Skocz do zawartości

ewolucja golfa 4 by zientek


zientek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma gotowej opcji :) jedyne co to możesz kupić 220a od vw, audi, albo renault i zawieźć mechanikowi co wyrzeźbi nowe mocowanie :) koszt ok 300zł. Są jakieś hamerykańskie custom 300-350a, ale to już musisz liczyc co Ci się bardziej opłaca i czy jest sens.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fUkepXLrPts

to było łatwiej, bo dużo miejsca, w gofrze pewnie silnik w dół ;)

 

te 220a i 80-100ah na przodzie + ew. jakiś buforek koło 40-50ah i można się bawić 3kw :D

 

Możliwości jest biliard, jedynym ograniczeniem jest $$$$$$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

elo zientek

 

Jak już zauważyłes sony bardzo ostrzy górę ,miałem to samo przy morel tempo 6.

Wymiana wzmaka na stary JBL made in USA uspokoiło TW,wiec śmiem stwierdzić że SONY to słaby wybór.

Co do altka można dostosować altek z nowszego vw/audi

 

tu masz temacik http://www.strefacaraudio.pl/topic/41200-swap-alternatora-z-q7/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!
Słuchajcie, stała się rzecz okropna, padł mi jeden TW (lewy), Iridium.
Wziąłem go do ręki, zmierzyłem oomierzem, i brzęczykiem, zero odzewu... prawy oczywiście śmiało brzęczy przy pomiarach.
 

Cięty był na 4khz, nie watowałem ostatnio (więcej niż zazwyczaj), generalnie nie wydawały się nigdy być zmęczone przeze mnie.

Napędzane są xm 4520.

Żadnego zapachu nie wyczułem, trzasków, pisków, niczego nie uświadczyłem podczas grania.
 

Stało się to po moim wakacyjnym wyjeździe, gdzie autko grało dość długo czas, ale rzekłbym, że nawet cicho... żeby przyjemnie siedziało się przy ognisku.

Wszelkie uderzenia, walnięcia i temu podobne rzeczy raczej odpadają, poza zamykaniem i otwieraniem drzwi (zwyczajnym)

 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić? Ktoś potrafi się tym zająć? Sprawdzić? Ja jedynie mogę pierścień ozdobny ściągnąć :D

 

Ewentualnie, czy Nobelium mają takie same wymiary jak Iridium? Kąciki lusterek dopiero co zdążyłem pomalować i zamontować przed wyjazdem na wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie skończyłem po kilku dniach ahh :D Ile ciekawostek :) Bardzo fajny temat, i dobre podejście do sprawy :) Zaczynam przeglądać "instalacje" forumowiczów i dzieki takim użytkownikom jak Ty moge sie jeszcze więcej nauczyć, fajnie ze wszystko fotografujesz i opisujesz :)

Ciekaw jestem czy uda Ci sie rozwiązać problem z tymi światłami, bo miałem ten sam problem chociaż wzmacniaczy o wiele mniej :P

 

Jakie plany z TW?

Co do kabla spawalniczego a LGY, tez slyszalem opinie ludzi ze chodzi tu o układanie kabla wiec albo ktos jest w błędzie albo po prostu typek ze sklepu ca Cie chciał podkur.. :>

Działaj dalej bo robi sie coraz ciekawiej :) Powodzenia w modach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obecny tam Pan z dość dużym doświadczeniem stwierdził, że ta wymiana nie ma najmniejszego sensu bo przewód jaki mam posiada mniej grubszych nitek co w rezultacie będzie skutkowało przewodzeniem na takim poziomie jak wcześniejszy przewód CCA o tym samym przekroju... Zdębiałem... Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Trochę po czasie, ale teraz wpadł mi w oko temat i jak widzę nikt się nie ustosunkował.

 

Pan wiedział, że gdzieś dzwoni, ale nie wiedział gdzie. Jest takie zjawisko w elektryczności  jak naskórkowość, ale tyczy się ono prądów zmiennych i dużych częstotliwości, rzędu setek kHz i Mhz. W miarę wzrostu częstotliwości prąd przestaje płynąć całym przekrojem przewodu, a bardziej po powierzchni. Im większa częstotliwość tym zjawisko większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Was wszystkich po długiej, oj długiej przerwie od tego forum :)

 

Na samym początku chciałbym bardzo podziękować za to, czego tutaj się nauczyłem i za pomoc jaką otrzymałem.

Niemniej jednak skrobię posta dlatego, że...

 

Moja golfina poszła pod młotek i przestałem być jej właścicielem :(

 

Końcowy efekt różnił się od tego co było przedstawione jeszcze tutaj w kilku ostatnich postach. Niestety nie miałem już tyle zapału na to, żeby klepać posty i wszystko fotografować...

 

Tak czy siak, moja przygoda z CA w tym autku właśnie dobiegła końca. Droga wyboista :D ale muszę przyznać, że wiedza jaką dzięki zabawie z golfikiem nabyłem jest ogromna :O

Od zwykłego zielonego "męczybuły" którego pierwszy temat był w rodzaju "jaki sub mk4 do 1000zł" do gościa którego CA w pewnym momencie stało się dosłownie pasją ;)

Zdążyłem w tym czasie przerzucić niesamowite ilości sprzętu przez swoje własne autko, choć wiem, że do wielu z Was nawet się nie umywam :P moje uszy stały się troszkę bardziej "szlachetne" ale sam też stałem się wrednym, cynicznym i przemądrzałym "wiejskim znawcom" CA. Cóż... mam obecnie 26 lat, a mimo wszystko szlag mnie trafiał jak jakiś "ziomek" mojego znajomego zaczynał mi szpanować swoim podwójnym magnatem mającym 5000W i "pajonierami" w tylnej półce :) zresztą zapewne sami doskonale wiecie o jaki typ "instalacji" mi chodzi :D

 

Dziękuję ślicznie raz jeszcze za wyrozumiałość na początku przygody i za to, jak wiele we mnie wlało całe forum :) przy okazji chciałbym życzyć Wam jak najwięcej takich użytkowników jak ja, czyli takich w których uda Wam się zaszczepić pasję do CA i którzy będą chłonąć wiedzę jak gąbka!

 

Chociaż chwila... to przecież nie pożegnanie :D życie tak napisało mi scenariusz, że stałem się posiadaczem kolejnego autka. Niestety moje obecne auto to nie golf którego mogę rozebrać i złożyć 3 razy w ciągu dnia... tak więc moi drodzy kolejna prośba do Was - a być może powstanie kolejny temat z moją instalacją :)

 

Ktoś coś próbował, albo zna temat/osobę która próbowała walczyć z CA w Kia Sportage III?

Ja sam nie złapię śrubokręta i nie zacznę rzeźbić deski pod wymianę radia, tak więc mile widziane jakieś podpowiedzi, czy to w tym temacie jeżeli nie zostanie zamknięty, czy to w wiadomości prywatnej!

Mogą to być też "namiary" na jakiś znajomy i "przetestowany" przez forumowiczów zakład który na początek podjąłby się stworzeniem "szkieletu" na moje dalsze zabawy, a wrócę do Was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...