Skocz do zawartości

Finały MP EASCA 2014 - Olsztyn


Rekomendowane odpowiedzi

2. Kwalifikacja do finału następuje na podstawie sumy zdobytych punktów kwalifikacyjnych oraz uczestnictwa przynajmniej w połowie eliminacji rozgrywanych w danym sezonie (po podzieleniu, liczby niecałkowite są zaokrąglane w górę - np. trzeba uczestniczyć przynajmniej w dwóch eliminacjach, jeżeli w sezonie będzie trzy eliminacje).

Ciekawe jak to się ma do zawodników zakwalifikowanych  z czego  połowa była po razie , regulamin jest po to aby go naciągać :P

Żeby pózniej jakiś niezadowolony włoch nie wywlókł tego i dyskalifikacja ?

 

A ma się to tak, że aby zacząć szukać drugiego dna, to najpierw trzeba być na bieżąco z aktualnym stanem.

Regulamin jest modyfikowany przeważnie w zimie lub wczesną wiosną, w każdym razie grubo przed sezonem i w przypadku takich spraw określa jedynie ogólne wytyczne, które w każdym kraju mogą być indywidualnie skorygowane lub uściślone w zależności od lokalnej sytuacji, gdy już coś będzie wiadomo ile ma być eliminacji. To przeważnie ma miejsce na szkoleniu, które oficjalnie otwiera sezon. I tak też było w tym roku. Poza tym, zaliczenie dwóch eliminacji gwarantuje jedynie pierwszeństwo uczestnictwa w finałowej dziesiątce, podobnie jak zapis że Mistrz i V-ce Mistrz krajowy ma pierwszeństwo uczestnictwa w Finale EU. Co nie oznacza, że w przypadku wolnych miejsc, lista nie może być rozszerzona dla innych.

 

info 1 (początek sezonu):   http://www.easca.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=697

info 2 (koniec sezonu):   http://www.easca.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=706

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


A ma się to tak, że aby zacząć szukać drugiego dna, to najpierw trzeba być na bieżąco z aktualnym stanem

sorki taki macie na stronie 

Tak tylko napisałem , bo może to jest obowiązujący wpis jak nie to spoko , po co posyłać naszych żeby przypadkiem skończyli jak Legia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ptaszki ćwierkają, że się pojawię w Olsztynie  :wink: .

W sumie blisko mam, więc jeśli będę w kraju to być może uda mi się ujrzeć co niektórych w anno domini 2014  :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ktoś miejscowy ogarnia jakąś miejscówkę?. Można by się trochę odprężyć przed lub po lub przed i po :)

 

http://www.mierki.com/

 

Dwadzieścia kilka km od Olsztyna, w kierunku z którego większość z "dołu" kraju będzie wjeżdżać na Ol. W pobliżu jeziorko, typowe mazurskie klimaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób będzie nocować u mnie na działce. Jednak wolnych miejsc noclegowych już nie ma. NIe daleko jest ośrodek. We wrześniu obłożenia nie będzie więc nie powinno być problemów.

Miejsce fajne, przy plaży/barze ze smacznym jedzeniem. Wieczorną imprezkę można zrobić na działce lub nad jeziorem(ogromna zadaszona wiata z barem itp.).

Dwa miejsca do wyboru na nocleg:

http://www.wioskafilmowa.com.pl/index.php?strona=gal_02

http://www.wiatraki.com/

ps. Mierki też pasują, rzut beretem od działki.

ps2. Jeśli ktoś coś ciekawszego wymyśli to ja chętnie podjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki taki macie na stronie 

Tak tylko napisałem , bo może to jest obowiązujący wpis jak nie to spoko , po co posyłać naszych żeby przypadkiem skończyli jak Legia :P

 

OK, przecież nic się nie stało i każdy może zapytać.

To wszystko dotyczy tylko wewnętrznych finałów krajowych i jaki sobie u siebie wariant ustalimy jeszcze przed sezonem, to potem nic do tego komuś z innego kraju. Np. w Niemczech na początku sezonu przyjęli sobie w ciemno 3 starty w eliminacjach, a potem się okazało, że wszystkich eliminacji też mają 3, więc nie ma bata żeby wszyscy byli na wszystkich. Natomiast na finał EU mamy tylko wskazać Mistrza i V-ce Mistrza z każdej kategorii z naszego finału krajowego. To tyle, jeżeli chodzi o regulamin. Gdy do finału EU dopuszczają więcej, np. po 3-4 auta z kategorii (jak w ubiegłych latach), to dodatkowych zawodników możemy sobie wskazać według własnego uznania i jak nam pasuje. To samo, gdy krajowy Mistrz i V-ce Mistrz sam zrezygnuje z wyjazdu na finał EU. Ale żeby nie było wojen o jakieś niepojęte ciche układy, to przyjęliśmy, że gdy są dodatkowe miejsca, to zawsze wchodzi się na nie według kolejności miejsc zajętych na finale PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy finały w Olsztynie są traktowane jako osobna eliminacja ?  Jeśli ktoś nie startował wcale w tym roku i będą miejsca, aby wystartować w Olsztynie, przykładowo zajmie 3 miejsce w klasie to stanie na pudle jako 3 w eliminacji Olsztyńskiej ? Na koniec zaś zostaną podliczone punkty zawodników z całego sezonu i wyłonieni mistrzowie Polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed to moze lepiej nie... bo znowu sie zacznie :wink:

Nie dość, że sędzia wygięty po alkoparty, to jeszcze spał (nocował) w tym samym miejscu co zawodnicy.To by dopiero dysputy na forum były. :rotfl:

Ale,że na każdych zawodach SQL nap........la ta "cepelia" (jak, to pewna osoba wymyśliła, z resztą bardzo mi się podobającą nazwę) od ciśnieniowców -to cisza. :kwasny:

Chyba, że to pierdzikółko to test na domniemanych "niedysponowanych" sędziów - jak ma kaca to bańke mu rozsadzi a jak zdrów to przetrzyma.

Tylko po co testować zawodników ? :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele dalej jak ze Szczecina do Nitry :) a droga lepsza

 

W niedziele po finale dać przez Koper do Porec'a i macie 2-3 dni w Chorwacji :)

Toż to Pani Marysiu kopa siana. Ale mam inną wizję wypadu na ME. Kasowo może podobną ale za to czasowo u italiano nożna zabawić. Po usłyszeniu " jak wam się nie podoba to wy.....lać" walisz w pysk ile wlezie i masz 3 miechy wakacji ....

 

A że ośrodek wszasowy Grande Carcere to już inna sprawa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie głównie do Warszawiaków 

 

Jadąc  z Lublina do Olsztyna, Google Maps  pokazuje  3 opcje : 

 

1. Lublin - Kołbiel ( w prawo na rondzie )- Miński Maz.  - Łochów - Wyszków - Pułtusk - Ciechanów - Mława - i dalej na Olsztyn - ominięcie Warszawy z prawej strony - 390 km - 5.15 czas jazdy

2. Lublin - Kołbiel ( prosto na rondzie ) - Warszawa - Nowy Dwór Mazowiecki - Mława  - Olsztyn - 380 km - 5.00 czas jazdy

3. Lublin - Radom ( tu wjazd na dwupasmówkę )  - Raszyn/Piastów/ Bemowo/Łomianki - Mława - Olsztyn - 430 m - 5.30 czas jazdy

 

Zakładając  że wyjadę o 5.00 rano, w Warszawie będę około 7.00 - 7.30 ko którą drogę proponujecie jako najszybszą , bez komplikacji ( nie znam Warszawy ).

Najkrótszą przez Stolicę, czy mimo wszystko omijać ( 7.30 to z reguły szczyt, no ale to będzie sobota, z tym że wiadomo, światłą zawsze przytrzymają.

 

https://www.google.pl/maps/dir/Lublin/Olsztyn/@52.2867247,20.8853635,9z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x472257141e154061:0x5528ee7af6e8e95f!2m2!1d22.5684463!2d51.2464536!1m5!1m1!1s0x46e2792d071419c7:0x106a8126cf54c20f!2m2!1d20.4801193!2d53.778422!3e0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, narazie jedzie ze mną 2 osoby ( ja, moja żona i nasza przyszła dzidzia :) ) także 2 miejsca z tyłu są wolne :)

Ale, jeszcze nie wiem czy zostanę na noc  w którymś z ośrodków proponowanych przez Radka, możliwe też że pojadę wcześniej i zatrzymam się u znajomych na mazurach, lub ewentualnie na powrocie z soboty na niedzielę będę nocował w Warszawie też u kogoś ..., jak coś to dzwoń gdzieś za tydzień.


Ludzie boją się tej Warszawy, jak diabeł wody święconej, nie wiem dlaczego.

W sobotę nic nie będzie.

Swoją drogą, jadąc z Lublina będzie słabym pomysłem w ogóle odbijać na Warszawę, szczególnie lewobrzeżną.

Czyli ?? Bo nie jestem pewien do końca co sugerujesz.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...