Skocz do zawartości

Głośniki 130mm. Pytanie które?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co by nie mówić dziś wziąłem sobie na pacjenta swoją firmówkę (vito 639) i bez specjalnego szału z tymi nie małymi wrotami (zamknięcie otw. technologicznych i lekkie wygłuszenie) na 13cm KiCXach AL5.2M udało mi się osiągnąć naprawdę piękne granie, sam byłem w szoku bo wyszło małe, nawet niezłe sq z dobrym kickiem i fajnym mięciutkim dołem a w dodatku bardzo klarownym i detalicznym środkiem i zadowalającą górą... więc sorry ale z 13 da się zrobić przyzwoity system brzmiący na pewno lepiej niż nie jedne dobre 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i słyszałem (w serie hsk też straciłem wiarę po niemal rocznym przypaleniu wysokiego).Panowie zobaczymy ocenimy,słyszałem nie jednokrotnie dobrze zapakowane 13 np.Audi (bo nie chciało się przerobić na 16) wiec to co opowiadacie to albo bzdura albo granie na 60db,gdzieś to chętnie usłyszę.Najprędzej będę na SCP Katowice.


 

 


Co by nie mówić dziś wziąłem sobie na pacjenta swoją firmówkę (vito 639) i bez specjalnego szału z tymi nie małymi wrotami (zamknięcie otw. technologicznych i lekkie wygłuszenie) na 13cm KiCXach AL5.2M udało mi się osiągnąć naprawdę piękne granie, sam byłem w szoku bo wyszło małe, nawet niezłe sq z dobrym kickiem i fajnym mięciutkim dołem a w dodatku bardzo klarownym i detalicznym środkiem i zadowalającą górą... więc sorry ale z 13 da się zrobić przyzwoity system brzmiący na pewno lepiej niż nie jedne dobre 16.

 

z mojego firmowego WV T4 też zmieniłem przód 16 na inny a 13 tył został org.(przed zmianami) konfiguracja wylądała tak że gdy 16 przód  jeszcze mogła tam 13 już kończyła i załamywała dzwięk.Więc jak mam uwierzyć w wasze słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zapakowana 13 w audi bo nie chcialo sie pod 16 przerabiac? Wiesz ze ta 13 wisi na boczku? W T4  wiesz ze nawet ta 16  jest mocowana do plastikowej  kieszeni , a ta jest  przykrecana do plastikowego boczku wielkosci 1m2  tylko 12 wkretami? Co do koncenia sie 13 , to niech kluczem bedzie slowo "HPF" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Drogi Jarosławie kolega już wszystko sprawdził .wszędzie był i wszystko widział.
 
Skoro napisał że nie wierzy to ciężko go będzie nawrócić.
 
Tyle osób pisze że się da ale to nic nie zmienia przecież jemu się nie udało.

 

Drogi kolego,mowa tutaj o doborze głośników pod radio a nie rozbudowanym systemie audio ,trochę się tutaj zagalopowaliście.Posiadam służbowe T4 jednostka jaką tam zastosowałem to DEH-X5600BT Pioneera,wymieniłem głośniki przód na inne (16,5) a tył pozostał 13 oryginalny (obecnie ściszony na fader) przed taką konfiguracją zwyczajnie nie domagał z powodu rozmiaru i mocy jaką posiadał,nie rozmawiamy tu o zasilaniu 13 wzmacniaczem oraz filtrowaniem go HPF.Słyszałem 13 i pod wzmacniaczem i bez jego zastosowania,słyszałem konfiguracje 16,5 tył 13 przód na wzmacniaczu w Audi oraz bez niego za pomocą radia i śmiem twierdzić iż tył jeszcze dawał radę a przód niestety nie, dletego u mnie takie tezy,oczywiście Panowie znawcy zbudujemy dobre audio na dobrych 130mm z wzmacniaczem na filtrach oraz radiem z HPF LPF ale temat zbiegł z toru na jakim był.Uważam że 16.5 zagra lepiej głosniej pod radiem niż 130mm,taka moja opinia nie z dupy wzięta,a przerobione przody w Audi na 16,5 do temat dość popularny choćby ze względu na bardziej bogaty rynek i wybór 16,5 oraz możliwości ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i wiedzę oraz wzór czerpałem od tego człowieka od kilku lat żeby nie było że coś wymyślam albo nie mam pojęcia o tym temacie.Posiłkuję się jego wiedzą i to czego się od niego nauczyłem przez ten czas.Na słowo 130mm z przodu wybucha śmiechem. 

 

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/59550-budzetowe-car-audio-rafix1/


Polecam poczytać bo może on też się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w granicach rozsądku,zagladają tu ludzie nie tylko tacy którzy siedza na sklepach albo pracują w branży.Więc powinno to być adekwatnie to portfela "Kowalskiego" bo to co tu czytam i widzę występuje poniżej 1% i nawiązuje tu znów do budżetowych głośników 130mm na wysokiej klasy wzmacniaczu.


i albo służycie radami i wiedzą jak rozwiązać problem drogą zwykłego użytkownika i proponujecie "rozsądne" rozwiązania albo wysokiej klasy sprzęt oraz wysmiewanie się i nabijanie z innych metodą kupić jak najdrożej wtedy zagra najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działamy od lat i jakoś nie najgorzej nam idzie to raz.

 

Po drugie nikt tu nikomu nigdy nie zaglądal do kieszeni.

 

Trzecie przymusu niema ,nikt nikogo tu nie trzyma i nikt nie musi zrobić tak jak piszemy.

 

Rafix kiedyś tu pisał/pisze więc zakładam że coś niecoś to podpatrzył.

 

Teraz wisienka nie próbuj nas tu rozliczać każdy wie co pisze.

 

Może twoje złote rady z wszystko psującym wzmakiem z forum VC tam sie sprawdzają ;)

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie przesmiewczo sie odnosisz... Chyba wraz z tymi wybuchami smiechu na 13cm z rozmow z kolega przejales tez jakies nie potrzebnie glupia maniere i odnosze wrazenie ze to Ty przbywasz tu nawrocic ciemnogrod... Na vkp w temacie Rafixa faktycznie powstalo kolko wzajemnej adoracji i moze stad takie zachowanie. Faktycznie instalacja stworzona na poziomie choc nie slyszalem wiec jak gra nie wiem i nie wypowiadam sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Curtis

 

Może nie sprecyzowałem, bez szału oznacza wyklejenie całych wrot od wewnątrz kauczukiem, zaślepienie otworów technologicznych (wielkości okien osobówki :) ) blachą 0.7mm z tłoczeniami usztywniającymi (wyklejona od wewnątrz kauczukiem), pod tapicerką w newralgicznych punktach mata (głównie dodane zaślepki) i na całość kauczuk + kauczuk na całą tapicerkę drzwi. Kicxy pasywnie na ori zwrotce pod Signatem RAP2 MKII + Pionek TS-W2502/d4 w 22l klozecie... to rozumiem jako szybko robioną amatorską instalację w samochodzie służbowym...

 

A z twoich wypowiedzi (nie mam na celu obrażania Cię czy też podważania Twojej wiedzy) można wywnioskować, że chcesz startować w DBdragu z 6.5" w drzwiach pod radiem  :wink2:

 

A już wracając do tematu w przypadku lekkich modów celem poprawienia dźwięku dla przeciętnego kowalskiego to zawsze fajnie wypadały pod radiem blaupunkty i helixy dark blue 6.2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Faktycznie instalacja stworzona na poziomie choc nie slyszalem jak gra to nie wypowiadam sie" To nie falszywe slogany mowa o 130mm pod radiem a Wy zaczeliscie wytykac wzmacniacze i profesjonalna instalacja wraz z budzetowymi 130mm wtedy zgadzam sie ze zagra bardzo dobrze ale nadal nie lepiej niz 165mm.Hasło kluczowe HPF zwracam "trzeba miec radio lub wzmacniacz z takim filtrem.Co do dbdragu nie mam Seicento ani E46 nie obrazajac nikogo zeby poswiecac samochod dla zachwytu innych.Mam zrobiona "scene" oraz samochód z ktorego korzystam dla wlasnej przyjemnosci.I to znow atak oraz wysmiewanie sie nie budujemy audio dla dbdragow czy SQL ale dla wlasnej przyjemnosci i trace nadzieje ze do tego sluzy to miejsce.

"nadal nie lepiej w tej samej konfiguracji co 130mm" poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curtis przepraszam Cię ale czytałem troszkę w twoim temacie na VKP (gdzie z resztą też jestem zarejestrowany) i biorąc pod uwagę choćby twój rysunek schematu podłączenia wzmacniaczy śmiem stwierdzić, że mało sprzętów w życiu przez ręce Ci się przewinęło i nie do końca wiesz o czym mówisz. Rozumiem, że twoim zdaniem 6.5' zawsze jest lepsze od 5' ale weź pod uwagę to, że twoje zdanie nie wyznacza rzeczywistości a najlepszym dowodem na to, że twoja teoria nie koniecznie jest słuszna  byłby odsłuch nie CA a HA, gdzie najlepiej widać różnicę w samej aplikacji przetwornika i odsłuchy na bazie 5' często potrafią dosłownie rozgromić te na bazie 6' czy nawet 8'... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...