Skocz do zawartości

Gry, konsole, sprzet oldscholoowy,emulatory.


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są zwolennicy konsol jak i PC.

Jak wiadomo w PC można żonglować częściami do bólu a w konsoli już nie. Mając mały budżet można dyskutować nad konsolą ale jak ktoś ma więcej kasy to częściej wybiera PC, ceny gier też trochę wnoszą jeżeli chodzi o wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tomo, i3 i 750 to dosc sredni sprzet:( nie ma porownania do p4 czy x1

Ależ właśnie jest. Aktualnie gram na sprzęcie, który w serii ma zbliżone osiągi (i5 2500k + GTX570Ti). Mam mocne porównanie, jak wygląda na różnych platformach BF4 i na konsolach nie osiągniesz takiej płynności na konsoli w FPSach przy FHD (na kompie gram nawet na 1920x1200) i detalach (najniższe na PC często lepiej wyglądają lepiej, jak na konsoli).

W Raibow Six jest pełna płynność na FHD+LOW, zero odczuwalnych spadków, zero stutteringu. W Fallout 4 ustawienia troszkę wyższe (renderowanie na większą odległość), do single player włączyłem sobie vsync i jeśli nie biegniesz przez jakieś trawy, krzaki, to nie widzę spadków poniżej 52-53FPS. W nowych konsolach nie ma opcji - albo w miarę stabilne 60 klatek, albo FHD i tak przy słabej jakości.

 

Od wielu lat mam w domu x360 (jedyny został do dzisiaj), długi czas PS3 i przez 2 miesiące miałem w domu PS4, bo testowałem, jak się sprawdzi w BF4. Powiem wprost: niektórym pewne rzeczy mogą się wydawać lepiej lub gorzej, a ja po prostu to wiem, ale także nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę.

 

P.S. Kolejny gwóźdź do trumny konsol - komunikacja głosowa i pisemna w multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo ale akurat BF4 to marny przykład, EA samo przyznało że skopali wersje konsolowe. No i serio i3 do grania? Teraz już mówisz że masz na low, a co za rok, dwa, trzy? Jak jest budżet 1500 plus że 4h grania tygodniowo to tylko konsola ma sens bo aż tak się nie odczuje starzenia. Za kompa na lata musisz położyć ponad 3k ale wtedy też można grać z padem i na tv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i serio i3 do grania?

4 wątki do grania akurat.

 

 

Teraz już mówisz że masz na low, a co za rok, dwa, trzy?

Ja w gry multi gram na LOW, żeby więcej widzieć. Możesz nie wiedzieć, o co chodzi.

Fallout mam nie do końca na low, a wszędzie piszą (i tu przyznaję rację), że optymalizacja jest do bani. Podczas grania w BF3, BF4 i R6 mam sporo więcej klatek.

 

 

Jak jest budżet 1500 plus że 4h grania tygodniowo to tylko konsola ma sens bo aż tak się nie odczuje starzenia.

PS4 już jest stara, jeśli patrząc, jak gry na niej chodzą. Jeśli BF na konsole był skopany, to proponuję porównać na Wiedźminie.

 

 

Za kompa na lata musisz położyć ponad 3k ale wtedy też można grać z padem i na tv.

Dolicz do PS4 abonament (180zł rocznie przy płaceniu z góry za 365 dni) + minimum 150zł rocznie tylko za różnicę w cenach 2 egzemplarzy gier rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konsole są mniej "elastyczne". Przykład: Chciałem ze znajomymi pograć w MKX ale wszyscy mają jeszcze PS3 i lipa.  W PC czasem wystarczy wymienić grafę o model wyżej i gierki chodzą, a żeby się dobrze bawić nie trzeba mieć detali na full i 60 FPS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziwisz się, jak wypuścili obecną generację dosłownie na progu premiery nowych technologii plus sprzetowo już wtedy były w środku stawki.

Przypomnij sobie ile lat było między psx a ps2 a potem między ps2 i ps3 i w koncu między ps3 a ps4. Obecna generacja konsol to była po prostu jedna zła decyzja księgowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niny, pewnie jak zawsze, będzie trochę odstawać sprzętowo do reszty stawki i utrudniać życie tzw. 3RD Party Developerom.

Sam sprzęt, jak to u nich, innowacyjny. Pytanie ilu projektantom, poza wewnętrznymi oddziałami Nintendo, będzie się chciało pisać gry zoptymalizowane stricte pod ich wymagania, z których ciężko będzie potem zrobić port na inne konsole.

Nie ma w moich słowach hejtu, bo nawet przyznając się do bycia użytkownikiem sprzętu Sony muszę obiektywnie stwierdzić, że nową Zeldę szarpałbym jak uchodźca zasiłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażając nikogo ale mnie wszystkie konsole nie porywaja a wręcz odpychaja szczegółowością detali a raczej jej brakiem do tego ten auto aim w fps-ach traktując gracza jako kogoś mniej rozgarnietego któremu trzeba pomagać celować ... Wolę grać na pc a jak chcę grafikę z konsoli to obrkoje detale lub rozdzielczość albo pogram na telefonie gdzie jakość jest podobna. Moim zdaniem konsola to takie fabryczne car audio lub sprzęt pokroju magnata lub krafta a pc z kartą gtx 1060 6Gb procem Intela i 16Gb ram i gry w na fulla w 1080p to spersonalizowane rasowe car audio .

A jeśli chodzi o stare gry to tylko Amiga nawet pegazus lub emulator starych konsoli na telefon lub pc bardziej mi odpowiada niż te nowe konsole . Moja ulubiona gra to Mario i contra [emoji6]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem amige 500 ale bardzo krótko bo nie miałem za dużo gier a jak dostałem jakieś to był problem z odczytem i padniete były dzojstyki bo początkujący gracz nie ma wyczucia i nie miałem dla nich litości [emoji6] ale mimo wszystko jak już wczytalo grę to grałem do bólu hehe i 2 szt pegazusa zajechalem w nich pady i skończyła się przygoda z konsolami a teraz mam telefon z emulatorem nie używam go bo niewygodnie jest na ekranie a tak to gram na pc coraz rzadziej bo nie mam czasu gram tylko z doskoku głównie w fps i rpg. Swego czasu bardzo dużo grałem ww sieci w quake i unreal turnament sniper elite nowych gier nie lubię bo są konta premium kupowanie lepszych broni kto ma kasę ten ma dobre wyniki pay2wini dzieciaki które jadą na czitach ... Teraz czekam na nowego quake i unreala a na rpg nie mam czasu bo trzeba systematycznie grać i trzeba grać po kilka godzin dziennie żeby pamiętać gdzie kto jestco, co gdzie znaleźć a robienie misji długo trwa ... A teraz męczę wota.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz... nie powinienes zabierac glosu skoro Twoje przygody koncza sie na pegazie i z doskoku udalo Ci sie szarpnac w cos na nowszej konsoli.

Nie rozumiem tylko faktu dlaczego większości graczy z PC tak drażni temat konsol? Bol dupy chyba,że zeby nie cielo , trzeba w starych butach przesmigac jeszcze miesiac bo wyszedl nowy fps a karte graficzna trzeba zmieniać?

Laptop na biurko i kolana w fotelu a do gier mala, ladna i kompaktowa konsola. Taniej i wygodniej. Czy lepiej ? Moze nie lepiej ale bez sraczki co 3 miesiace ze ramu malo itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tylko faktu dlaczego większości graczy z PC tak drażni temat konsol? Bol dupy chyba,że zeby nie cielo , trzeba w starych butach przesmigac jeszcze miesiac bo wyszedl nowy fps a karte graficzna trzeba zmieniać?

Próbują być atrapami PC, przez co blokują rozwój techniczny gier. Gdyby nie to, gry na PC wyglądałyby o wiele lepiej. To nie żaden ból dupy.

Najlepsze w konsolach jest to, że ludzie wciąż nie mogą zapomnieć długowieczności PS3 i X360 i myślą, że nowsze też będą tyle się trzymały.

Ja miałem już przez 2 miechy w domu PS4, jakieś pół roku po wyjściu BF4, bo kolega za granicę wyjeżdżał. Nowa konsola, jedna z czołowych gier na nową konsole, a to tnie przy grubszych akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...