Skocz do zawartości

Samochody i co zrobiłeś dla swojego samochodu ...


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


To jest cherry glaze od autobriete aplikowany ręcznie + Auto Glym HD wax.
Tylko właśnie ręcznie nie wypaliło, nie wiem czy ja zrobiłem coś źle(nie wykluczone), ale ręcznie nałożony glaze + hd, wypadł słabo porównując go do samego hd.
Pewnie cherry glaze nałożony jakims DA, zrobi robotę...bo słyszałem same dobre opinie o tym produkcie.

 

Cherry moim zdaniem w ogóle na lakierze po korekcie tylko przeszkadza , a co do odczucia że Cheryy+ HD jest gorzej jak sam HD . to w pełni się zgadzam!  W tej chwili też siedzi u mnie HD i robi robotę.  Cherry na DA zrobi robotę jak cleaner ale ja bym go wymył IPĄ po takiej akcji DA i na to wosk .

 

 

 

 


w Twojej korekcie brakuje wykończenia

 

To jedna sprawa ale ważniejsze jest to że masz tylko 2 rodzaje "twardości" padów i robotę menz 400 robisz na padzie średnim zamiast twardym (polecam niebieski NAT w kratkę) . Menz 2500 jedziesz na tym średnim , a menz 4000 lub lepiej  KOCH antihologram lecisz już padem miękkim .  Potem duża ilość IPA do wymycia +miękka microfibra  i dopiero potem wosk .  Jaki? Na rynku jest mnóstwo rożnego rodzaju smarowideł ale  wspomniany soft99 fusso 12  dla ciemnych naprawdę robi robotę (wygląd i trwałość) i kosztuje 75zł za puchę która starczy na 40-50 woskowań i to tak "na bogato "  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Uff muszę jakiś translator ściągnąć albo kodek doinstalować...

 

 

 


menz 4000 lub lepiej KOCH antihologram lecisz już padem miękkim

 

Myślałem że czarny jest miękki, skoro nie, to jaki kupić bardziej miękki ?

 

 

 


Potem duża ilość IPA do wymycia

 

Was ist das ?

 

 

 


po takiej akcji DA i na to wosk

 

Co to DA i jaki wosk ?

 

Mam 400, 2500 i SW , widzę że muszę dokupić coś w okolicach 4000, ale możecie mi dopisać po odkodowaniu co jeszcze ?

 

@Elgardiel, co do P.S. Marcin cuda działa, to na co trzeba kilka miesięcy, zrobił w kilka dni, ale muszę teraz uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ...zapedzilem sie ze skrotami ;)

 

DA - maszynka dual action czyli z ruchem obrotowym i oscylacyjnym .

 

IPA -alkohol (litr ok 16zl kosztuje a i tak rozrabia sie go z litrem wody sestylowanej czyli mamy sporo "wymywacza" ).

 

Pady twarde do menz 400 , sredni do menz 2500 i miekki do menz 4000 lub lepiej kup koch antihologram. Kolory gabek nie sa znormalizowane i producenci rozne twardosci innym kolorem oznaczaja. Te menz SW w ogole pomin ;)

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda przypasowała, więc zrobiłem jak mówiłem.

Pełna dekontaminacja + HD.

 

IronX+Tar&Glue Remover[AG]+Piana Aktwyna ValetPro+Pędzęlkowanie+APC AF+glinkowanie+Panel Wipe + HD 

(rejestracji nie ukrywam, bo w UK rejestracja nie jest przypisana do rejonu)

Szkoda tylko że zabrakło słońca do finalnej fotki :wink:

 

 

http://i112.photobucket.com/albums/n189/elgardiel/20150607_204422_zps96qeorqc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


do rejonu

 

Czy ponad autem w oddali widać pole rzepaku ...lub innego żółtego badziewia rozsyłającego po okolicy żółty pyłek?  Jeśli tak to już współczuję, bo autko wygląda świetnie , a na takim kolorze żółte pyłki są widoczne z 50 metrów   :kwasny:

 

Ja w tym tygodniu zabieram się za korektę corsy c ...tyle że jasno miętowy kolor jest tak samo mało spektakularny i efektowny jak srebrny  :dobani:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że przesadzałem jak raz w miesiącu przeleciałem budę pastą...

 

Żeby nie było OT

 

Dodge - pranie całej tapicerki, czyszczenie wszystkich plastików (jednak nie są brązowe a siwe  :szok: ), przerobienie alternatora na bezsprzęgłowy, wymiana reduktora z ZAVOLI ZETA N na KME Silver.

 

Vectra - myjnia i przedmuchanie bagażnika w drodze do domu  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny blask.   :wink2:

Podziekował :zdrowko:

 

 

Czy ponad autem w oddali widać pole rzepaku ...lub innego żółtego badziewia rozsyłającego po okolicy żółty pyłek?  Jeśli tak to już współczuję, bo autko wygląda świetnie , a na takim kolorze żółte pyłki są widoczne z 50 metrów   :kwasny:

 

Ja w tym tygodniu zabieram się za korektę corsy c ...tyle że jasno miętowy kolor jest tak samo mało spektakularny i efektowny jak srebrny  :dobani:

Tak to rzepako-podone 'cuś', na szczęscie fieste robiłem u znajomego, bo sam nie mam dostępu do garażu.

Czyli na szczęście, nie muszę się martwić o pyłki, on ma gorzej :wink:

 

Odnośnie korekty....przy niektórych kolorach można się napracować...ale tego aż tak nie widać, a na innym ciekawszym efekt przed/po potrafi być ohh ahh :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona chłodnica klimy, przewód klimy, sprawdzona ciśnieniowo, dobita, odgrzybiona. Naprawiony problem świecenia się kontrolki od klocków, a na koniec go odkurzyłem i umyłem. W tym tygodniu zaczynam robotę przy CA od wygłuszenia podłogi, bagażnika i położenia zacilania. Może od razu kupię i położę głośnikowe :)

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie samochód, ale...  :wink:

 

 

Założyłem rogi (nie te przyprawione przez kobietę) dla lepszego chwytu (nadgarstki i dłonie mi cierpną...  :kwasny: ) i dwa uchwyty na pićku :)

 

W niedzielę jest plan na 150 km (tydzień temu zrobiłem stówkę, więc 150 też dam radę).

 

http://pictap.pl/di-ZAFW955Q.jpg

 

 

Wiem, że siodło straszy, ale przy wielkości mojego dupska i planowanych kilometrach musi takie być (wiem, są spodenki z "pampersem"- muszę je obczaić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymieniony filtr powietrza

2. Wymiana żarówek świateł mijania - Tungsram Sportlight na Osram Nightbreaker Unlimited (drugi komplet Tungsramów wytrzymał ok 3 miesięcy - jedna z żarówek zaczęła słabiej świecić  http://forum.vectraklub.pl/public/style_emoticons/default/bad.gif)

3. Wymiana żarówek kierunkowskazów lamp tylnych - Osram Diadem Chrome - niestety jedna sztuka zaświeciła dosłownie chwilę po czym się przepaliła  http://forum.vectraklub.pl/public/style_emoticons/default/bad.gif

 

Teraz czekam ile czasu wytrzymają Osramy Unlimited  http://forum.vectraklub.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.png  http://forum.vectraklub.pl/public/style_emoticons/default/mysli.gif

 

No i padła jedna sztuka Nightbreakerów :mur1:   :rotfl: Równo pół roku wytrzymała   :P

 

Może spróbuję teraz Silverstar lub Cool Blue od Osrama  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...