Skocz do zawartości

Focal 165KRX2 na przód do Golfa V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz jeszcze.

W planie mam rozbudowę grania w Golfie V.

 

W planie jest Alpine PXA-H800 na wejście którego chce podać sygnal z Tabletu po optyce.

Szukam informacji co wstawić za tym Alpine. W oko wpadły Focal 165 KRX2. Zastanawiam się czym to napędzić. Jak rozumiem najsensowniej jest cos przynajmniej 4 kanałowego i oddzielnie Na zestaw pomijając zwrotnice.

Trafilem na Helixa A4, nie wiem tylko czy to nie overkill dla Focali.

 

Prosiłbym o sugestie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jedna z typowych aplikacji H800, który w tym przypadku pełni rolę zwrotnicy dla góry i dołu.

Oczywiste jest, że nie pracując przy CA, nie wiem który sprzęt jak gra, ani który jest bardziej właściwy. Nie mam możliwości podłączania różnych klocków, aż znajdę te odpowiednie.

Gdzie tu się mylę? Bo stwierzenie "zacznij od podstaw CA" na prawdę, nawet jakkolwiek nie ukierunkowuje mnie na znalezienie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi Jankus, z ogromną przyjenością pojawiłbym się na którymś ze spotów, żeby wchłonąć trochę wiedzy od innych, doświadczonych osób. Jedną drobną przeszkodą jest fakt, że mieszkam jakieś 1000km od najbliższej polskiej miejscowości.

Liczyłem na to, że ktoś bardziej doświadczony potwierdzi lub odradzi mi połączenie Focal 165KRX2 / Helix A4. Widzę jednak, że to wiedza dla bardziej wtajemniczonych.

Szkoda. W takim razie muszę trochę w ciemno spróbować.

 

W planach mam też wykonanie sterowania dla PXA-H800 z poziomu Androida. Może gdy skończe przyda się to komuś bardziej życzliwemu.

Pozdrawiam panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem przyjechać na jakiś spot i pogadać z ludźmi.

 

Jeśli masz taką możliwość polecam. Ja u siebie mam Focal`e KR2 zasilane Steg`iem K4.01. Słyszałem wcześniej taką kombinację, bardzo mi się spodobało jak gra, więc w ciemno nie kupowałem. 

 

W trakcie pisania pojawiła się dodatkowa treść. Jak dobrze kumam żyjesz w Skandynawii, tam jest więcej maniaków CA niż w PL ;-), a są chyba równie życzliwi jak chłopaki i dziewczyny z naszego podwórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją opinię, ale zauważyłem że według moderatorów jak się przeczyta list powitalny i pojeździ na zloty to się już wszystko wie i można zakładać profesjonalne CA. Po co w takim razie to forum skoro według Was nikt nie ma pytać, bo już wszystko powinien wiedzieć?

Tak jak Mad Bekon napisał, sama wiedza nie wystarcza, potrzebne jest też doświadczenie. Nie każdy z CA ma do czynienia od kilku lat i zebrał sporo doświadczenia, tak jak wielu z obecnych na tym forum. 

btw. na tym forum dział dla początkujących nazywa się "śmietnik"

Zdaję sobie sprawę, że poniosę konsekwencje swojej wypowiedzi, ale takie niestety odnoszę wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napisze inaczej większość takich nowych ma w d... szukanie czegokolwiek , czytanie itp , bo to strata czasu lepiej napisać posta i czekać na złoty środek , to co sie dziwisz , jak chcesz o czymś rozmawiać liźnij podstawy , posłuchaj czegoś , na czym chcesz się opierać , każdy ma inne preferencje , nie ma 2 tych samych systemów są podobne i nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie moją opinię, ale zauważyłem że według moderatorów jak się przeczyta list powitalny i pojeździ na zloty to się już wszystko wie i można zakładać profesjonalne CA. Po co w takim razie to forum skoro według Was nikt nie ma pytać, bo już wszystko powinien wiedzieć?

Tak jak Mad Bekon napisał, sama wiedza nie wystarcza, potrzebne jest też doświadczenie. Nie każdy z CA ma do czynienia od kilku lat i zebrał sporo doświadczenia, tak jak wielu z obecnych na tym forum. 

btw. na tym forum dział dla początkujących nazywa się "śmietnik"

Zdaję sobie sprawę, że poniosę konsekwencje swojej wypowiedzi, ale takie niestety odnoszę wrażenie.

Zauważ również że każde pytanie w dziale którym nazywasz "śmietnik" padło już w wielu innych tematach.Więc powiedz Mi dlaczego mamy po raz enty odpowiadać na takie pytania ? kiedy takie odpowiedzi padały w wielu innych temat ?

Dlatego że nowym się nie chce czytać i szukać ? milion osób rejestruje się tu tylko po to aby zadać banalne pytanie,czasami to już się nie dobrze robi jak w ciągu tygodnia jest x razy zakładany temat JAKĄ TUBĘ I WZMAKA KUPIĆ !!!! wtedy ręce opadają :)

Oczywiście pomijam tematy rzeczowe na które warto dyskutować :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygastg, oczywiście masz rację. Ale posądzanie mnie o skrajną ignorancję i brak jakiegokolwiek rozeznania w temacie to trochę za daleko idące wnioski.

Ja nie pytałem JAKĄ TUBĘ KUPIĆ.

Pytałem o konkretny zestaw, osób na tyle doświadczonych które będą w stanie mi powiedzieć czy to ma rację buty.

Zwłaszcza, że wertując internet trafiłem na jedną instalację która miła właśnie taki zestaw i właściciel był zadowolony.

W każdym razie jestem bardzo wdzięczny osobom, które pchneły mnie w bardziej konkretne kierunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się to prywatne forum które ma swój koloryt i  po prostu tak tu już jest

 

a co do twojego pomysłu

kup to co zamierzasz zamontuj i posłuchaj

jak ci nie będzie pasować to zaczniesz szukać dalej od czegoś musisz zacząć przecież

wtedy zapytasz co zmienić jaki klocek co i jak

baza informacyjna tu jest ogromna trzeba trochę poszperać

google trochę lepiej przeszukuje  niż lokalna wyszukiwarka

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helix A4 do K2P to takie średnie połączenie raczej... Czytałem wiele o A4 jak i K2P i raczej bym ich razem nie połączył. Z tego np względu u siebie mam P400 zamiast A4 i teraz właśnie rozglądam się za K2P na woofer lub MP 5.16.

 

I również jakbyś czytał to pewnie z zestawu K2P wybrałbyś same woofery, a na górę szukał czegoś innego np. tec ls 29 (i jego bliźniacze odmiany), piccolo (jeśli masz takie preferencje) oraz inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o różnicy piecy, a szukasz do siebie dwóch totalnie różnych wf .dlaczego ? Co do wzmaka to chyba a4 krzywdy im nie zrobi :)

Nie jest to uszczypliwość. Chcę się raczej dowiedzieć, zrozumieć czym się kierujesz tak mówiąc.

Co do tw. Tak wf robi więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...