Skocz do zawartości

Skrzynia z Allegro blokuje rockford fosgate rfd2215


Endriu250588
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Potrzebuje porady i pomocy. Ostatnio zakupiłem głośnik rockford fosgate rfd2215 punch hx2, ale nie miałem skrzyni pod niego i zastanawiałem czy kupić czy zrobić samemu. Ostatecznie natrafiłem na ten produkt http://allegro.pl/obudowa-extreme-bass-15cali-38cm-70l-szczelina-w-w-i5552166805.html. Problem pojawił sie gdy głośnik przykręciłem do niej. Bass jest mocny szybki ale gdy zapuszczę coś głośniej to nie jestem w stanie wydobyć mocnego ciśnienia w aucie. Wygląda to tak jak by głośnik nie dawał rady bardziej się wychylić. Radio to Alpine 9880r wzmacniacz Auna 10000 wat. Powiem też że miałem głośnik  Pioneer TS - W307D4 400 W 

i on potrafił pomasować fotelami. Proszę o porady lub pomoc, czy może zmienić skrzynie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupujesz Sub, którego nie masz do czego podłączyć  ? Ten wzmacniacz, to do instalacji Dalco jako HU, przód koksy Dibeisi, jajka Voice Kraft, tuba też do kompletu Voice Kraft... Przecież Full tematów na necie o produktach tej marki, co warte, co maja w środku radiatora, a ludzie nadal dają się w....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, z tymi ludźmi kupują jak leci i na żywca... Pal licho, że im nie gra, ale potem taki sprzęt trafia na olxy itp "pograny 2 tygodnie ".

A to już kupa złomu od takiego amatora. :-/

Dalej nie mogę się nadziwić, jak można mieć pomysł 15 ki Rfa, pędzić ją z jakiejś auny. Ehh i jeszcze zdziwienie jak u Jasia z Klanu "ale co się stao... Bo nie gra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej masakry nie ma. Ja wiem że ta auna to dno ale nie mam nic na stanie innego. Napisałem tu bo chciałem poradzić się co i jak. Nie będę tu z nikim się kłócił. To czym napędzić tego Rfa?? zależy mi najbardziej na wymiarach wzmacniacza a bagażnik mały   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum jedno, dobrałeś zbyt wymagający mocowo subwoofer do tego wzmacniacza, kiedy doprowadzisz tą aurę kręcąc gain "aby rockford depnął basem" zbliźysz się niebezpiecznie lub przekroczysz punkt we wzmacniacze kiedy dramatycznie rosną zniekształcenia, są one dużo bardziej niebezpieczne dla głośnika niż choćby 2000 Watt podane z głową.

Głośnik i tak nie zagra a popsujesz go.

Poczytaj trochę forum o tym subie jest dużo informacji.

Jeśli chcesz do zatrzymać, szukaj wzmacniacza, który realnie ma moc w zakresie 500-1000 Watt bardziej, ze wskazaniem w tą wyższą wartość.

Nie chce mi się tłumaczyć podstaw, szczerze mówiąc mam to w d.. Po raz 300tny robić.

Ps. Bagażnik masz za mały na dobry wzmacniacz ale miejsce na głośnik 15 calowy się znalazło. Niezłe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz 15" głośnik i płaczesz że nie masz bagażnika? Kup dobrą 12 albo 10" zamiast tej 15", daj zrobić komuś odpowiednią obudowę, zrób dobrą instalację bo ta pewnie jest jak ta auna. No i kup sobie jakieś cyfrowe mono które będzie w miarę mocne i nie za wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...