Skocz do zawartości

Gry, konsole, sprzet oldscholoowy,emulatory.


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Mysle ze wszycy wiedza jak galopowac bedzie rozwój konsol... ale mysle ze to i tak nic nie zmieni i Pc musza utrzymywać dystans rowniez beda sie rozwijac w takim tepie. Teraz faktycznie wielu i dziurawe skarpety bedzie w tych schodzonych butach ukrywac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolega Gold_Phenix25 sam się zaorał, bo nie miał do czynienia z nowymi konsolami, ale zastanawiam się, czy Łukasz ty nie robisz czegoś podobnego, tylko z drugiej strony frontu.

Niekiedy mam wrażenie, że większość osób zapomniała, jak wygląda gra w nową grę przy natywnej rozdzielczości wyświetlacza, przy ustawieniach chociaż średnich i stabilnych 60-80 klatkach.

 

Aeron, Fight Night bije wszystko. Poza tym Tekken jest także na xboxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Tomek Ty caly czas czepiasz sie czegos czego nie neguje. Wiem ze na Pc grafika wciaga nosem konsole... ale jakim kosztem chlopie? O to chodzi. Ja przygodę z graniem na pc skoczylem w czasach kiedy wychodziła ps2. Wtedy tez pc byl lepszy ale pamietam jak kumple odpalali kosole grali i gasili oddajac sie innym "lenistwom". Ja musialem meczyc sie z kupa kabli, ,brzeczaca obudowa, głośnym wiatrakiem, instalowaniem, zawiasami systemu na ciaglym gmeraniu w ustawieniach grafiki dla kazdej z gier osobno konczac. Bo.... ge-force co 2miesiace wyluszczal nowa karte grafiki. Za karta szedl ram, procesor i plyta , a te pedaly od gier co pol roku, jak nie częściej wypuszczali nowe gry. Gry, ktore nawet na srednich detalach chodzily kijowo. Wiec z calym szacunkiem Tomek nie pierd... bo to sie nigdy nie zmieni, taki jest system graczy PC... Kumple placili 30zl wiecej za gre i w nia grali a ja kombinowalem skad wziac pieniadze na upgrade blaszaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Ps4 już od roku, gram również przez neta i zero zacinania się, zresztą to też zależy od posiadanego internetu i ile ludzi w tym czasie gra. Grafika jest więcej niz zadowalająca, gta 5 na Pc na siedmiu płytach no bez przesady. To gta 6 będzie na 10? I instalacja będzie trwała cały dzień? Do tego kompa trzeba będzie mieć za jakieś 4tysie bo na obecnych napewno nie pójdzie. A co do tego wspomagania celewania to przecież można to wyłączyć :-) kupuje się konsole i jest spokój na kilka lat i nie trzeba się martwić czy gra mi pójdzie czy nie. A do tego tak jak wyżej też czekam na Tekkena 7 :-)

 

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


E tam gadacie,
do wódżitsu i stary poczciwy PS2 styknie a nawet PS1.
 
Jak ekipa dobra to naprawdę te kwadraty cieszą mordke.

Otóż to, bo niczego nie udawały. Z tego powodu trzymam kciuki za te Nintendo, bo ma potencjał jako prawdziwa konsola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Nie jest moim zamiarem hejt PC lub konsol.

Tym bardziej udowadnianie wyższośći jednego nad drugim.Nie chcę nawracać niewiernych.

Moją pozycję cechuje jedynie wolny wybór i czysta kalkulacja wydajność /możliwośći/cena. 

 

Sam jestem graczem pecetowym ,ulubiony rodzaj to szeroko pojęte strzelanki FPS osadzone w realiach 2 wojny światowej  .Zaczynałem od Quake 3 i Return to castle of Wolfenstain.poprzez wszystko co było dostępne wtedy  w tym klimacie.

Szczególnie długo było grane w ekipach     COD 2   search and destroy lub  rifle only  - ostatnio z klanem   Pukacze .pl

Oczywiście  BF 4 też uwielbiam.

Rzecz jasna grałem w inne rodzaje gier ,rewelacyjna seria  GTA  ,ulubiona ścigałka to NFS MW (ten pierwszy).

 

Od 10 lat świadcze usługi komputerowe  , specjalizuje się w  komputerach do gier. Dlatego  muszę  czasem testować i grywać w różne produkcje i tytuły.Muszę wiedzieć co z  czym w ilu klatkach na sekundę da radę.Jak bardzo sie grzeje ,ile prądu bierze itd.

 

Nie zawsze grałem na kompie,właściwie to bardzo późno miałem swojego  własnego kompa.

Grało się na  PS one -  ach te  wgrywanie z demówek i piratów

poprzez PS 2   i  Sega Dreamcast  z najlepszą dla mnie na owe czasy strzelanką  The house of death 2  z prawdziwym (kablowym)   gun kontrolerem .

Aż do PS 3 fat  oraz slim z  świetną produkcją  KILLZONE   dla którego zakupiłem cały ekosystem SHARP SCHOOTER. 

Nie sposób wspomnieć o My Pet - niesamowita gra dla dzieciaków.

 

 

 

 

 


Nie rozumiem tylko faktu dlaczego większości graczy z PC tak drażni temat konsol? Bol dupy chyba,że zeby nie cielo , trzeba w starych butach przesmigac jeszcze miesiac bo wyszedl nowy fps a karte graficzna trzeba zmieniać?
[/quote

 

 

Mnie wkurza że od czasów ps2 i ps 3 to producenci robią w bambuko i traktują jak ....... swoich klijentów .

O ile wcześniej rozwój "bebechów" i możliwości graficznych konsoli był zauważalny ,to już od PS 4 to jakieś żarty są.

Mam drugi raz kupować produkt który tylko trochę podnosi poprzeczkę a tak serio to DOPIERO W TEJ DRUGIEJ WERSJI ROBI TO CO POWINIEN OD POCZĄTKU ROBIĆ ? (!)

 

 

Każdy złoży i uruchomi Peceta ale jak już dobierze komponenty proc do grafy a przede wszystkim do danej gry lub grupy gier to już inna sprawa.

Gry  w różny sposób  obciążają  podsystemy kompa . Jedna  produkcja będzie stawiać wyższe wymagania procesorowi a inna gra obciąża bardziej podsystem pamięci karty graficznej.

Dlatego obecnie aby relatywnie tanio złożyć fajny komputer zadaje  odbiorcy pytanie jaka gra jest preferowana. Oczywiście inne tytuly także będą  chodzić ,ale wiadomo wszystko na full detal nie utrzyma 60 fps.

Zawsze powtarzam że laptop nie służy do grania ale użytkowników którzy graja na laptopach i są zadowoleni nie brakuje.

Każdy ma wybór. Tylko musi czasem do niego dojrzeć.

 

Winni są tu producenci gier na PC ,moim zdaniem uważają że każdy ma w domu klaster  Tiahne 2 , Tytan lub PC   z najnowszymi dostępnymi na rynku podzespołami.

Sami developerzy wprowadzają rozłam wśród graczy na tych konsolowych i pecetowych.

 

 

mastah22

" Ja przygodę z graniem na pc skoczylem w czasach kiedy wychodziła ps2. Wtedy tez pc byl lepszy ale pamietam jak kumple odpalali kosole grali i gasili oddajac sie innym "lenistwom". Ja musialem meczyc sie z kupa kabli, ,brzeczaca obudowa, głośnym wiatrakiem, instalowaniem, zawiasami systemu na ciaglym gmeraniu w ustawieniach grafiki dla kazdej z gier osobno konczac. Bo.... ge-force co 2miesiace wyluszczal nowa karte grafiki."

 

 

W czasach PS 2 to i kompy nie były aż  takie rewelacyjne .Każdy kolejny proces technologiczny i  rozwój architektury robił spory krok wydajnościowy . Przełom   nastąpił od czasów Core2Duo.

Obecnie wydajność nawet budżetowych modeli grafik i procesorów do kompa  przy odpowiednim doborze  spokojnie wystarczy aby zagrać w gry na poziomie  grafiki z PS4 odpowiednio zmniejszając ustawienia wyświetlania w PC aby zniżyć sie do konsoli.

Druga sprawa to możliwość  i łatwość rozbudowy PC . Wydam 500 pln na procesor z danej rodziny który zdążył stanieć ,nadal cechując się bardzo dużą i  jeszcze długo wystarczającą wydajnością.

Mało tego mogę go nabyć jako używany ,zapłacić mniej i samemu wymienić .

Notabene obecnie używaną grafikę zakupiłem 2,5 roku temu i nadal nie ma po co zmieniać.

Możliwości takiej jak rozbudowa  konsole nie posiadaja . Musimy  wymieniać całą konsolę .

Jasne  to nie problem , konsole także możesz zakupić  taniej jako  używaną  .

 

Jeszcze  istotna jest dla mnie sprawa kompatybilności tych właśnie starych kultowych tytułów na najnowszych konsolach.

na PS3 fat mogłem odpalić gry z PS2  ,na SLIM już nie . A teraz co? muszę mieć dwie konsole? żeby pograć w to na czym się wychowywałem?

 

Kluczową  sprawą jest to że w mnogości wychodzących dzisiaj tytułów lub odgrzewanych kotletów rzadko jest coś porywającego .

I niestety jedynie tylko bujna oprawa graficzna jest tu tym czymś co nas do danej gry może przyciągnąć.

To nie te czasy gdy w Tekken-a robiło się osiedlowe  zawody i nie przeszkadzało jak gra wygląda ,człowiek zwracał uwagę tylko na swoje kombosy i czy dobrze leje gościa za drugim padem :-)

 

Irytuje mnie konieczność posiadania dwu urządzeń .Do netu kompa do grania konsoli.

Muszę kupić dwa urządzenia i w ogólnym rozrachunku dwa razy zapłacić?

 

 

Dla mnie konsola ma rację bytu wyłącznie z technologiami  jak  move lub kinect dającymi większą frajdę z zabawy w gronie przyjaciół.

Nieodzowny jest  w miarę spory ekran .

 

Paradoksalnie zaniechanie pisania gier do  Scharp schooter-a spowodowało że PS 3 z całym inwentarzem  się pozbyłem.Nie trzymam rzeczy których nie używam.

Możecie wierzyć lub nie ,piszę to jako  wieloletni użytkownik myszek .Taki karabin z plastiku podpięty pod konsole i ustawiony pod siebie zapewnia bezkonkurencyjną frajdę z grania w strzelanki .

Po spędzeniu kilku godzin z tym ustrojstwem żadna myszka od Razera nie ma szans jeżeli chodzi o precyzję celowania .

Ale Sony  niestety samo uśmierciło ten projekt.

 

Reasumując każdy musi świadomie wybrać dla siebie.

Mam nadzieję że mój przy długi wywód rzucił kilka blasków i cieni na obydwie technologie.

A nam graczom życzę  tylko bardziej wciągających i ambitnych produkcji które znowu przez kilka miesięcy  będą kradły  nam każdą wolną chwilę . 

Bo nawet najlepsza sieciówka  na Full Detalach bez zgranej ekipy na teamspeak-u    jest    jak sex bez partnerki  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozmawialem z kims na gg... i temat zszedl na pegazusy

okazalo sie ze sprzedawany jest wciaz dobrej jakosci klon starego poczciwego pegazusa!

i najwazniejsze - na jednym "kartridżu" mamy pelno dobrych gier bez powtorek! ;)

 

koszt ok 150-170zl. kupie sobie na swieta i pogram z bracmi jak za dawnych lat! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem tylko faktu dlaczego większości graczy z PC tak drażni temat konsol? Bol dupy chyba,że zeby nie cielo , trzeba w starych butach przesmigac jeszcze miesiac bo wyszedl nowy fps a karte graficzna trzeba zmieniać?

Laptop na biurko i kolana w fotelu a do gier mala, ladna i kompaktowa konsola. Taniej i wygodniej. Czy lepiej ? Moze nie lepiej ale bez sraczki co 3 miesiace ze ramu malo itp.

Zgadzam sie z kolegą w 100%, miedzy innymi dla tego kupilem konsole (co prawda ps3 ale malo gram wiec zdaje egzamin).

Kompa jakiego by nie kupil to zaraz trzeba w niego wkladac, konsola moim zdaniem jest "oszczedniejsza" inwestycją. To co wpakowali byśmy w kompa pchamy w car audio i wszyscy sa zadowoleni :D

 

Btw. Ja pogrywam w gta5 online i jedyne co mnie zasmucilo to fskt ze rockstar nie bedzie dodawal nowych dodatkow na ps3 co mnie nie dziwi bo jak komus szkoda na ps4 to i bedzie szkoda pakowac realna kase w nowe bronie i pierdoly..

 

Piszę z "tabloida" za ewentualne błędy przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sie "skonsolowalem" i zakupilem ps4. Pytanie do tych co coa tam pograli, która z samochodowek jest godna polecenia? Mam Project Carsa i o ile sam model jazdy jest okej, to oprocz grania online niewiele to to oferuje. A GT7 na horyzoncie nie widac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło się hehe dolałem oliwy do ognia.

 

No źle zostałem zrozumiany miałem pegazusa oraz amige 500 kupiona a grać grałem na ps 1, ps 2 , ps 3 , Xbox 360. I tak jak kolega @robsonbercik napisał za czasów starych konsoli pc były inne graficznie nie odbiegały za duzo. Ale nowe konsole pod względem grafiki do pc to moim zdaniem przepaść mam pc który ma 6 lat (co nie znaczy że jest słaby a ram mam więcej niż 80% kupowanych teraz pc ) ale grafikę w grach mam taką jak na konsolach co zaczyna mnie drażnić bo żeby mieć grafikę z konsoli wystarczy obniżyć delale zmniejszyć rozdzielczość i zmniejszyć szczegóły jeśli ktoś nie miał nigdy porównania lub poprostu nie widzi szystkich detali, cieni, czy promieni światła, budowy liści stary far cry to był szał dżungla na tamte czasy wymiatała ... to nie ma co kupować kompa bo konsola całkowicie go zadowoli i do tego jej obsługa oraz prosta konfiguracja gier jest cudowna mi to nie pasuje bo jeszcze nigdy nie uruchomiłem gry na proponowanych detalach nawet jak gra ustawiała wszystko na maxa to jeszcze grafikę można poprawić w ustawieniach sterownika lub pliku *.ini . I do tego wymiana procka czy grafiki to czysta przyjemność nie dużym kosztem mamy mocniejsz zestaw do tego conajmnien raz w roku zmieniam pastę na cpu a po co bo lubię hehe znam prawie wszystkie grafiki na rynku większość podstawkek cpu Intela bo ku niemu się skłaniam grafiki to inna sprawa do tego zawsze mam najnowsze aktualizację programów czy sterowników bo wtedy nawet stary pc może lepiej chodzić niż nowy u osoby która nie wie co to defragmentacja lub msconfig

 

Nie wiem jak jest z grami na konsolach ale na pc jest mnóstwo modyfikacji zmieniające grę tak mocno ze czasem mamy wrażenie że gramy w inną grę przykładem jest S.T.A.L.K.E.R C.P lub Skyrim posiada mnóstwo modów .

 

Nie uważam graczy pc za lepszych lub gorszych tylko każdy lubi co innego i co innego go zadowala mi osobiście konsola nie odpowiada tak jak granie na klawiaturze laptopa czy samym laptopie bo mam duże ręce i to jest dla mnie nie wygodne.

 

Mam dużo znajomych którzy mają konsole i tylko jeden przeszedł na pc z Xbox 360 za sprawą czerwonego pierścienia śmierci konsole raz mu wymienili za drugim razem powiedział stop dla konsoli .

Nikogo nie namawiam i nie będę namawiać na kupno pc zamiast konsoli bo każdy woli coś innego i poza tym pc nie schowamy do szuflady po skończonej grze.

 

I są gry w które wygodniej grać na konsoli typu tekken czy Mortal Kombat na pc i klawiaturze to nie jest grywalne można ale nie zrobimy combosów... I to nie jest przyjemne testowałem konsola w tym przypadku wymiata I poza tym coraz więcej jest portów gier z konsol co przemawia za kupnem konsoli ale ja i jak kupię pc później nowa grafika i jazda wszystko na ultra detalach jak się ma monitor 120Hz lub więcej to jest szał... obraz rzyleta lub mniej ale szału nie ma ale nie na matrycy tn nie napiszę dlaczego bo będzie jazda hehe [emoji12]

 

Jeśli kogoś uraziła moja poprzednia wypowiedz to przykro mi nie miałem takiego zamiaru [emoji481]

 

 

Ps . Przepraszam za takie wypracowanie.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...