Skocz do zawartości

Dziwny problem. Sub milknie po zmianie piosenki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi na te pytanie. Dzisiaj dopadł mnie dziwny problem. Po zmianie piosenki sub milczy. Ponowne włączenie radia pomaga. Wiecie o co chodzi? Radio to Kenwood 120Y, głośnik Powerbass ps12 i wzm Magnat Rock 6000. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie taki brak jakiejkolwiek chęci do działania... "dziwny problem", a ktoś ma już od tak powiedzieć czego to wina. Standardową akcją w takim przypadku jest eliminacja ewentualnych źródeł takiego zachowania. Nie wiem jak mogłeś się spodziewać innej odpowiedzi niż podmiana/i sprawdzanie poszczególnych podzespołów. Podłącz sobie chociażby MP3 albo telefon pod ten wzmacniacz i sprawdź co się dzieje przy zmianie utworu. Tak ciężko na to wpaść?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

teraz okazało się, że.. dzieje się głównie to po 20 minutach jazdy, ostatnio się to stało to spojrzałem na wzmacniacz - świeci się dioda protect... odkręciłem troche gaina i nic nie pomogło generalnie. Rozumiem, że do podpięcia innego źrodła (np. telefon) potrzebuje kabla 2x rca - jack, tak?

 

Po ponownym odpaleniu radia gra dalej, ale po zmianie piosenki, lub kilka znowu protect. I nie wiem czy to coś oznacza, ale często po zmianie piosenki słychać z początku kilka pyknięć z głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś ironia? :D Czy gdzieś tak napisałem? Doskonale wiem, że nie, ale opisałem problem, bo dioda protect ZAWSZE się zapala po zmianie piosenki.. nie w trakcie, nie na początku, nie na końcu, nie na poczatku końca itd.. tylko od razu po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może postaraj się jeszcze raz przemyśleć swoją wypowiedź .
Odwracając kwestie , skąd wzmacniacz "wie " , ze jest przerwa pomiędzy utworami ?

 

Jak widać:

 

 

 


Czyli radio można wyeliminować skoro protect załącza się na wzmacniaczu?

 

Autor jak widać zrozumiał o co chodzi ale nie do końca.

 

@Topic

 

Zmień źródło sygnału na niezależne od samochodu - telefon, odtwarzacz przenośny - i wtedy sprawdzaj czy włączy się protect.

Samo z siebie to się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie przywiązywałem zbytnio uwagi przy wpisywaniu lokalizacji przy rejestracji, bo w sumie kogo to interesuje. :D

 

Co sprawdziłem? Nic nie sprawdziłem jeszcze, bo teraz szukam na miejscu tej przejściówki RCA - jack. Dzisiaj niestety w sklepie, w którym byłem był zamknięty.. chyba celowo przede mną pozamykali.. ;D Podjade jeszcze do jednego, a jak nie będzie to rozejrze się gdzieś po media markt, bo pewnie tam dostanę takie rzeczy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kupiłem, chinche od radia odłączyłem, wpiąłem ten kabel 2rca- jack, podłączam telefon i jedyne co słysze w głośniku to takie hmm, jakby go chciało zassać. Pomyślałem, że odwrotnie podłączyłem, ale w drugi sposób to samo. Nawet bez grającej muzyki na telefonie tak puka w głośniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kabel 2rca- jack, podłączam telefon i jedyne co słysze w głośniku to takie hmm, jakby go chciało zassać. Pomyślałem, że odwrotnie podłączyłem, ale w drugi sposób to samo

 

Odradzam dalszą diagnozę na własną rękę, umów się lepiej z kimś kto choć trochę ogarnia temat bo zaraz coś pójdzie z dymem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...