Skocz do zawartości

Cały zestaw CarAudio. Początkujący ale nie laik ;p


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z dużym oburzeniem niektórych użytkowników Zacznijmy temat od nowa :)

 

Poszukuję obytych z tematem Car Audio fachowców. Konkret chodzi mi o tematy całości sprzętu, koszty i instalacja.

Konkretnych informacji myślę nie ma sensu rozstrzygać w temacie a raczej na PW, GG więc prosiłbym o kontakt i się dogadamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię na jedynym polskim forum związanym z tematyką CAR audio

Cieszymy się ze zechciałeś(-aś) zostać częścią naszej społeczności i mamy nadzieje ze zostaniesz u nas na dłużej.

 

 

Kilka słów i szybkich uwag dla początkującego:

 

1. Pierwsze co powinieneś(-aś) zrobić to przywitać się i napisać kilka słów o sobie w odpowiednim dziale, a konkretnie w wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/20045-przedstaw-si%C4%99-wszystkim/

 

2. Dodatkowo prosimy Cię abyś zapoznał(a) się dokładnie z naszym regulaminem http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si%C4%99/ .

Jest to dość istotne gdyż zawiera on podstawowe informacje i zasady poruszania się po naszym forum.

a. radzimy przeczytać , a w zasadzie nawet przestudiować FAQ napisane przez Bartosza Nazara http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf , bo to pomoże Ci poznać podstawowe słownictwo jakim się tutaj posługujemy .

 

3. Forum zawiera sporo ciekawych informacji na tematy związane z nagłośnieniem auta . Aby było Tobie łatwiej poniżej masz linki do bardzo przydatnych wątków, które na pewno pomogą Tobie rozwiać początkowe wątpliwości i oswoić się z tematyką, pojęciami i zagadnieniami naszego forum.

 


 


 


 


 


 


 


 

Jak zauważyć można to tematy "podklejone" w dziale dla początkujących i radzimy przestudiować je wszystkie ...wiedzy nigdy za dużo ;)

 

Te przykładowe wątki na pewno pozwolą Ci na poznanie podstaw nagłośnienia poprzez co nie zaczniesz działalności na forum od zadawania niepotrzebnych pytań, które jak zapewne wiesz, potrafią czasami być denerwujące icon_wink.gif

 

 

Na tą chwilę pozostaje nam tylko życzyć Tobie dużo zapału, chęci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią oraz czynnego uczestnictwa w życiu forum icon_good.gif

 

UWAGA !!!

 

ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT I ZADASZ PYTANIE PROSIMY: UŻYJ WYSZUKIWARKI, PONIEWAŻ BYĆ MOŻE JEST JUŻ NA NIE ODPOWIEDŹ. Zwróć też uwagę na regulaminy wewnętrzne działów o projektowaniu subwooferów i regulamin działu SPRZEDAM (łącznie z tematem UWAGA !)

 

PAMIĘTAJ, ŻE ZA ZADAWANIE PYTAŃ, NA KTÓRE ODPOWIEDZI SĄ NA FORUM I TO WIELOKROTNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ OSTRZEŻENIE.

 

MYŚL, SZUKAJ, A POTEM ZADAWAJ PYTANIE !!!!! "

 

 

Chciałbym też poinformować Cię, że jako użytkownik naszego forum przysługują Ci atrakcyjne rabaty na produkty, akcesoria oraz inne rzeczy dostępne w forumowym sklepie internetowym http://www.sklep.audiobas.pl

Zapytania proszę kierować na:

Telefon: 691 265 492

Gadu-Gadu: 3615115

Tlen: kamil80-1989

e-mail: info@audiobas.pl

 

 

Życzę miłego korzystania z forum!

 

Pozdrawiam

K@mil - Kamil Kubiak

www.AudioBas.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że ogarniam temat ;D Trochę się pospieszyłem, ale liczyłem na od razu konkretne info od ludzi obeznanych w temacie :) Odpowiedzi na pewno znajdę na innych tematach lecz chciałem mieć to dokładnie opisane w swoim temacie, żeby potem do tego wracać i tak jak wspomniałem mieć to już na gotowca ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://breyk.pl/img/upload/05032012213304-ja-pierdole.jpg

I na co użytkowniku zaczynasz kłótnię i niepotrzebnie komentujesz przy okazji nabijając sobie posty ;)?

Jak widzisz zdanie o poszukiwaniu wzmacniacza od informacji o moich przemyśleniach jest oddzielone wielokropkiem ( ... ) Jedno zdanie oznacza zapytanie, a drugie moje przemyślenie wynikające może i z nieznajomości sprzętu ;)

Pozdrawiam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim podejściem bankowo uzyskasz odpowiedzi, szukaj na forum informacji, wiele razy o w/w sprzęcie było wspominane. Zapoznaj się z postem Powalli i tyle.

Co do w/w, to o jazdę się nie bój. Nie jesteśmy na forum samochodowym, tylko na strikte Car Audio.

Może i moje przemyślenia są złe, ale skoro mam powiedzmy określony budżet i nie potrzebuje jakichś wydziwień, ani specjalnie się z kosztami spinać więc po co mam poszukiwać każdego sprzętu po koleji.

Oczekuję fachowej porady na temat full audio do 1500 zł powiedzmy i tyle, lecz całkowicie ze sobą powiązanej, abym wiedział, co do czego pasuje i jak to ma wyglądać ;)

 

Równie dobrze mógłbym napisać, że poszukuję specjalisty w tej dziedzinie z Kuj - Pom i mu dokładnie to samo napisać na PW, GG i wyszłoby to samo. Lecz tu jest więcej użytkowników, a ja oczekuję szybkiej odpowiedzi :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I na co użytkowniku zaczynasz kłótnię i niepotrzebnie komentujesz przy okazji nabijając sobie posty ;)?


Poczytaj podstawy, zobacz coś w dziale instalacji, co ludzie mają co w swoich autach. Śmiało wysnuta teoria dobrej marki pizdzing wiele świadczy o tym jak chcesz zbudować zestaw. Uderzasz w złą stronę, mając 1500zł możesz zrobić coś całkiem fajnego, w używkach ;)

Nie rozpoczynam kłótni a jedynie chcę Cię uświadomić, że ta firma w zestawieniu z "bardzo dobry wzmacniacz" budzi takie reakcje u wielu użytkowników.

-żadnych głośników w półkę

-kable, kable, kable i wiesz co? Jeszcze raz kable...

-drzwi, drzwi i jeszcze raz drzwi (nie wiem jakie masz drzwi w peugocie bo nie chce mi się szukać - jestem takim samym leniem jak Ty, co wnioskuję o napisaniu tego posta bez żadnego zapoznania się z forum)

 

I dalej, zależy co oczekujesz ;) a stawiam, że chodzi Ci o bardzo głośne wub wub!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poczytaj podstawy, zobacz coś w dziale instalacji, co ludzie mają co w swoich autach. Śmiało wysnuta teoria dobrej marki pizdzing wiele świadczy o tym jak chcesz zbudować zestaw. Uderzasz w złą stronę, mając 1500zł możesz zrobić coś całkiem fajnego, w używkach ;)

 

Nie rozpoczynam kłótni a jedynie chcę Cię uświadomić, że ta firma w zestawieniu z "bardzo dobry wzmacniacz" budzi takie reakcje u wielu użytkowników.

 

-żadnych głośników w półkę

-kable, kable, kable i wiesz co? Jeszcze raz kable...

-drzwi, drzwi i jeszcze raz drzwi (nie wiem jakie masz drzwi w peugocie bo nie chce mi się szukać - jestem takim samym leniem jak Ty, co wnioskuję o napisaniu tego posta bez żadnego zapoznania się z forum)

 

I dalej, zależy co oczekujesz ;) a stawiam, że chodzi Ci o bardzo głośne wub wub!

 

No i ziomek, czy nie można było tak od razu xd? Wszelkie info, porady, cokolwiek mnie interesują.. Jeśli ogarniasz temat, to chętnie wysłucham porad na GG a z pewnością mam wiele pytań.. Jako początkujący ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczekuję fachowej porady na temat full audio do 1500 zł powiedzmy i tyle, lecz całkowicie ze sobą powiązanej, abym wiedział, co do czego pasuje i jak to ma wyglądać ;)

 

Wiec podjedz do jakiegos warsztatu Car audio to Ci doradza i tam wydasz kasy,bo tak jak koledzy napisali jak CI sie nie chce szukac odpowiedzi na kazde z twoich pytan to trudno,nic na tacy nie dostaniesz bo tu nikt nikomu nie placi zeby kazdemu z osobna szukac i wklejac linki z gotowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedz tylko jeszcze czego oczekujesz? Bejs, bejs i tylko bejs?
Czy chcesz tej muzyki uczciwie w miarę słuchać? Celujesz w jakieś moce?

Zacznij sobie z 1x12' w bagażniku, zrób do tego dobrzy przód i wybierz czy chcesz 2 wzmacniacze, jeden 4 kanałowy czy może przód bez niczego zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, powiedz tylko jeszcze czego oczekujesz? Bejs, bejs i tylko bejs?

Czy chcesz tej muzyki uczciwie w miarę słuchać? Celujesz w jakieś moce?

 

Zacznij sobie z 1x12' w bagażniku, zrób do tego dobrzy przód i wybierz czy chcesz 2 wzmacniacze, jeden 4 kanałowy czy może przód bez niczego zostawić?

Kompletnie nie mam pojęcia w tym temacie. Nie wiem, jak to będzie wyglądać, ale myślałem nad po prostu sub pod wzmak i do radia a przednie pod radio.

Raczej mam świadomośc tego, że posłucham sobie tylko bassu i niczego więcej, więc szukam a zarazem oczekuję konkretnych informacji na ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raczej mam świadomośc tego, że posłucham sobie tylko bassu i niczego więcej, więc szukam a zarazem oczekuję konkretnych informacji na ten temat

 

powodzenia w szukaniu,bo chyba zaraz CI ktos skasuje temat i nikt nie bedzie robil kolejnego zeby tylko obciazac forum w powielanie tematow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak każdy młody chłopak tu raczej chodzi o ciśnienie, wiec wygłoszeń ani przód dobry nie będzie, ma bejsic :P

 

Ekhm... Ekhm... Ekhm... Ja logując się tutaj ponad rok temu, mając 20 lat i 3 miesiące. Nie byłem nic lepszy od niego. No może poza tym, że na pół roku przed kupnem auta, już czytałem jakieś tam poradniki. Pierwszego założenie było, ma to ładnie grać, przynajmniej jak Bose w matki Audi.

 

Bananxdd przeczytaj FAQ Nazara, które ci podesłałem na PW. Ustal jakie masz oczekiwania i nie bój się mnie o coś pytać. Chodź sam jestem tutaj raczej z grubsza obeznany.

 

P.S Czekam na hejt. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej pierwszej instalce wygluszylem drzwi w nissan micra

Dalem alpine 9812rb pod pdx2.150 na glosniki infinity ref 6520cs ustawilem czasowki i lupalem tym halasem przez 2 lata myslac ze jestem guru car audio bo mi basik nogawkami telepal. Dzis sie z tego smieje ale wspominam te czasy bo to byl moj pierwszy krok do "przodu" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bananxdd końcem końców za 1,5k zł zrobisz dobry system klejąc w kupę jakieś stare alpiny( kilka stówek masz wzmacniacz na suba i drugi na przód) którę zadowoliły by Cię w 100% dodając jakiś zestaw na przód(tempo 6 było na olx za chyba 270zł używka) i sub do tego gdzie za 300-400 zł możesz już wybierać w używce, wszystko sterując z jakiejś centralki dla ubogich. Reszta hajsu na szmaty do drzwi i druty i bedzie grało/taki zarys. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście jest raczej słabe, podstawy też wątpliwe, może poza tym, że głośnik to głośnik wzmacniacz to wzmacniacz. Generalnie nie ładuj w to od razu 1500zł bo i tak pewnie uzyskasz taki efekt jak każdy inny za 800...
Poszperaj sobie na naszej giełdzie, albo na jakichś aukcjach za głośnikami takimi jak np Emphaser, DLS, Soundstream, JL, PB 3XL też ludzie chwalą. Albo jak chcesz hałasu to może tego GZ (nazwy nie pamiętam gzrw?) potrafi przyjąć kilowat. Ze wzmaków coś co dobierzesz do głośnika, chyba, że chcesz dobierać na odwrót.

Aha... mam nadzieję, że jesteś świadom różnicy w mocy, mam na myśli to "jaką" moc kto podaje ;) Bo się zaraz okaże, że kolega albo ktoś ma 4000Watts czy cuś... (ten od peyinga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego by nie oczekiwał, to i tak czeka na gotowca. Po co czytać ? Żądam szybkiej odpowiedzi i tyle. Takie czasy. Samo "oczekuję porad fachowców" zalatuje braniem pod włos, w nawiasie można to przeczytać "oczekuję porad frajerów, którzy odwalą za mnie całą robotę"... To nie jest z mojej strony żadna prowokacja, po prostu tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak każdy młody chłopak tu raczej chodzi o ciśnienie, wiec wygłoszeń ani przód dobry nie będzie, ma bejsic :P

 

Jeśli ja mam 20 lat a nie myślę póki co o subie, tylko bawię się przodem, to oznacza, że jestem już staruszkiem? :( Załatwiłeś mi doła na dzisiejszy wieczór...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...