulący.

 

Dego master, to TW który jest dla mnie najlepszym TW jeżeli chodzi o neutralność, różnorodność, granie środkiem i górą jednocześnie (bo mówię o dwóch drogach). Nie jest on łatwy do opanowania, ale jeżeli się go już ogarnie to powtórzę się po raz Nty: "jeżeli przed Tobą nie stoi i nie spiewa wokalista to to nie jest Dego Master". Dla jednych stety innych niestety, ale nie jest to TW w których mamy bajeczkę w grze, dla mnie jest on surowy, odgrywający materiał. Słuchałem kilku aut w których był on dobrze ogarnięty, z tego wszystkiego istnieją może z dwa jeszcze... 

 

Piccolo które posiadam jest dobre, daje dużo fanu, wydaje mi się że wersja nowa jest lepsze od tej starej, ma więcej góry jakby. TW dla kogoś kto lubi bajkę w muzyczce, a nie tylko odgrywanie materiału. 

 

Z wszystkich ja wybrałem piccolo, bo lubie tą bajkę, nie lubie nudny, jednak jakby mi się poprzestawiało w głowię wybrałbym mastera.

 

Mowa była że szpilka się nie nadaje, to jest nieprawda i sam się miło zaskoczyłem. Pierwsze autka jakich słuchałem na szpilce to były auta Burego, krew z uszu, nie moje granie, ale np auto z Szczecina kolegi Backonik mówi inaczej, że szpilka nie musi być natarczywa i gra też fajnie, neutralnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sa rózne wersje wejva. Ja mialem WA 01 bez ferro. Tweeter faktycznie super jak za tą albo i większą kasę : ) scena mega szeroka fajny nienatarczywy zaczął fajnie grac tak naprawde dopiero 3 rzędem. Cięty nizszym rzedem tez grał ale dla mnue to nie to. Jakbym teraz mial kupowac wejva bralbym wersje WA10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dan, a którym dokładnie modelu rozmawiamy?

O serii TW030WAxx? Z ferrofluidem, bez ferrofluidu?

Na razie padła tylko nazwa firmy, bez konkretnego modelu.

 

Oba są fajne

Porównywaliśmy oba jednocześnie i cieżko wybrać ktory lepszy

Ja podzieliłem je tak, ze z ferroglutem do pasywki a bez do aktywki

Bo ma duży pik impedancji z ktorym w pasywce obowiązkowo trzeba walczyć a części cieżko bedzie to ogarnąć

 

Mowa oczywiście o tych z małym frontem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz wiemy o czym piszemy.  :)

Ten z ferro miałem. Powiem tak, jak za te pieniądze jest OK, ale porównywanie ich bezpośrednio do Dego Master, Scanów i ich pochodnych czy Nox-ów 28 to wg mnie lekkie nieporozumienie. Nie ta liga.

Owszem scenę kreują ładnie, jest przestrzennie, są detale, miło się ich słucha, ale czegoś im brakuje.

Kiedyś je zamontowałem w miejsce noxów, nawet zwrotkę porzeźbiłem - kumpel wsiadł i mówi "ooo, takie tam kuchenne granie sobie zrobiłeś"  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem ??? Skoro zestawiane są tw w cenie do tysiąca z tymi po wyżej tysiąca to taki za 100 kilka też przecież nie jest zły. Szczęście że producenci tych wybitniejszych konstrukcji nie wzięli sobie do serca takiej konkurencji i nie zaprzestali produkcji swoich liderów.

 

Szczęście że ja już zakończyłem drogę w szukaniu tw i obecny "pokazuje" nawet okrągłe talerze, a powietrza ma tyle że można opony pompować.

 

Każdy przetwornik jest stworzony żeby przekazać co mu się zleci, ale czy słuchający zawsze wie co mu zlecił ??? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...