Skocz do zawartości

Focal Ps 165 czy Morel Dotech Ovation 6


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie twierdzę, że mój system domowy jest ah i oh tylko wiem, że żeby uzyskać to co mam w domu to bym musiał wpakować w auto zdecydowanie więcej niż przewidziałem i tutaj się chyba zgodzisz. 

 

i Tu znowu się myslisz

 

Ja jestem w stanie w twoim budżecie (na głośniki), jedynie zmieniając radio na 13/15, zrobić takie granie jak twoje HA.

 

Ale rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Widziałem przed chwilą Dla mnie to zagadka. Kompletnie nie znam tego producenta głośników. 

 

Jeden z lepszych (jak nie najlepszy) 2way, który przyszło mi montować  :wink2:

 

Z tym że tak jak pisze Michał


jedynie zmieniając radio

Mądrze to ogarnąć i banan na twarzy murowany  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze to ogarnąć i banan na twarzy murowany :wink:

 

Czym się te radyjka tak konkretnie róznią? Tak z ciekawości spytam przy okazji.

 

 

 

Jeden z lepszych (jak nie najlepszy) 2way, który przyszło mi montować :wink2:

To może rzeczywiści to nie taka głupia opcja:D Mówie - ja nie znam tych sprzętów więc każda opinie o czymś jest dla mnie cenna. Skoro montowałeś to pewnie orientujesz się w którą strone idzie brzmienie. Kicha trochę z tymi wysokimi bo bym musiał pakować je na deche a chciałem wszystko poukrywać w standardowych miejscach, w miarę bezinwazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się te radyjka tak konkretnie róznią? Tak z ciekawości spytam przy okazji.

 

.

 

12tka ma czasówki i tylko podstawowe filtry.

13/15 ma na pokładzie pełnowartościowy procek z aktywną zwrotką. 13 i 15 maja te same bebechy, 15tka ma bogatszy wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To może rzeczywiści to nie taka głupia opcja:D Mówie - ja nie znam tych sprzętów więc każda opinie o czymś jest dla mnie cenna. Skoro montowałeś to pewnie orientujesz się w którą strone idzie brzmienie. Kicha trochę z tymi wysokimi bo bym musiał pakować je na deche a chciałem wszystko poukrywać w standardowych miejscach, w miarę bezinwazyjnie.

 

Z jednej strony pytasz o brzmienie konkretnych głośników a z drugiej chcesz je wcisnąć w fabryczne miejsca za gęstą siatke narzucając im przypadkowe ukierunkowanie.

 

Kup sobie tempo6 za 449, wciśnij je tam gdzieś i po sprawie. Lepiej jak fabryka coś tam zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12tka ma czasówki i tylko podstawowe filtry.

13/15 ma na pokładzie pełnowartościowy procek z aktywną zwrotką. 13 i 15 maja te same bebechy, 15tka ma bogatszy wyświetlacz.

A widzisz... Mój tata ma u siebie 9815 w samochodzie. Ciekawe czy by poszedł na wymianę :) :) :) Nie wiedziałem, że aż takie różnice są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mnie zrozumieć :)

Próbuję, oj próbuję i może mi nawet coś z tego rozumienia wychodzi :) gdybym nie próbował to byśmy pewnie w inny sposób rozmawiali albo w ogóle byśmy nie gadali :)

 

 

Po drugie, nie wiem gdzie takie spoty się odbywają, na forum jestem od niedawna i nie wchodziłem na tematy spotów.

Najbliżej masz akurat na łódzkie spoty czyli akurat te gdzie i ja zaglądam.

 

 

Nie znam też Twoich preferencji ale zakładam, że byle czego też nie masz i cięzko Ci pewnie pojąć takiego gościa jak ja który chce zwykły prosty zestaw bez rzeźby a wiesz, że można to zrobić taniej czy lepiej stosując jakies tam myki i trochę zabawy:)

Pełne i w miarę aktualne info masz w moim temacie, jak znajdziesz trochę czasu aby poczytać, to i może Twój światopogląd się trochę zmąci, choćby w kwestii co to jest tak na prawdę "byle co" :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba prędzej Wisłę kijem się nawróci niż Ciebie z tego osobistego filmu podsyconego HA. Ciągniesz uparcie jak ten koń z klapkami na oczach w kierunku dotech'a nie wiedząc nawet co to jest MP 5.16.

Skoro i tak masz wybrane i tak sprecyzowane oczekiwania zaś zabawa w CA jest Twoim zdaniem skazana na porażkę jeśli chodzi o walory brzmienia to po co ciagniesz ten temat? Wsadź dotecha w fabryczne miejsca i gotowe. Przecież w aucie i tak nie gra. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I nie wszystkie tzw "hity forumowe" warte są swojej ceny. Nieraz lepiej zaaplikować mniej polecany zestaw z wyższej półki i cieszyć się brzmieniem zdecydowanie lepszym niż internetowe hiciory.

 

Masz coś konkretnego na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wszystkie tzw "hity forumowe" warte są swojej ceny. Nieraz lepiej zaaplikować mniej polecany zestaw z wyższej półki i cieszyć się brzmieniem zdecydowanie lepszym niż internetowe hiciory.

Jeśli ktoś poleca jakiś zestaw z forum to najczęściej miał przyjemność testować polecane głośniki.Jeśli nazywasz to "hity forumowe" a sam nic nie testowałeś i polecasz komuś coś droższego tylko dlatego że jest droższe to coś tu jest chyba nie tak! nie uważasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poleca jakiś zestaw z forum to najczęściej miał przyjemność testować polecane głośniki.Jeśli nazywasz to "hity forumowe" a sam nic nie testowałeś i polecasz komuś coś droższego tylko dlatego że jest droższe to coś tu jest chyba nie tak! nie uważasz ?

 

Tutaj koledze chodziło chyba o mniej POPULARNY zestaw a nie mniej polecany. Morel Tempo, dls r6a itd to te hity które są dość popularne ale tak jak tutaj większość kolegów próbuje mnie przekonać, że np jest cos lepszego i nie koniecznie droższego od np. Dotecha którego ja sie tak troche uczepiłem:)

 

Wiadoma sprawa, że są zestawy tańsze które lepiej mogą zagrać od tych popularnych. Ja np. nie znam kompletnie brzmienia polecanego tutaj wcześniej zestawu i opinie Wasze pokazują, że to może lepiej zagrać o czym ja pojęcia nie mam:) Cieżko mi nawet taki zestaw określić w jakiś ramach brzmieniowych bo go nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiadoma sprawa, że są zestawy tańsze które lepiej mogą zagrać od tych popularnych. Ja np. nie znam kompletnie brzmienia polecanego tutaj wcześniej zestawu i opinie Wasze pokazują, że to może lepiej zagrać o czym ja pojęcia nie mam:) Cieżko mi nawet taki zestaw określić w jakiś ramach brzmieniowych bo go nie znam.

Jest tylko jednak droga, która rozwiąże Twoje problemy. Odsłuchy. Spoty są otwarte, nie trzeba mieć "złetej karty", a jeśli nie spoty, to kupujesz i słuchasz. Nie pasuje, sprzedajesz i słuchasz następnego. Twoja sprawa jak postąpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiadoma sprawa, że są zestawy tańsze które lepiej mogą zagrać od tych popularnych. Ja np. nie znam kompletnie brzmienia polecanego tutaj wcześniej zestawu i opinie Wasze pokazują, że to może lepiej zagrać o czym ja pojęcia nie mam:) Cieżko mi nawet taki zestaw określić w jakiś ramach brzmieniowych bo go nie znam.

 

Ty nadal błądzisz.

 

Poprawnego/dobrze grającego systemu CA nie rozpatrujemy w pierwszej kolejności na podstawie klasy/jakości klocków- bo Ty tylko o tym.

To nie jest HA że sobie kupisz dwie dobre kolumny, cdka i wzm, siadasz po środku i gra.

Kolumny kupujesz gotowe, w solidnej obudowie, zestrojone itd.

Tu masz gołe głośniki. Zwrotki dołączane fabrycznie w 90% przypadków możesz wyrzucić na śmietnik.

 

Granie robi montaż, odpowiednie żródło z odpowiednimi narzędziami i ukierunkowanie głośników.

Między twoim podejściem a tym słusznym jest przepaść w graniu- przy jednakowym budżecie!

 

Z twoim podejściem kup zestaw głośnikowy >500-600zł

Wszystko powyżej tej kwoty to przerost formy nad treścią w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poleca jakiś zestaw z forum to najczęściej miał przyjemność testować polecane głośniki.Jeśli nazywasz to "hity forumowe" a sam nic nie testowałeś i polecasz komuś coś droższego tylko dlatego że jest droższe to coś tu jest chyba nie tak! nie uważasz ? 

 

A dasz mi gwarancję że polecany np przez Ciebie zestaw który gra w aucie X zagra tak samo dobrze w moim aucie Y??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od montażu i osoby która to robi.Auto aucie nie równe ale to nie znaczy że przy wyborze głośników kierujemy się ceną.Jeśli ktoś testował dany zestaw i swoją opinię opiera na odsłuchach to większa szansa że u Ciebie zagra tak jak tego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od montażu i osoby która to robi.Auto aucie nie równe ale to nie znaczy że przy wyborze głośników kierujemy się ceną.Jeśli ktoś testował dany zestaw i swoją opinię opiera na odsłuchach to większa szansa że u Ciebie zagra tak jak tego oczekujesz.

 

 

A gdzie napisałem że droższy zestaw = lepszy?? Widocznie dla Ciebie kryterium wyboru jest cena. Ja napisałem że forumowe hity czytaj popularne zestawy wcale nie muszą brzmieć lepiej od tych które na forach internetowych się w ogóle nie przewijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...